Sprzedawca arbuzów

Okładka książki Sprzedawca arbuzów Marcin Meller
Okładka książki Sprzedawca arbuzów
Marcin Meller Wydawnictwo: Wielka Litera reportaż
reportaż
Wielka Litera
2016-10-12
2016-10-12
życie młodość refleksje aktualne wydarzenia polityczno-społeczne PRL wspomnienia

Bardzo mi się podoba ten zbiór felietonów.Chociaż to drugie podejście. Polecam audiobook czytany przez Pan Mecwaldowskiego. Pewnie nie jestem obiektywna bo lubię Pana Marcina i jako prowadzącego dzień dobry i jego poczucie humoru. Zabawne historie z których można się czegoś dowiedzieć.

Zbiór felietonów z ostatnich lat, które ukazywały się na łamach tygodnika „Newsweek”. Meller dzieli się w nich swoimi spostrzeżeniami na tematy rodzinne, polityczne, obyczajowe i kulturalne. Z humorem i dystansem opowiada o swoim życiu, wspomina przeszłość, komentuje aktualne wydarzenia. Jego teksty są pełne inteligencji, błyskotliwości i ciekawych anegdot.

Dużo śmiechu i filmowo-książkowych polecajek.

Dużo śmiechu i filmowo-książkowych polecajek.

Z takimi książkami mam mały problem. Bo trochę jest to odcinanie kuponów co już zostało "sprzedane". Ale z drugiej strony mogą po nią sięgnąć czytelnicy którzy nie śledzą pisaniny Marcina na co dzień. I do takich należę ja.
Bardzo lubię humor, pisaninę, dziennikarstwo Pana Marcina.
Inteligencja, humor, uszczypliwość. Słuchało się z wielką przyjemnością.

A do tego lektor Wojciecha Mecwaldowskiego. Świetna. Szkoda że tak mało czyta.

Bardzo lubię humor, pisaninę, dziennikarstwo Pana Marcina.
Inteligencja, humor, uszczypliwość. Słuchało się z wielką przyjemnością.

A do tego lektor...

Ciekawe spojrzenie na zwyczajne rzeczy oraz próba uczynienia tego, co niezrozumiałe bardziej dostępnym dla zwykłego zjadacza chleba. Czytanie wymaga złapania rytmu, jak podczas tańca ponieważ satyra, dowcip i niejednoznaczności mogą zniekształcić obraz tego, co autor naprawde próbuje czytelnikowi przekazać.

Zawsze lubiłem Marcina Mellera i jego spotrzeżenie na życie. Te felietony nieźle się czyta lub słucha. Są krótkie, niektóre są zabawne, niektóre zmuszają do myślenia.
Dobra lektura do łazienki :D (tak jak to sobie życzł autor).

Dobra lektura do łazienki :D (tak jak to sobie życzł autor).

Felieton, choć dla mnie to bardziej stand up - Rimejk nadaje się tylko oprawić i wstawić w ramkę.

Nierówne.

Nierówne.

Bardzo dobry tekst, piękne opowieści z życia prywatnego teraźniejsze i z czasów PRL - u.
Autor z humorem i z kąśliwym językiem opowiada i sprawach mu ważnych i zajmujących.
Pan Marcin uwielbia bawić się słowem a ja uwielbiam to czytać.
Sięgnę po inne pozycje autora na pewno.
Największe moje ach zdobyły opowieści o dzieciach a syn pobił wszelkie rekordy.
Gucio jesteś wielki!
Polecam książkę bardzo serdecznie.

Pan Marcin uwielbia bawić się słowem a ja uwielbiam to czytać.
Sięgnę po inne pozycje autora na pewno.
Największe moje ach zdobyły opowieści o dzieciach a syn pobił wszelkie rekordy.
Gucio jesteś...

Choć nie zawsze we wszystkim zgadzam się z Marcinem Mellerem, to bardzo go szanuję i podziwiam jego erudycję, ciekawość świata, poczucie humoru. To, że potrafi pochwalić kogoś, kogo nie lubi, a zganić kogoś, kogo uwielbia. Bardzo fajnie czytało się ten zbiór felietonów o przeróżnej tematyce.

• Audiobooki