Śniadanie z Tiffany

Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Breakfast with

ON: skupiony na sobie czterdziestolatek, gej, niespełniony aktor oraz pisarz, prawnik i agent filmowy. Wymagający, bezwzględny światek produkcji filmowych, praca w najlepszej kancelarii prawnej na Wall Street oraz choroba sprawiają, że jego życie jest pełne napięć i frustracji, a przede wszystkim samotności. Pewnego dnia poukładany z pedantyczną precyzją świat Eddy’ego zostaje wywrócony do góry nogami. W jego mieszkaniu zjawia się trzynastoletnia siostrzenica. Ed zawsze pragnął mieć rodzinę, ale nigdy nie przypuszczał, że jego marzenia się ziszczą.

ONA: urocza, mądra i miła, jeśli tylko zechce. Jednak wszystko to skrzętnie ukrywa za maską buntowniczki, sprzeciwia się dla zasady. Ciężko przychodzi jej przyznanie racji komuś dorosłemu. Nosi zakazane w szkole biodrówki, rozrzuca wszędzie swoje rzeczy, przeklina, a jej przyjaciele nie należą do porządnych. Jest utalentowana muzycznie i literacko, ale stopnie pozostawiają wiele do życzenia.

Edwin Wintle, za zgodą siostrzenicy, przedstawił kronikę pierwszego roku ich wspólnego życia. Momentami zabawny, a momentami wzruszający dokument trudów tworzenia rodziny jest hołdem złożonym mądrości, miłości i tolerancji.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2007

źródło okładki: Wydawnictwo Dolnośląskie

Katherina87 | 2012-11-22

ON: skupiony na sobie czterdziestolatek, zakompleksiony gej, niespełniony aktor i pisarz, znerwicowany prawnik i agent filmowy. Wymagający i bezwzględny światek produkcji filmowych, praca w najlepszej kancelarii prawnej na Wall Street oraz choroba sprawiają, że jego życie jest pełne napięć i frustracji, a przede wszystkim samotności. Pewnego dnia poukładany z pedantyczną precyzją świat Eddy`ego zostaje wywrócony do góry nogami. W jego mieszkaniu zjawia się trzynastoletnia siostrzenica. Ed zawsze pragnął mieć prawdziwą rodzinę, ale nigdy nie przypuszczał, że jego marzenia się ziszczą. ONA: śliczna, urocza, mądra i miła, jeśli tylko zechce. Jednak wszystko to skrzętnie ukrywa za maską buntowniczki, sprzeciwia się dla zasady. Ciężko przychodzi jej przyznanie racji komuś dorosłemu. Nosi zakazane w szkole biodrówki, rozrzuca wszędzie swoje rzeczy, przeklina, a jej przyjaciele nie należą do świętoszków. Jest utalentowana muzycznie i literacko, ale stopnie pozostawiają wiele do życzenia.

Magda | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

Przyjemna książka o trudzie wychowania młodych. O ich buncie i wkraczaniu w dorosłość. Książka opowiada prawdziwą historię geja chorego na AIDS który opiekuje się swoją bardzo zbuntowaną siostrzenicą. Momentami historia o bezradności ale i o prawdziwej przyjaźni.

| 2013-07-29

Przeczytałam ją jednym tchem, zajęło mi to 2 dni. Co tu dużo mówić... Sama przyjemność z przewracania kolejnych stron. ;)

yoonqay | 2016-08-27
gosiulla13 | 2016-07-22