Ostatni ziemianie ze szlacheckich rodów (wtorek)

Cykl: Między Piątkiem a Sobotą (tom 2)
Wydawnictwo: Piątek Trzynastego

W książce została przedstawiona działalność Zawiszów herbu Przerowa z Soboty, a głównie zasłużonego w powstaniu listopadowym i wyprawie Zaliwskiego -Artura -oraz członków herbu Pomian: Grabińskich z Walewic, Grabskich z Borowa, Łubieńskiego z Psar i Łubieńskich prymasów Polski, a także Skarbków herbu Abdank, będących właścicielami Bielaw. W tomiku zawarte są informacje na temat związków Marii i Aleksandra Walewskich, Zawiszów, a przede wszystkim Skarbków, z Fryderykiem Chopinem

źródło opisu: Księżny Młyn, 2011

źródło okładki: http://ksiezy-mlyn.com.pl