Wydarzenia historyczne i przemiany (środa)

Cykl: Między Piątkiem a Sobotą (tom 3)
Wydawnictwo: Księży Młyn
837415134X
historia
A--

W książce ukazane zostały działania podczas powstań kościuszkowskiego i styczniowego, sytuacja ludności w Księstwie Warszawskim, w Królestwie Polskim, pod zaborem pruskim, podczas okupacji niemieckiej w latach 1915-1918 i 1939-1945, w II Rzeczypospolitej Polskiej i w PRL. Autor przedstawił ponadto sytuację i działalność w majątkach odebranych właścicielom prywatnym w 1945 roku, a także przebieg reform rolnych przed i po okupacji hitlerowskiej, których przykładem mogą być działania Ochotniczych Straży Pożarnych w Bielawach i Waliszewie oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Sobocie. W tomiku znajdują się również informacje na temat historii spółdzielczości.

źródło opisu: Księżny Młyn, 2011

źródło okładki: http://ksiezy-mlyn.com.pl