Tłumaczenie: Beata Adamczyk
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
8372982074
Credo

Jest druga połowa VII wieku. Brytanię rozdzierają krwawe wojny. Nowa religia chrześcijaństwo wypiera stare celtyckie wierzenia. Jednak pośród gór, potoków, szemrzących lasów, gdzie tu i ówdzie sterczą ruiny budowli pamiętające obecność Rzymian, wciąż wyczuwa się obecność nieprzyjaznych ludziom duchów.Bega, piękna irlandzka księżniczka postanawia zostać oblubienicą Chrystusa. Jednak mimo swego zdecydowania i niezależności nie potrafiła poskromić porywu swego serca darzy miłością młodego księcia, Padrika…Ta pełna okrucieństwa, osadzona w Brytanii wczesnych wieków średnich na poły powieść historyczna, na poły saga rodzinna jest także historią żarliwej miłości, wielkiego uczucia… które przetrwało aż do końca.

Agnieszka | 2012-05-13
Przeczytana: marzec 2012

Niesamowita powieść z czasów Wikingów. Okrutna ale prawdziwa. Zapada w pamięć. Warto przeczytać.

aniam | 2015-01-04
Przeczytana: styczeń 2014