Ulica Rajskich Dziewic

Barbara Wood Wydawnictwo: Książnica Seria: Koronkowa biografia, autobiografia, pamiętnik
Virgins of Paradise
2011-02-28
Andrzej Milcarz
Koronkowa
gwałt hańba Egipt

Książka to niezwykle wciągająca, niemalże od samego początku czytelnik staje się wciągnięty w jakże skomplikowane życie egipskiej rodziny.
Powieść to przede wszystkim losy zdominowanych przez męski świat kobiet.

Piękna, barwna opowieść dla wszystkich miłośników kultury orientalnej. To przede wszystkim historia kobiet z różnych warstw społecznych, zmagających się z rozmaitymi trudnościami i walczących o swe prawa. Powieść jest wzbogacona barwnymi opisami tajników urody i seksapilu egipskich kobiet .

GWAŁT TO WSTYD I HAŃBA

Młodziutka Yasmina to kolejna córka w znanej i poważanej rodzinie Raszidów i zarazem kolejne rozczarowanie ojca marzącego jedynie o posiadaniu syna oznaczającego błogosławieństwo Boże. Gdy pewnego dnia dziewczyna pada ofiarą gwałtu, według egipskich zwyczajów okrywa hańbą całą swoją rodzinę i zostaje na zawsze wypędzona z Egiptu. Ucieka w stronę...

1903

Piękna i ciekawa saga rodziny Raszidów na tle egzotycznego Egiptu.
Powieść wielowątkowa z dużą ilością bohaterów, którzy nie jedno w życiu przeszli.Autorka przenosi nas do ich świata,świata o innej kulturze,religii i obyczajach.Głównymi bohaterkami są tu przede wszystkim kobiety z rodu Raszidów,kobiety silne, które marzą o lepszym życiu w tym trudnym i zdominowanym przez...

Na półkach: , , , ,

Tym razem autorka przedstawiła nam Egipt i życie jego mieszkańców od lat 40. do lat 80. XX wieku.

POLECAM!!! POLECAM!!! POLECAM!!!

Tania egzotyka - być może książka ma walor poznawczy, ale muszę to sprawdzić bo nie dowierzam autorce. Jeśli sie okaże, że zrobiła przyzwoity research do książki, to przynajmniej dowiedziałam się czegoś o współczesnym Egipcie

Na półkach: , , , ,

Książka o tytule budzącym lekką żenadę i politowanie w moje posiadanie weszła przez przypadek bo oddała mi ją znajoma, która robiła czystki w swojej biblioteczce. Pewnego dnia postanowiłam z czystej ciekawości przeczytać recenzje czytelników LC na temat "Ulicy Rajskich Dziewic". Jak widać zachęciły mnie do lektury i sama napiszę na ten temat kilka słów.

"Ulica Rajskich...

Ciekawa saga rodziny Raszidów, przepleciona wątkami historii współczesnego Egiptu. Dla mnie bardzo interesujące poznanie obyczajów panujących w danym kraju.

Dawniej moja mama często sięgała po książki opowiadające o życiu kobiet w krajach muzułmańskich. Większość pożyczała z biblioteki lub od znajomych. Niektóre kupiła, tak jak tą.

Ja wolałam kryminały, fantastykę. Jednak czasem z ciekawości czytałam te, które mama przyniosła do domu. Przeważnie książki te mnie smuciły, gdyż historie kobiet w nich zawarte były przerażające,...

Bardzo ciekawa pozycja,ukazuje zakłamanie wyznawców Allaha, bez poprawności politycznej. Jest bardzo zmysłowa,pełna niedomówień. Warto przeczytać,gdyż nie jest to kolejna naiwna powieść dla kobiet.

1 221
    1 121