Ulica Rajskich Dziewic

Barbara Wood Wydawnictwo: Książnica Seria: Koronkowa biografia, autobiografia, pamiętnik
Virgins of Paradise
2011-02-28
Andrzej Milcarz
Koronkowa
gwałt hańba Egipt

Piękna i ciekawa saga rodziny Raszidów na tle egzotycznego Egiptu.
Powieść wielowątkowa z dużą ilością bohaterów, którzy nie jedno w życiu przeszli.Autorka przenosi nas do ich świata,świata o innej kulturze,religii i obyczajach.Głównymi bohaterkami są tu przede wszystkim kobiety z rodu Raszidów,kobiety silne, które marzą o lepszym życiu w tym trudnym i zdominowanym przez...

Na półkach: , , , ,

Tym razem autorka przedstawiła nam Egipt i życie jego mieszkańców od lat 40. do lat 80. XX wieku.

POLECAM!!! POLECAM!!! POLECAM!!!

Tania egzotyka - być może książka ma walor poznawczy, ale muszę to sprawdzić bo nie dowierzam autorce. Jeśli sie okaże, że zrobiła przyzwoity research do książki, to przynajmniej dowiedziałam się czegoś o współczesnym Egipcie

Na półkach: , , , ,

Książka o tytule budzącym lekką żenadę i politowanie w moje posiadanie weszła przez przypadek bo oddała mi ją znajoma, która robiła czystki w swojej biblioteczce. Pewnego dnia postanowiłam z czystej ciekawości przeczytać recenzje czytelników LC na temat "Ulicy Rajskich Dziewic". Jak widać zachęciły mnie do lektury i sama napiszę na ten temat kilka słów.

"Ulica Rajskich...

Ciekawa saga rodziny Raszidów, przepleciona wątkami historii współczesnego Egiptu. Dla mnie bardzo interesujące poznanie obyczajów panujących w danym kraju.

Dawniej moja mama często sięgała po książki opowiadające o życiu kobiet w krajach muzułmańskich. Większość pożyczała z biblioteki lub od znajomych. Niektóre kupiła, tak jak tą.

Ja wolałam kryminały, fantastykę. Jednak czasem z ciekawości czytałam te, które mama przyniosła do domu. Przeważnie książki te mnie smuciły, gdyż historie kobiet w nich zawarte były przerażające,...

Bardzo ciekawa pozycja,ukazuje zakłamanie wyznawców Allaha, bez poprawności politycznej. Jest bardzo zmysłowa,pełna niedomówień. Warto przeczytać,gdyż nie jest to kolejna naiwna powieść dla kobiet.

Książka wciągająca, a jej treść określiłabym jako rodzaj telenoweli egipskiej (która nie powiem wciągnęła mnie). Nie wiem czy sięgnę po inne książki autorki, ponieważ obawiam się tendencji telenoweli, która będzie się powtarzać.

Książek o tematyce arabskiej jest dużo. Czasem sporym wyzwaniem jest wybranie tej najbardziej wartościowej. Osobiście lubię książki, które nie tylko są rozrywką, ale również uczą, pokazują świat jakiego nie znamy, pozwalają nam się zagłębić w czymś nowym, poszerzają nasze horyzonty. Taka właśnie okazała się „Ulica Rajskich Dziewic”. Skąpany w słońcu Egipt, akcja oparta na...

Czytałam tę książkę już dość dawno temu. I oczywiście mnie zachwyciła. Jak niemal każda powieść Barbary Wood. Chociaż tajemnicza i okrutna. Ale to właśnie jej sens i urok. Taka właśnie miała być. To znowu opowieść i kobiecie szukającej swojego miejsca w życiu - swoim i swojej rodziny. Kobiety zagubionej, mierzącej się z prawdziwymi przeciwnościami losu i dziwną miłością...

Dyskusje

1 193