Ukryta tożsamość

Seria: Lost. Zagubieni
Wydawnictwo: Amber
Lost. Secret Identity

Chcesz poznać sekret? Jest coś, o czym nie wie nikt poza Dexterem Crossem. Przyjaciele myślą, że jest jednym z uprzywilejowanych studentów należących do prestiżowej Ivy League. Ale Dexter prowadzi podwójne życie - aż do chwili, gdy fatalna podróż do Australii ujawnia prawdę. Dexter rezerwuje pierwszy lot do Sydney - chce jak najszybciej wrócić do domu, zanim jego oszustwo wyjdzie na jaw. Ale...

Chcesz poznać sekret?

Dexter rezerwuje pierwszy lot do Sydney - chce jak najszybciej wrócić do domu, zanim jego oszustwo wyjdzie na jaw. Ale samolot lotu 815 nigdy nie dolatuje do celu. W wyniku katastrofy Dexter zostaje uwięziony na nieznanej wyspie. Musi teraz podjąć decyzję.

Od początku, krok po kroku na nowo tworzy swą osobowość. Zrobi wszystko, by inni uwierzyli, że nowe ja to jego prawdziwe oblicze.

Tylko że Dexter nie jest jedynym, który kłamie. Wyspa kryje wiele tajemnic. Ale żadna nie jest tak śmiertelnie przerażająca, jak sekret jej prawdziwych mieszkańców...

źródło opisu: [Amber, 2006]

Przemysław Zyra | 2014-12-11
Przeczytana: 2008 rok

Książkę kupiłem przez przypadek - odwołanie do serialu mnie zachęciło. Niestety historia niezbyt porywająca i niemająca wiele wspólnego z serialem LOST.

Adrian Szydlik | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Przeczytane, bo przeczytane, liczyłem na coś innego kupując za grosze tę trylogię związaną z Zagubionymi. W sumie ciekawszy motyw retrospekcji i studiów głównego bohatera aniżeli jego pobytu na wyspie, który w sumie nie miał żadnego znaczenia.

Penelopa | 2015-03-25
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 23 marca 2015

Można zajrzeć jedynie z sentymentu do bohaterów serialu "Lost", którzy pojawiają się w tle. Pierwszoplanowa historia i sposób jej przedstawienia - na poziomie prac w konkursie literackim dla uczniów szkół gimnazjalnych...

pierwszą część "Zagrożony gatunek" jeszcze można było przełknąć, ale ta część jest tak zła, że aż boli;
nawiązana do serialowego świata i postaci są tak banalne, naiwne, beznadziejne, że aż budzą gniew - jak można było tak "zbezcześcić" pamięć bohaterów "Lost"?! (Jacka i Kate bym darowała, ale nie Sawyera)
niestety - nie polecam

Adam | 2012-10-11

Trafiłem na nią w jakimś supermarkecie parę lat temu. W koszyku wylądowała tylko dlatego, że oglądałem "Zagubionych". Czyta się przyjemnie, lecz wątki są bardzo płytkie. Brakuje krótkich epizodów, które mogłyby ubarwić trochę słabą fabułę.

Czasami powracam do lektury tego "dzieła", czytając tylko rozdziały o życiu przed katastrofą. Akcja na wyspie jest zwyczajnie nudna.

Zakupu nie polecam, ale też nie odradzam. Co kto lubi...

Iwona Pesz | 2016-10-28
Przeczytana: 2008 rok