Zagrożony gatunek

Amber
2006-01-01
2006-01-01
Radosław Januszewski

Masakrycznie rozczarowująca. I nie chodzi o to, że fabuła jest przedstawiona oczami naiwnej Faith... Tylko o treść. Bardzo uboga na tyle, że w godzine da się przeczytać. A bohaterowie z lukru, przesadzeni. Żałuję straconego czasu ma taką pierdołkę, lecz z drugiej strony musiałam przeczytać jako fanka serialu.

Z punktu widzenia fana Lost,mało wspólnego ma z bohaterami,czy głównym miejscem akcji w serialu,jedynie się przeplata.Sama bohaterka,nie najgorsza,poza nią szału nie ma,historia też bez większych twistów fabularnych ale mimo to dobrze mi się ją czytało,na jeden wieczór można zapodać,oczywiście dla fanów serialu :)

Nie polecam.

Zakupiłem tę książkę, jak i pozostałe w tej serii, jako fan serialu "Lost", zwłaszcza jego wcześniejszych sezonów (pod koniec serial "rozmienił się na drobne", niestety). Myślałem, że będzie to jakieś ciekawe uzupełnienie tegoż. Cóż, płonne to były nadzieje... Przeciętne czytadło, o którym zapomina się pięć minut po skończeniu lektury. Tyczy się to wszystkich części serii....

Książka opisuje katastrofę lotniczą i relacje między rozbitkami, które nie są łatwe w takim miejscu jak wyspa, gdyż ludzie nie są przyzwyczajeni do takich warunków. Fajnie opisany został też klimat i bujna roślinność na wyspie. Książka ciekawa i widać w niej jak ludzie zmuszeni są zmienić swoje życie i dostosować się do życia w grupie.

przeczytane z sentymentu do serialu - nic dziwnego, że powstały tylko trzy tytuły - słabizna... w ogóle nie odczuwało się tego klimatu zagrożenia z serialu, główna bohaterka niby spotyka i widzi Hurleya, Clair, Saida czy Jacka, nawet z nimi rozmawia, ale nie czuć, że jest jedną z nich, z rozbitków, jest jakby obok; dobrze, że krótkie, bo w przeciwnym razie szkoda by było czasu na lekturę

Książka z serialem ma tylko wspólną historię w tle i niektórych bohaterów drugoplanowych. Nic szczególnego. Godna chwilowego zainteresowania na jeden wieczór tylko dla fanów LOSTów : moż z sentymentu do wspomnianych bohaterów, którzy pojawiają się na chwilę. Bo nie o nich tu przeczytamy. Główna bohaterka i jej historia (dosyć banalna swoją drogą..) są zupełnie spoza serialu.

Przeczytałem z ciekawości po obejrzeniu serialu, bez tego raczej wgl nie polecam nikomu. Takie krótkie opowiadanie w sumie, wyjęte z kontekstu jakiegokolwiek, średnio wciągające, jedynie dla fanów serialu.

Słaba. Tylko dla największych fanów serialu, ale nawet oni będą nieco rozczarowani.

Jestem zawiedziona. Książka praktycznie w niczym nie przypomina historii z serialu. Mało wciągające opowiadanie, zero akcji, emocji, interesujących bohaterów. Zmarnowany potencjał. Nie polecam!

Fajna. Dzięki książce mogłeś poczuć się, jako uczestnik tej katastrofy na wyspie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Domowa biblioteczka
  • Koniecznie muszę przeczytać
  • Z oceną
  • Cathy Hapka
  • 000 - Ekranizacje obejrzane

Dodaj cytat z książki Zagrożony gatunek