Zagrożony gatunek

Tłumaczenie: Radosław Januszewski
Seria: Lost. Zagubieni
Wydawnictwo: Amber
Lost. Endangered Species

Ludzie… gdzie jesteśmy? Pozbawiona wszystkiego grupa czterdziestu ośmiu rozbitków z lotu Oceanic 815 ląduje na tropikalnej wyspie. Przyjaciele, wrogowie, rodziny i zupełnie obcy ludzie muszą działać razem, aby przetrwać. Ale wyspa im tego nie ułatwia… Faith Harrington, badaczka przyrody, może stać się kluczową postacią dla przetrwania grupy. Ale wydarzenia, w wyniku których trafiła na pokład...

Ludzie… gdzie jesteśmy?

Faith Harrington, badaczka przyrody, może stać się kluczową postacią dla przetrwania grupy. Ale wydarzenia, w wyniku których trafiła na pokład lotu 815, wywołały w niej poczucie winy i utratę wiary we własne siły.

Wspominając tragiczną przeszłość, Faith musi poradzić sobie z trudną teraźniejszością – wrogim środowiskiem i towarzystwem obcych. Czy ten tajemniczy świat da jej szansę na nowe życie? Czy stanie się ona ofiarą wyspy i jednego z jej śmiertelnych zagrożeń?

źródło opisu: [Amber, 2006]

Marduk | 2016-04-18

Zakupiłem tę książkę, jak i pozostałe w tej serii, jako fan serialu "Lost", zwłaszcza jego wcześniejszych sezonów (pod koniec serial "rozmienił się na drobne", niestety). Myślałem, że będzie to jakieś ciekawe uzupełnienie tegoż. Cóż, płonne to były nadzieje... Przeciętne czytadło, o którym zapomina się pięć minut po skończeniu lektury. Tyczy się to wszystkich części serii.
Nie polecam.

Adrian Szydlik | 2014-08-16
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Przeczytałem z ciekawości po obejrzeniu serialu, bez tego raczej wgl nie polecam nikomu. Takie krótkie opowiadanie w sumie, wyjęte z kontekstu jakiegokolwiek, średnio wciągające, jedynie dla fanów serialu.

Penelopa | 2015-03-12
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 marca 2015

Książka z serialem ma tylko wspólną historię w tle i niektórych bohaterów drugoplanowych. Nic szczególnego. Godna chwilowego zainteresowania na jeden wieczór tylko dla fanów LOSTów : moż z sentymentu do wspomnianych bohaterów, którzy pojawiają się na chwilę. Bo nie o nich tu przeczytamy. Główna bohaterka i jej historia (dosyć banalna swoją drogą..) są zupełnie spoza serialu.

Popkultura | 2012-10-03

Słaba. Tylko dla największych fanów serialu, ale nawet oni będą nieco rozczarowani.

Delgado | 2011-11-24
Przeczytana: 03 czerwca 2007

Nudnawa, ma mało wspólnego z pierwowzorem. Nie polecam.

KatarzynaTop | 2015-10-20
Przeczytana: 20 października 2015

przeczytane z sentymentu do serialu - nic dziwnego, że powstały tylko trzy tytuły - słabizna... w ogóle nie odczuwało się tego klimatu zagrożenia z serialu, główna bohaterka niby spotyka i widzi Hurleya, Clair, Saida czy Jacka, nawet z nimi rozmawia, ale nie czuć, że jest jedną z nich, z rozbitków, jest jakby obok; dobrze, że krótkie, bo w przeciwnym razie szkoda by było czasu na lekturę

Alice M | 2016-03-19
Przeczytana: 2008 rok

Książka opisuje katastrofę lotniczą i relacje między rozbitkami, które nie są łatwe w takim miejscu jak wyspa, gdyż ludzie nie są przyzwyczajeni do takich warunków. Fajnie opisany został też klimat i bujna roślinność na wyspie. Książka ciekawa i widać w niej jak ludzie zmuszeni są zmienić swoje życie i dostosować się do życia w grupie.

xLadyInBlack | 2016-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2016

Jestem zawiedziona. Książka praktycznie w niczym nie przypomina historii z serialu. Mało wciągające opowiadanie, zero akcji, emocji, interesujących bohaterów. Zmarnowany potencjał. Nie polecam!

juliaw126 | 2016-09-20
Del | 2016-07-30