Teoria cywilizacji Feliksa Konecznego

Wydawnictwo: Ostoja
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8388020978

Zbiór felietonów młodego publicysty katolickiego, zawierający rozważania na tematy religijne, społeczne i historyczne. Felietonista naświetla działania wrogów Chrystusa, którzy na łamach swych wysokonakładowych czasopism atakują i ośmieszają wiarę i duchowieństwo katolickie.

Macław | 2016-03-29

Książka Piotra Bezata jest ogólnym streszczeniem myśli wybitnego polskiego historyka w dziedzinie cywilizacji Feliksa Konecznego. Autor zawarł w niej wszelkie aspekty myśli Konecznego takie jak trójprawo, rasa, naród, państwo, religia oraz różne typy cywilizacji itp. Warto sięgnąć po ową książkę z względu na treściwą formę w jaką ubrał ją autor oraz z racji przystępnego języka w jakim została napisana dla przeciętnego czytelnika, który po raz pierwszy ma styczność z tego typu tematyką. Książka warta polecenia wszystkim tym, którzy by chcieli w sposób przystępny przybliżyć sobie znaczenie „Pieciomianu bytu człowieczego”.

Ps. Polecam zapoznać się z książkami Feliksa Konecznego takimi jak „O wielości cywilizacji” oraz „O ład w historii”.

stefanabol14 | 2016-11-20
Przeczytana: 2015 rok