Poglądy polityczno-prawne Feliksa Konecznego

Polityka kultura filozofia cywilizacja etyka historiozofia prawo
popularnonaukowa
8388020846
Polityka kultura filozofia cywilizacja etyka historiozofia prawo

W niniejszej książce autor przedstawia koncepcje polityczno-prawne Feliksa Konecznego. Prawo czy też normy społeczne w danym zrzeszeniu, aby mogły prosperować muszą wywodzić się z współmiernego pojmowania pięciomianu bytu człowieczego. Jest on nieodzownym warunkiem dalszego istnienia i pomyślności każdej wspólnoty. Na tej podstawie kreślone są fundamenty prawa. W książce...

więcej mniej

Dodaj cytat z książki Poglądy polityczno-prawne Feliksa Konecznego