Ratując ryby od utonięcia

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Saving Fish From Drowning
83-7469-300-2

Po zagadkowej śmierci Bibi Chen, znanej kolekcjonerki sztuki, misternie zaplanowana przez nią wyprawa śladami Buddy zawisa na włosku. Mimo wszystko grupa amerykańskich turystów wyrusza w drogę, która rozpoczyna się u podnóży Himalajów w Chinach, po czym kieruje się do Birmy. W bożonarodzeniowy poranek jedenastu podróżników wypływa łodzią na mgliste jezioro i znika.

Darkan21 | 2016-05-24
Przeczytana: 24 maja 2016

Pierwsza myśl po skończeniu książki "Wreszcie koniec"
Książka byłaby nawet ciekawa, gdyby nie to, że strasznie ciężko się ją czyta. Nie trzyma w napięciu, humoru lub akcji też nie ma co tu szukać, przez co motywacji do siedzenia przy książce wiele nie posiadałem.
Przyznam za to, że książka oddaje z siebie co nieco. Wiedza na temat reżimów i krzywd ludzi żyjących w tym reżimie. Odnaleźć można w tym też nieco wiedzy duchowej. Minusem jednak wielkim jest styl w jakim zostało to napisane. Perspektywa świetna, opisywane wydarzenia z perspektywy osoby zmarłej, ciekawe jednak sam potencjał moim zdaniem książka w pełni nie wykorzystała.

wirydiana | 2013-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Czy wiecie gdzie znajduje się państwo Myanmar? Myślę, że spora część z Was nie wie ( ja także do niedawna nie wiedziałam). To może prościej. Czy wiecie gdzie leży Birma? Zakładam, że większości przynajmniej nazwa obiła się o uszy. A przecież Myanmar i Birma to ten sam kraj, położony w Azji Południowo - Wschodniej. Rządząca tym państwem do 2011 roku Junta wojskowa zmieniła w 1989 roku starą nazwę na nową. Nowa wersja jednak się nie przyjęła i większość krajów nadal używa starego nazewnictwa. A więc, czy wiecie coś o Birmie? Jeżeli nie wiecie nic lub macie skromny zasób informacji o tym zakątku świata, to oto przed Wami książka, która przybliży Wam ten kraj i ludzi, którzy go zamieszkują.
Po nieoczekiwanej i dość dziwacznej śmierci Bibi Chen, organizowana przez nią wyprawa do Chin i Birmy staje pod znakiem zapytania. Bibi miała być kierownikiem wycieczki, pilotem i przewodnikiem równocześnie, bez niej więc ekspedycja nie ma większych szans na powodzenie. Jednak na przekór rozsądkowi...

Kasiag | 2016-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2016