Sprawa blondynki z podbitym okiem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Adwokat Perry Mason z pomocą swych nieocenionych i oddanych współpracowników: sekretarki Delli Street i detektywa Paula Drake a rozwiązuje zagadkę poturbowanej przez niegrzecznego młodzieńca młodej i pięknej kobiety. Okazuje się jednak, że jest to sprawa nie jednej blondynki, a co najmniej dwóch, w którą wplątane są problemy rodzinne bogatego posiadacza kopalń, ukrywany i poszukiwany jest mały chłopiec, trzeba rywalizować z miejscową policją, a znaczącą rolę odgrywa odkręcony kurek zbiornika na deszczówkę.

Miałam ochotę na coś lżejszego, bo ostatnio nie szło mi czytanie...chyba za dużo skandynawskich i rosyjskich kryminałów. I wybór padł na tą niewielka książeczkę.

Jest to 25 część z cyklu o adwokacie Perrym Masonie.

Wciągająca i ciekawie napisana. Relacje pomiędzy Perrym i sekretarką jak również detektywem zaprawione są humorem. Dialogi są dobrze napisane, a akcja powieści jest tak stworzona by zainteresować książką.
Książka jest dobra, ale nie porywająca. Czyta się szybko.
Polecam.

8_oclock | 2015-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2015

Tym razem do Perry Masona, adwokata, trafiła blondynka w futrze narzuconym na szlafrok i z podbitym okiem. Uciekła przed młodzieńcem "z dobrego domu" i jego jędzowatą mamusią, zostawiając wszystkie rzeczy osobiste w domu, w którym pracowała.
Co wyniknie z tej drobnej sprawy?
Bardzo wciągający kryminał, od którego trudno było mi się oderwać, pełen znajomych postaci: adwokata i jego sekretarki, detektywów i policjantów.

| 2016-01-30

Krótki, lekki kryminał, który wypiera się ze świadomości po odłożeniu na półkę po przeczytaniu. Gorszy od innych, fabuła momentami nudnawa. Takich książek nie lubi się czytać, a jak już ma się zasadę, że jak zaczyna się coś to się to kończy wygląda to jak jazda po Wrocławiu przed 8 rano.

Właściciel kopalni, aktorka radiowa, jej współlokatorka, przedszkolanka. A wszystko zaczyna się od tego, że maminsynek nie wytrzymał napięcia i podbił kobiecie oko. Damski, bokser, dupek, pewnie teraz na usta ciśnie się wiele komentarzy. I jeszcze jak można wrobić kobietę w kradzież? Urażone męskie ego to dla mnie tajemnica.

Był sobie syn, miał żonę, której nie akceptował jego ojciec. Syn umarł. Okazało się, że jego najdroższa małżonka była w ciąży. Ojciec despota chcę poznać wnuka. A później to już totalny chaos. Wnuk nie jest wnukiem, ginie z niewiadomego powodu lasencja będąca współlokatorką aktoreczki. Ale o co chodzi? Co jest wątkiem głównym? Zaginiony wnuk? Ofiara postrzału?...

Małgorzata Chabzda | 2014-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2014

Świetny kryminał. Wciąga od pierwszej strony i trzyma aż do ostatniej. Z autorem mam styczność po raz pierwszy i chyba nie ostatni. Polecam.

Mateusz Styś | 2015-01-23
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Poszedłem na strych, żeby znaleźć coś do poczytania przed snem. Znalazłem tę krótką opowieść. Zaintrygowała mnie okładka, ale przyznam, że nie spodziewałem się, że ta historia będzie tak wciągająca. Czyta się jednym tchem. Polecam.

KiNGa | 2015-05-05
Przeczytana: maj 2009

Pewnego dnia do adwokata Perry'ego Masona przychodzi kobieta z podbitym okiem, tytułowa blondynka Diana. Zaintrygowało to detektywa i postanowił pomóc jej zabrać rzeczy z domu jej pracodawcy, u którego mieszkała, a którego pasierb podbił jej oko. Wkrótce sprawa zaczyna się komplikować. Sublokatorka Diany zostaje zamordowana. Potem jest już tylko gorzej. Okazuje się, że blondynek jest więcej, a w sprawę wplątane są problemy rodzinne posiadacza kopalń, ukrywany i poszukiwany jest mały chłopiec, trzeba rywalizować z miejscową policją, a kluczową rolę odgrywa odkręcony kurek zbiornika na deszczówkę. Książka jest wciągająca.

Aneta Wiola | 2016-08-04
jamczyk | 2016-04-18