Niebywały skandal

Wydawnictwo: Świat Książki

Napisana z rozmachem, lekko, lecz precyzyjnie, powieść o uczuciach i pieniądzach. Cowperom, Beaumontom i Fieldingom żyło się świetnie: urlopy za granicą, dzieci w prywatnych szkołach, eleganckie domy... Pewnego dnia okazuje się, że firma, z której czerpali zyski, jest na skraju bankructwa i muszą do niej dopłacać coraz większe sumy. zaczyna się zaciskanie pasa. Robi się nerwowo, wychodzą na jaw skrywane pretensje, kłamstwa, romanse i zdrady. Czy bohaterowie będą w stanie scalić swe rodziny, by jednak jakoś przetrwaća Choć rzecz rozgrywa się w Londynie pod koniec lat 1980., jest niezwykle aktualna...

Marta | 2010-12-07

Bohaterowie książki dali się kiedyś namówić agentom Towarzystwa Lloyd's, by zostali Nazwiskami, dzięki czemu mają pieniądze, prestiż, piękne domy, jachty.. Po jakimś czasie Towarzystwo żąda od nich ogromnych sum, co okazuje się było zgodne z umową, lecz nikt tego nie doczytał. Muszą sprzedać cały swój majątek, co prowadzi do rodzinnych tragedii, wychodzą na jaw kłamstwa, zdrady i romanse..
Powieść wielowątkowa, pełna dramatycznych zdarzeń. Świetna. Czyta się jednym tchem..

ursi | 2012-10-07
Przeczytana: 07 października 2012

"Niebywały skandal" , to bardzo zajmująca, wielowątkowa powieść. Jej bohaterami są zamożni ludzie będący Nazwiskami Towarzystwa Lloyd's. Kłopoty finansowe Towarzystwa odbijają się na jakości życia jego członków. Paradoksalnie zbliża ich to do siebie, a jednocześnie powoduje zawirowania w ich życiu, niejednokrotnie bardzo dramatyczne w skutkach.
Mnogość występujących osób ułatwia lista zamieszczona na początku powieści, co ułatwia ich rozpoznanie w dalszej treści.
Lektura zawiera prawie siedemset stron objętości, co bynajmniej nie zniechęciło mnie, bo chciałoby się, aby niektóre książki czytało się w nieskończoność.

eimiii | 2014-08-02

Naprawdę dobra książka. Kilka wątków łączonych w trakcie czytania, coś cudownego. Książka godna polecenia.

Vivika | 2012-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2012

Bardzo mi się podoba ta powieść. Momentami była nudnawa. Taka zwykła i obyczajowa aż nadto jednak jest ciekawa i porusza. W szczególności końcówka książki mnie osobiście wciągnęła że te 100 stron czytało się rewelacyjnie. Polecam.

CałaJa | 2011-03-25
Przeczytana: 2010 rok

Książka z okładką z krzykliwymi napisami "fantastyczna", "dramatyczna", "uzależniająca", "brawurowo napisana".
Akurat w ten dzień, kiedy ją kupowałam, miałam duży apetyt na czytanie. Pomijając trylogię Sienkiewicza wszystko co grube i liczące ponad 500 stron wydawało mi się interesujące. Kupiłam pięć książek i które, razem nie licząc okładek, miały 3579 stron. Pomyślałam że zaspokoję swój głód... Ze śliną w ustach i oczach pobiegłam na pierwszą ławkę zabrać się za czytanie.
O czym jest/była ta książka. O rodzinach którym przyszło się zmierzyć z astronomicznymi kłopotami finansowymi. Wiele wątków, wiele historii, wiele wzlotów i upadków. Ale najwięcej było tam miłości i przyjaźni...
Szczerze, nie była i nie będzie to moja ulubiona książka. Jakoś specjalnie mnie też nie zauroczyła. Była napisana w poprawny dla tego typu książek sposób. Już na początku przewidziałam większość zdarzeń.
Ale ja po prostu muszę przeczytać. Nienawidzę nie przeczytanych książek. Pozostawionych gdzieś na...

7izka7 | 2012-12-10
Przeczytana: lipiec 2012

Głównym motywem książki są problemy ludzi oszukanych przez firmę Lloyd's. Czytamy, poznajemy kolejne "ofiary" firmy, która wiele lat zapewniała im dostanie życie i ich problemy. Duża część powieści skupia się na zbiorowym pozwie sądowym. I czytamy dalej, a tu nagle koniec... A jak się zakończył główny wątek? Co z procesem przeciwko firmie? Co z życiowymi majątkami bohaterów? Nie wiadomo. Jak dla mnie niedosyt i rozczarowanie, bo po co w takim razie tyle stron poświęcać wątkowi, który nie ma żadnego finału?

Sylwia | 2012-09-15

typowa amerykańska pisanina.

bigasta | 2016-03-09
Przeczytana: 09 marca 2016

Książkę bardzo dobrze się czyta, jednak jest to bardziej powieść, o grupie ludzi, których łączy wspólny problem. Zakończenie nie wnosi żadnego wyjaśnienia do całości. Pierwsza książka tej autorki, która mnie zawiodła. Polecam na długie zimowe wieczory, ale bardziej dla zbicia czasu.

Barbara Świerczewska | 2014-09-17

pomysl na powieść intrygujący,pierwsze 100 stron ciekawe i wciągające ,pózniej zaczyna sie 600 stronicowy dramat ,przeczytałam i stwierdzam ,że nie warto było

martyna | 2016-10-19
Przeczytana: 16 października 2016