Jennie Churchill skandalistka epoki witoriańskiej

elau66wr | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Utknęłam na tej książce.
Bardzo ciężko się czyta.

Chociaż jestem wielką fanką książek biograficznych, lub opartych na autentycznych faktach, przyznam się, bez bicia, że już nie czytałam, po prostu przekartkowałam rzucając okiem i wyłapując treści dotyczące Jeanette.

Nie jestem pewna, czy tytuł jest adekwatny do treści książki, bo to cały obszerny świat obok niej, a nawet i dalej. Świat polityki, poglądów, śmietanki towarzyskiej. Opis historii, która się wtedy tworzyła.

I mnóstwo wstawek z listów, które Jennie pisała i jakie otrzymywała, a były ich tysiące.

Czasem przerywałam czytanie i zastanawiałam się, kiedy urwał mi się watek, czy ja czytam nie myśląc, czy autor chce mi przekazać zbyt dużo treści.

Nie będę opisywać moimi słowami jaka to była kobieta. Pozwolicie, że ujmę to słowami autora. "Wyłapałam" bardzo dużo opisów Jennie: kobiety, żony, matki, kochanki.
Postać ciekawa, jak na swoje czasy.

Gdyby wtedy byli paparazzi mieli by mnóstwo materiału na pierwsze strony...

Tinkerbelle | 2012-07-25

Świetnie się czyta. Fascynująca kobieta.

SUNDAY | 2014-12-23
Przeczytana: 06 marca 2015