Chicken Soup for the Cat Lover's Soul
9788373019980
Kot, balsam, dusza, miłośnik

Opowieści o kocim przywiązaniu, tajemniczości i wdzięku (ze strony tytułowej).

AuroraBorealis | 2015-09-27
Przeczytana: 27 września 2015

"Co kot, to obyczaj".

Jako osoba, która uwielbia zwierzaki, a w szczególności koty, nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki tym bardziej kiedy z jej okładki spoglądał na mnie kudłaty koci pyszczek.

Balsam to zbiór pięknych i często wyjątkowo wzruszających opowiadań ogromnej ilości ludzi związanych z kocim rodem wraz z kilkoma śmiesznymi obrazkami przedstawiającymi kocią naturę wplecionymi w tę pozycję. Znajdziemy tu m.in. historyjki weterynarzy, osób opiekujących się schroniskami, ale przede wszystkim osób, które przebywając z tymi tajemniczymi zwierzętami odkryły radość z życia, wróciły do zdrowia po traumatycznych wydarzeniach, a koty były wtedy ich jedynym wsparciem i znakomicie pełniły rolę najlepszego przyjaciela. Opowiadania m.in. o kotce melomance, kotku Hammerze - maskotce amerykańskich żołnierzy na misji w Iraku czy kocich terapeutach z pewnością chwycą Was za serce, a emocje, których doświadczycie podczas czytania tej książki gwarantowane.

Ta pozycja to naprawdę...

eduko7 | 2015-06-14
Przeczytana: 29 maja 2015

Koty, ach te koty... Jedni je uwielbiają, inni unikają ich, kierując się stereotypami czy przesądami. Myślę, e jedni i drudzy powinni "Balsam dla Duszy przeczytać miłośnika kotów". Ten zbiór opowiadań ma wartość edukacyjna i terapeutyczną. Dostarcza radości i wzruszeń. Myślę, że każdy, niezależnie od wieku znajdzie tu swoje opowiadanie i kociego bohatera, który skradnie jego duszę.

Aksamitt | 2015-12-11

Przyznam, iż spodziewałam się, że to będą opowieści literackie, w większość dłuższe formy, a są to zazwyczaj 2-stronicowe opowieści z życia osób, gdzie głównym wątkiem jest kot, z którym mieli do czynienia. W krótkich formach opisują to, jaką rolę odegrał w ich życiu dany pupil, istotne wydarzenia, których zwierzak był sprawcą, czy wręcz jak uzdrawiająco podziałał na członka rodziny.
Kto miał choć raz w domu kota, choćby nawet przez rok, wie, że z tych zwierzaków można się pośmiać, gdy nawet nie robią nic śmiesznego, ale akurat tak staną, popatrzą na człowieka i bywa zabawnie. Innym razem, gdy ma się kiepski dzień i żal do partnera czy złość na rodziców to właśnie ten zwierzak dostarczyć może najwięcej czułości. Ty chcesz pociechy - on głaskania.
Teraz np mamy taką kocice w domu, po której zachowaniu doszłam do wniosku, iż ona myśli tak: człowiek ma ręce do głaskania, a nogi do biegania, żeby dokładać coś do miseczki.Po prostu wykorzystuje nas co dnia;)
Prawdę mówiąc nie wyobrażam...

Garona | 2017-01-29

Otrzymałam tę książkę w prezencie, jako ta która lubi koty.
Hmmm... przyznaję się - podeszłam do tej lektury lekceważąco.
Pierwsze opowiadanie, drugie, trzecie...
Jest świetna, lekko się ją czyta, miejscami bardzo wzruszająca.
To zbiór historii gdzie głównym bohaterem każdej jest właśnie kot. Niezwykłe, że te historie wydarzyły się naprawdę.
Ponieważ to zbiór krótkich opowiadań, można ją czytać na chybił trafił, w dowolnym momencie, niekoniecznie od początku.

Myślę, że może być świetnym prezentem dla kociarzy.
Polecam!

sweeciak | 2014-02-06
Przeczytana: 27 stycznia 2012

Są takie książki, które pozostają na długo w pamięci. Książki, które budzą w nas różnego rodzaju emocje, od śmiechu po łzy. Takie tytuły warto posiadać i powracać do nich, kiedy tylko najdzie nas ochota. Przykładem takiej książki jest zbiór opowiadań pod tytułem „Balsam dla Duszy miłośnika kotów” i jak możecie się domyślić opowiada historię o małych stworzenia jakimi są koty, które na co dzień nie zawsze są docenianie.

Koty, tajemnicze zwierzęta, o których krążą różnego rodzaju historię i przesądy. Koty uwielbiane przez jednych i znienawidzone przez drugich. Potrafiące wzruszyć i rozchmurzyć każdego. Bo czy można się smucić gdy małe, puchate i mruczące stworzonko przyjdzie się przytulić? Posiadacze tych czworonogów wiedzą o czym mówię.

„Balsam dla Duszy miłośnika kotów” jak wspomniałam składa się z wielu opowiadań, które zostały podzielone na osiem tematyczny działów. Jak możemy z okładki wyczytać „co kot, to obyczaj” taki i co opowiadanie to inne. Znajdziemy tu i radość i łzy,...

agata_m | 2010-11-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Dla ludzi mających kota na punkcie kota :) Bardzo wzruszająca lektura - nie zabierajcie się za jej czytanie bez zapasu chusteczek ;)

Evik | 2011-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2011

Obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika kotów. Zawarte jest tu szereg wzruszających historii o kotach i miłości kocio-ludzkiej. Tak więc można przeczytać o:
- Kadłubku, niepełnosprawnym kotku, który pomógł przezwyciężyć nieśmiałość nieakceptowanej przez rówieśników dziewczynce.
- Papryku, który w czasie II wojny światowej uratował życie ośmioletniej dziewczynce
- Fantazym - kocie, który nałogowo niszczył papier toaletowy
- Rickym, kocie - terapeucie, chorym na kardiomiopatię. Ricky ma fundację swojego imienia - The Ricky Fund
- Henry, kocie, który uratował życie swojej właścicielce i wyczuł zbliżający się wylew
- O kotce Ariel, która zaprzyjaźniła się z Pongo (papugą). "Jeśli potrafią dogadać się ze sobą ptaki i koty, może jest szansa dla reszty świata?" (s.121)
- Dickens - kot, który pomógł swojej pani chorej na raka. Dał jej radość i motywację do życia w czasie choroby
- Ringo - kot, który wyczuł gaz ulatniający się 120 cm pod ziemią, którego nie czuli właściciele....

Martadela | 2010-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2010

Ta książka jest rewelacyjna. Można przy niej płakać zarówno ze śmiechu, wzruszenia jak i ze smutku. Składają się na nią różne historie o kotach, ich właścicielach, opiekunach i obserwatorach, które podzielone są na 8 różnych kategorii np o miłości, o kotach nauczycielach, o kotach "medykach" itd. Książkę polecam z czystym sumieniem nie tylko kociarzom, ale także ty co za kotami nie przepadają. Czytelnicy dowiedzą się z niej przede wszystkim tego że KOTY mają uczucia, które czasami są głębsze i szczersze od ludzkich.

Muhikons | 2012-12-16
Na półkach: Przeczytane, 2012, A. Posiadam
Przeczytana: 16 grudnia 2012

"Balsam dla duszy miłośnika kotów" to gratka dla każdego kociarza. Czytając te króciutkie, ale bardzo przyjemne i poruszające opowiadania miałam ochotę wyściskać swojego nieznośnego kocura. Chyba go trochę nie doceniam.

Wiele osób nie przepada za kotami, bo nie rozumie i nie zna ich za dobrze. Może w takim przypadku warto zapoznać się z "Balsamem...", który przedstawia te mruczące cuda z najlepszej strony i pokazuje, że nie tylko pies może być najlepszym przyjacielem człowieka.

gabi | 2014-02-19
Na półkach: Przeczytane, Moje :)

Bardzo przyjemna książka zawierająca dużo poruszających historii o kocich osobistościach i ich właścicielach. Polecam szczególnie miłośnikom tych zwierzaczków ;)