Chicken Soup for the Cat Lover's Soul
9788373019980
Kot, balsam, dusza, miłośnik

Opowieści o kocim przywiązaniu, tajemniczości i wdzięku (ze strony tytułowej).

AuroraBorealis | 2015-09-27
Przeczytana: 27 września 2015

"Co kot, to obyczaj".

Jako osoba, która uwielbia zwierzaki, a w szczególności koty, nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki tym bardziej kiedy z jej okładki spoglądał na mnie kudłaty koci pyszczek.

Balsam to zbiór pięknych i często wyjątkowo wzruszających opowiadań ogromnej ilości ludzi związanych z kocim rodem wraz z kilkoma śmiesznymi obrazkami przedstawiającymi kocią naturę wplecionymi w tę pozycję. Znajdziemy tu m.in. historyjki weterynarzy, osób opiekujących się schroniskami, ale przede wszystkim osób, które przebywając z tymi tajemniczymi zwierzętami odkryły radość z życia, wróciły do zdrowia po traumatycznych wydarzeniach, a koty były wtedy ich jedynym wsparciem i znakomicie pełniły rolę najlepszego przyjaciela. Opowiadania m.in. o kotce melomance, kotku Hammerze - maskotce amerykańskich żołnierzy na misji w Iraku czy kocich terapeutach z pewnością chwycą Was za serce, a emocje, których doświadczycie podczas czytania tej książki gwarantowane.

Ta pozycja to naprawdę...

eduko7 | 2015-06-14
Przeczytana: 29 maja 2015

Koty, ach te koty... Jedni je uwielbiają, inni unikają ich, kierując się stereotypami czy przesądami. Myślę, e jedni i drudzy powinni "Balsam dla Duszy przeczytać miłośnika kotów". Ten zbiór opowiadań ma wartość edukacyjna i terapeutyczną. Dostarcza radości i wzruszeń. Myślę, że każdy, niezależnie od wieku znajdzie tu swoje opowiadanie i kociego bohatera, który skradnie jego duszę.

Aksamitt | 2015-12-11

Przyznam, iż spodziewałam się, że to będą opowieści literackie, w większość dłuższe formy, a są to zazwyczaj 2-stronicowe opowieści z życia osób, gdzie głównym wątkiem jest kot, z którym mieli do czynienia. W krótkich formach opisują to, jaką rolę odegrał w ich życiu dany pupil, istotne wydarzenia, których zwierzak był sprawcą, czy wręcz jak uzdrawiająco podziałał na członka rodziny.
Kto miał choć raz w domu kota, choćby nawet przez rok, wie, że z tych zwierzaków można się pośmiać, gdy nawet nie robią nic śmiesznego, ale akurat tak staną, popatrzą na człowieka i bywa zabawnie. Innym razem, gdy ma się kiepski dzień i żal do partnera czy złość na rodziców to właśnie ten zwierzak dostarczyć może najwięcej czułości. Ty chcesz pociechy - on głaskania.
Teraz np mamy taką kocice w domu, po której zachowaniu doszłam do wniosku, iż ona myśli tak: człowiek ma ręce do głaskania, a nogi do biegania, żeby dokładać coś do miseczki.Po prostu wykorzystuje nas co dnia;)
Prawdę mówiąc nie wyobrażam...

sweeciak | 2014-02-06
Przeczytana: 27 stycznia 2012

Są takie książki, które pozostają na długo w pamięci. Książki, które budzą w nas różnego rodzaju emocje, od śmiechu po łzy. Takie tytuły warto posiadać i powracać do nich, kiedy tylko najdzie nas ochota. Przykładem takiej książki jest zbiór opowiadań pod tytułem „Balsam dla Duszy miłośnika kotów” i jak możecie się domyślić opowiada historię o małych stworzenia jakimi są koty, które na co dzień nie zawsze są docenianie.

Koty, tajemnicze zwierzęta, o których krążą różnego rodzaju historię i przesądy. Koty uwielbiane przez jednych i znienawidzone przez drugich. Potrafiące wzruszyć i rozchmurzyć każdego. Bo czy można się smucić gdy małe, puchate i mruczące stworzonko przyjdzie się przytulić? Posiadacze tych czworonogów wiedzą o czym mówię.

„Balsam dla Duszy miłośnika kotów” jak wspomniałam składa się z wielu opowiadań, które zostały podzielone na osiem tematyczny działów. Jak możemy z okładki wyczytać „co kot, to obyczaj” taki i co opowiadanie to inne. Znajdziemy tu i radość i łzy,...

Evik | 2011-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2011

Obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika kotów. Zawarte jest tu szereg wzruszających historii o kotach i miłości kocio-ludzkiej. Tak więc można przeczytać o:
- Kadłubku, niepełnosprawnym kotku, który pomógł przezwyciężyć nieśmiałość nieakceptowanej przez rówieśników dziewczynce.
- Papryku, który w czasie II wojny światowej uratował życie ośmioletniej dziewczynce
- Fantazym - kocie, który nałogowo niszczył papier toaletowy
- Rickym, kocie - terapeucie, chorym na kardiomiopatię. Ricky ma fundację swojego imienia - The Ricky Fund
- Henry, kocie, który uratował życie swojej właścicielce i wyczuł zbliżający się wylew
- O kotce Ariel, która zaprzyjaźniła się z Pongo (papugą). "Jeśli potrafią dogadać się ze sobą ptaki i koty, może jest szansa dla reszty świata?" (s.121)
- Dickens - kot, który pomógł swojej pani chorej na raka. Dał jej radość i motywację do życia w czasie choroby
- Ringo - kot, który wyczuł gaz ulatniający się 120 cm pod ziemią, którego nie czuli właściciele....

agata_m | 2010-11-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Dla ludzi mających kota na punkcie kota :) Bardzo wzruszająca lektura - nie zabierajcie się za jej czytanie bez zapasu chusteczek ;)

Martadela | 2010-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2010

Ta książka jest rewelacyjna. Można przy niej płakać zarówno ze śmiechu, wzruszenia jak i ze smutku. Składają się na nią różne historie o kotach, ich właścicielach, opiekunach i obserwatorach, które podzielone są na 8 różnych kategorii np o miłości, o kotach nauczycielach, o kotach "medykach" itd. Książkę polecam z czystym sumieniem nie tylko kociarzom, ale także ty co za kotami nie przepadają. Czytelnicy dowiedzą się z niej przede wszystkim tego że KOTY mają uczucia, które czasami są głębsze i szczersze od ludzkich.

Muhikons | 2012-12-16
Na półkach: A. Posiadam, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 16 grudnia 2012

"Balsam dla duszy miłośnika kotów" to gratka dla każdego kociarza. Czytając te króciutkie, ale bardzo przyjemne i poruszające opowiadania miałam ochotę wyściskać swojego nieznośnego kocura. Chyba go trochę nie doceniam.

Wiele osób nie przepada za kotami, bo nie rozumie i nie zna ich za dobrze. Może w takim przypadku warto zapoznać się z "Balsamem...", który przedstawia te mruczące cuda z najlepszej strony i pokazuje, że nie tylko pies może być najlepszym przyjacielem człowieka.

gabi | 2014-02-19
Na półkach: Przeczytane, Moje :)

Bardzo przyjemna książka zawierająca dużo poruszających historii o kocich osobistościach i ich właścicielach. Polecam szczególnie miłośnikom tych zwierzaczków ;)

CherryBlossomGirl | 2010-11-11

Zbiór wzruszających historii o kotach. Dla wszystkich, którzy je kochają jest to pozycja obowiązkowa.