House of Rothschild V 2

Cykl: Dom Rothschildów (tom 2)
Wydawnictwo: Penguin Books
historyczna
angielski

The second volume of the history of the Rothschild banking dynasty is a triumph of historical research and imagination .--Robert Skidelsky, The New York Review of Books . A New York Times Notable Book. 8-page color insert.

Martins | 2017-06-23

Drugi tom monumentalnej biografii rodziny Rothshildów. Książka równie dobra jak tom pierwszy, jednak niewątpliwe jest to lektura dla wytrwałych. Ferguson opisuje dzieje rodziny na szerokim tle. Ważna uwaga: książka teoretycznie opisuje historię Rotschildów do 1999 r., ale okres po 1914 r. jest potraktowany dość skrótowo i zajmuje ostatnie 100 stron. Moim zdaniem opis niuansów działalności finansowej jest dla osoby niezaawansowanej w tym zakresie chwilami dość ciężkostrawny, ale po jakimś czasie można się do niego przyzwyczaić. Książka dla zainteresowanych zarówno Rotshildami jak i ogólnie historią XIX wieku.

Demotekk | 2017-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2017