Krótka historia nauki

Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
nauka, historia nauki, przyroda
popularnonaukowa
Martuszka

Nauka jest wspaniała. Opowiada nam o nieskończonym kosmosie, mikroskopijnych organizmach, ludzkim ciele i dziejach naszej planety. Zawsze zajmowała się sensem świata i okiełznaniem jego potęgi. Mężczyźni i kobiety – począwszy od starożytnych greckich filozofów, przez Einsteina i Watsona z Crickiem, po współczesnych naukowców wspomaganych przez komputery – zastanawiali się, badali,...

Mężczyźni i kobiety – począwszy od starożytnych greckich filozofów, przez Einsteina i Watsona z Crickiem, po współczesnych naukowców wspomaganych przez komputery – zastanawiali się, badali, eksperymentowali, obliczali, a czasami dokonywali tak wstrząsających odkryć, że ludzie zaczynali rozumieć świat – albo siebie samych – w całkiem nowy sposób.
Ta ciekawa książka opowiada pasjonującą przygodę – historię nauki. Zabiera czytelników do gwiazd oglądanych przez teleskop, gdy Słońce zastąpiło Ziemię w centrum wszechświata. Zagłębia się pod powierzchnię planety. Kreśli ewolucję układu okresowego pierwiastków. Wprowadza w świat fizyki, objaśniającej elektryczność, grawitację i budowę atomów. Relacjonuje przebieg naukowego śledztwa, które doprowadziło do odkrycia cząsteczki DNA, a zarazem całkiem nowych obszarów do zbadania. Przytaczając zaskakujące i osobiste historie naukowców, zarówno sławnych, jak i nieznanych, Krótka historia nauki śledzi postęp nauki poprzez stulecia. Dzięki wspaniałym ilustracjom oraz ciepłemu, przystępnemu stylowi docenią ją młodzi i starzy.

źródło opisu: http://www.rm.com.pl/product-pol-1048-Krotka-historia-nauki.html

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/product-pol-1048-Krotka-historia-nauki.html

Patryq | 2017-10-14
Przeczytana: 14 października 2017

Autor książki chciał przedstawić chronologicznie najważniejsze według niego postacie i wydarzenia w świecie nauki. Z racji tego, że temat jest ogromny i o większości z przedstawionych postaci można by napisać osobną, dłuższą książkę - treść jest bardzo ogólna. Jest to całkowicie zrozumiałe i nawet tytuł książki wskazuje, że jest to tylko ekspresowe streszczenie tego, co działo się na przestrzeni dziejów w nauce. Mimo tego, że książka miała traktować o ogóle nauk, widzę w niej większe skupienie na temacie medycyny/chemii/biologii. Zapewne wynika to z tego, że autor ma wykształcenie medyczne oraz specjalizuje się w historii medycyny.

UTUHENGAL | 2018-01-10
Przeczytana: 03 stycznia 2018