Historia medycyny filozoficznie ujęta

Wydawnictwo: Antyk Marek Derewiecki
historyczna

Historia medycyny, po pierwszym wydaniu w roku 1935 uznana została za najlepszy podręcznik tej dyscypliny naukowej w Europie. Doczekała się przekładu i wydania węgierskiego, a edycję francuską uniemożliwił wybuch wojny. To klasyczne dzieło napisane zostało piękną polszczyzną, bez dłużyzn i niepotrzebnych uściśleń. Pozostaje do dzisiaj skarbnicą wiedzy medycznej nie tylko na użytek lekarzy ale także wszystkich humanistów.

Nie żałuję ani chwili spędzonej przy tej książce. Polecam nie tylko studentom medycyny :)

Kaklucha | 2014-06-03

Nie natrafiłam na podręcznik Szumowskiego, kiedy jako młoda dziewczyna fascynowałam się historią medycyny. Po latach, przygotowując się do egzaminów, musiałam po niego sięgnąć i przeczytałam od deski do deski, nie z konieczności a dla piękna opowieści. Nadal chętnie do niego zaglądam.

znachor1990 | 2016-04-08

Raz ciekawiej a raz mniej ciekawiej ale generalnie w wciągający sposób autor nakreśla ewolucje medycyny, jednocześnie zwracając uwagę na kształtowanie się spojrzenia, opinii społeczeństwa co do tych zmian, polecam.

merle | 2016-10-15
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam