Eleonora Akwitańska Królowa Francji i Anglii

ELEANOR April Queen of Aquitaine
8324120653
historyczna
Chatte

Charyzmatyczna i piękna, inteligentna i wykształcona, impulsywna i dumna, odważna i uparta, bogata i władcza. Księżna Poitou i udzielna księżna Akwitanii. Królowa Francji i Anglii. Matka królów Ryszarda Lwie Serce i Jana bez Ziemi. Uczestniczka drugiej krucjaty. Sprawczyni konfliktu, którego kulminacją stała się wojna stuletnia. Kobieta, która zmieniła bieg dziejów Europy na następne 300 lat.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2004

źródło okładki: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://ecsmedia...»

Kizia | 2014-12-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Eleonorę Akwitańską historycy wybrali kobieta tysiąclecia,po przeczytaniu tej książki nie dziwie się fascynująca lektura, pełna faktów, szczegółów życia codziennego

Poznajemy średniowiecze oczyma kobiety -jedynej królowej Francji a potem Angli, trudy walki o niezależność w świecie, gdzie kobiety tylko rodzą dzieci, jej plany polityczne ,opór, nieustępliwość- kilkanaście lat zamknięcia w zamku ,z powodu brak zgody na zrzeczenie się swojego majątku, myślę o tym zawsze jak zwiedzam stare zamczyska.....
Matka kilkanaściorga dzieci w czasach gdy umieralność przy każdym kolejnym porodzie stawała się pewnikiem , mariaże polityczne pozwalające na koligacje ze wszystkimi panującymi ówcześnie domami królewskich
Zbieranie pieniędzy na wykup syna Króla Lwie serce , które staje się zaczątkiem reform w Anglii
Ta kobieta jakby mało tego było dożywa sędziwego wieku ,podróżując po całej Europie

Ansy | 2017-04-12
Ania | 2017-01-19