Mumie. Władcy, święci, tyrani

8320717744
historyczna

To druga książka Bogusława Kwiatkowskiego, która ukazuje się nakładem Iskier ? jego Poczet faraonów cieszy się wciąż niesłabnącym powodzeniem. Tym razem autor wychodzi poza ramy starożytnego Egiptu. Chociaż bowiem najsłynniejsze mumie właśnie tam powstawały, Egipcjanie nie byli jedynym narodem konserwującym ciała zmarłych, aby zapewnić im w ten sposób szansę na dalsze życie. Czyniło tak wiele ludów. A w jakim celu mumifikuje się ciała dzisiaj? Dlaczego z takim pietyzmem postarano się o zabezpieczenie zwłok Lenina, Kim Ir Sena i innych? Komu to było potrzebne i po co? O mumiach starożytnych i współczesnych pisze autor tej publikacji. Wydanie wzbogaca znakomity materiał ikonograficzny.

byko | 2015-08-22
Przeczytana: 25 lipca 2010