Najważniejsze miejsca święte

Wydawnictwo: Buchmann
The Atlas of Sacred and Spiritual Sites
978-83-61048-38-1
historyczna

Najważniejsze miejsca święte to książka o najważniejszych i najsłynniejszych miejscach pielgrzymek, kultu religijnego i duchowej potęgi, rozrzuconych po całym świecie. Przedstawia ona najróżniejsze obiekty, których moc nieustannie przyciąga rzesze wiernych: od tajemniczych megalitów na wyspie Lewis do bliskiego sercu klasztoru na Jasnej Górze w Częstochowie. •Poznaj duchowe znaczenie budynków...

•Poznaj duchowe znaczenie budynków sakralnych, taki jak wielki kompleks świątyń Pagan w Birmie czy katedra w Santiago de Compostela w Hiszpanii.
•Odkryj symboliczne znaczenie świętych miejsc, np. niezwykłego labiryntu w katedrze w Chartres czy konstrukcji ziemnych na Glastonbury Tor.
•Zobacz fascynujące rekonstrukcje najciekawszych miejsc, w tym Stonehenge i Delf.

źródło opisu: Wydawnictwo Buchmann, 2008

Claudia | 2013-07-15