Narwik

Książka jest przypisana do serii/cyklu "II WOJNA ŚWIATOWA. wydarzenia * ludzie * tajemnice.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Edipresse
5 (12 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Narwik wojna
historyczna

Jest rok 1940. Stalowe zagony Hitlera przeorały już pół Europy. Padły Dania, Holandia, Belgia, Luksemburg. Niemcy przełamali front we Francji, dotarli do kanału La Manche i prą na Paryż. Pod ich kontrolą jest też niemal cała Norwegia. Alianci nie są w stanie powstrzymać rozpędzonej machiny wojennej Hitlera. Klęska goni klęskę, porażka porażkę. Jedynie na dalekiej północy, ćwierć tysiąca kilometrów za kołem polarnym, sytuacja jest nieco inna. W północnej Norwegii to Sprzymierzeni szykują się do decydującego ataku na siły wroga.Do książki dołączony został film na płycie CD Skrzydła: Drezno w ogniu .

Michael Shootbook | 2013-11-03
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2013, ~ A5
Przeczytana: 03 listopada 2013

Książeczka Michała Olszańskiego "Narwik" jak i poprzednie tomy serii idealnie nadawałyby się jako dodatek do podręczników historii. Napisane w podobnym - topornym - stylu przywodzą na myśl czasy szkoły, kiedy to podręcznik przez wiele lat skutecznie obrzydzał mi czytanie.

"Narwik" został napisany bez polotu i zaangażowania, na "odwal się". Ukazuje jedną z ważniejszych kart historii II wojny światowej jako koturnowe zestawienie suchych faktów, gdzie nie ma miejsca na własną opinię, ani poglądy, a obrazowość walk ogranicza się do jednozdaniowych wycinków ze wspomnień oficerów, którzy byli naocznymi świadkami i czynnymi uczestnikami opisywanych wydarzeń.

Szkoda czasu i oczu. Dla chcących zgłębić temat bitwy o Narwik polecam pierwszy z brzegu portal historyczny lub jakąś kompetentną literaturę.

Dawidv2 | 2016-06-20
dandey1878 | 2015-10-07