Godzina prawdy

LubimyCzytać

Moi goście są naprawdę szczerzy. Tak jak Gepard, który opowiada o tym, że zło rządziło jego życiem, jak Monika Kuszyńska, która zaakceptowała swoją niepełnosprawność, czy jak Władek Kozakiewicz, który cierpiał z powodu swojego ojca. Zawsze staram się rozmawiać o rzeczach ważnych, na bzdury nie ma zgody. Bo taka jest godzina prawdy. Czy to wystarczy? ...

Moi goście są naprawdę szczerzy. Tak jak Gepard, który opowiada o tym,
że zło rządziło jego życiem, jak Monika Kuszyńska, która zaakceptowała
swoją niepełnosprawność, czy jak Władek Kozakiewicz, który cierpiał z
powodu swojego ojca. Zawsze staram się rozmawiać o rzeczach ważnych, na
bzdury nie ma zgody. Bo taka jest godzina prawdy. Czy to wystarczy?

Siłą „Godziny prawdy” są nie tylko znakomici rozmówcy i ich ciekawe,
często dramatyczne historie, ale również osoba Michała. To Michał, jak
mało który dziennikarz, potrafi słuchać, ma w sobie empatię oraz
ciekawość, którą nazwałabym ciekawością dziecka. Jego bezpretensjonalny
styl bycia i sposób prowadzenia rozmowy otwierają najbardziej
zamkniętych. Michał potrafi dotknąć sedna sprawy, nie dotykając rozmówcy.

Magda Jethon

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

zabulak | 2017-04-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Bardzo ciekawe wywiady Michała Olszańskiego z przeróżnymi ludźmi, z tymi których znałam już z mediów i również z tymi, których miałam przyjemność poznać dzięki autorowi tej książki. Jestem pełna uznania, a książkę gorąco polecam !

manton | 2016-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Rozmowy ciekawe, szczere i ciepłe, niektóre słyszałam osobiście w Trójce. Gospodarz, czyli Michał Olszański, z ogromnym szacunkiem i uwagą podchodzi do każdego rozmówcy, tworząc miłą atmosferę pogawędki z przyjacielem, co pomaga gościom otworzyć się i szczerze opowiedzieć nieco o sobie. Tylko jak wiele można opowiedzieć w godzinę? Niewiele. Dlatego nazwałabym tę audycję i książkę jako wstęp-przyczynek do głębszego zapoznania się z wybranymi bohaterami, bo niewątpliwie niektóre z tych rozmów aż prowokują, żeby poszperać i poznać bliżej ciekawe życiorysy.