Agata Weber jest sędzią orzekającym w sprawach karnych. Pracuje w wymarzonym zawodzie, ma udane dziecko i kochającego męża. Nie ma żadnych problemów. Za to reszta świata ma problem z Agatą, która zawsze ma racje...

Książkowa-Fantazja | 2012-09-23
Przeczytana: 23 września 2011

Główną bohaterką jest Agata Werber, która jest osobą bardzo zdecydowaną i konsekwentną, ale, która nie przejmuje się opinią innych osób. Jest także człowiekiem bezpośrednim, wyrażającym swoje zadnie bez owijania w bawełnę. Jest święcie przekonana, że to ona ma zawsze rację i nie rozumie dlaczego odsuwają się od niej inni.
Zawodowo jest sędzią, jednak po pracy również się tak zachowuje. Na sali sądowej potrafi być obiektywna, natomiast bliskim odmawia prawa do słabości i pomyłek i nie daje im szansy wytłumaczenia się z jakichkolwiek czynów.
Autorka pokazuje także długotrwały związek Agaty z jej mężem, w którym występują kryzysy, jak i chwile szczęścia.
Książka napisana jest językiem prostym i zwięźle, ale można wyczuć odrobinę ironii.
"Sądy i osądy" to książka również o tym, że w związku najważniejsza jest akceptacja, zaufanie, zrozumienie.Ale pokazuje też, że każdy ma prawo do pomyłki, jeśli nawet ma taki zawód, gdzie błędy nie są dozwolone.

książek: 2064
Lublinianka | 2012-09-11
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

Książka dobra momentami wręcz zabawna. Z pewnością mogę polecić.

mircia | 2015-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Czyta się szybko i przyjemnie. Książka w sam raz na deszczowy weekend. Wprawdzie meandry pracy sędziego są mi obce, więc pomijam ocenę tego aspektu. Życie rodzinne i osobiste naszkicowane ciekawie, sposób pisania nierozwleczony - oceniam na plus. Niektóre wątki nieco dziwne, ale w prawdziwym życiu też się takie pojawiają, więc czemu nie.
Polecam każdemu, kto szuka odrobiny relaksu.

violabu Toczytam | 2013-01-26
Przeczytana: 2006 rok

Idąc za ciosem po przeczytaniu "Studni życzeń" (a będąc nią zachwycona), sięgnęłam po kolejną książkę Katarzyny Leżeńskiej. Jednak to już nie było to... :-(

LenaU | 2013-04-26
Przeczytana: wrzesień 2009

Sięgając po tę lekturę nie znałam autorki, a zaintrygował mnie opis na okładce. Byłam ciekawa, z racji zawodu, jak można spojrzeć na wymiar sprawiedliwości - i wpadłam w ten mroczny zimowy klimat. Pamiętam że książka do tego stopnia mnie wciągnęła, że zaczytywałam się w niej nawet podczas KTG mojego dziecka kilkanaście godzin przed narodzinami. Kto zna Leżeńską ten wie, że u niej zawsze można liczyć na prawdziwość sytuacji, refleksię, nutę dowcipu i przede wszystkim klimat.

Ina1973 | 2012-05-10
Przeczytana: 09 maja 2012

Pani sędzina,która jeździ starym i umorusanym golfem? a do tego jest sprawiedliwa i nieprzekupna? oj nie wierzę w bajki... Ciekawe kiedy w Polsce zdejmą ciężar odpowiedzialności z sędziów wprowadzając wieloosobowe ławy przysięgłych(tak jak w USA)?

alinap | 2016-07-25
Przeczytana: 01 lipca 2016

Czytałam z zainteresowaniem. Takie jest życie nieprzewidywalne sytuacje.

Paula77 | 2016-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2016