Niemcy i racja stanu

Wydawnictwo: Neriton
historyczna

Przedstawiony w pracy publicysta wywarł istotny wpływ na część elit rządzących i społeczeństwo francuskie. Jego poglądy były czasami kontrowersyjne, dowodził np. że słabość Francji jest pochodną upadku rządów monarchicznych. Ale za to bezbłędnie ocenił rządy narodowo-socjalistyczne jako bardzo agresywne i przewidział ich popularność wśród społeczeństwa niemieckiego. Już w roku 1920 przeczuwał, że odrodzona Rzesza niemiecka sprowadzi na Europę katastrofę i przez wiele lat obserwował rosnący antagonizm francusko-niemiecki.

Kamil | 2015-04-07
Rigor | 2014-11-25