Ordynacja Tyszkiewiczowska na zatroczu

Wydawnictwo: DiG
historia

Książka stanowi próbę utrwalenia jednego z licznych kresowych śladów polskości na terenach byłego Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz ukazania istotnej roli hrabiów Tyszkiewiczów jako właścicieli majątków ziemskich na polu polityki, kultury i oświaty. Autorka barwnym językiem opisuje życie codzienne zarówno właścicieli ziemskich, jak i ich służby, przybliża czytelnikowi ich losy przed, w czasie i po pierwszej wojnie światowej oraz w okresie II RP i w dobie sowietyzacji.

źródło opisu: Wydawnictwo DiG, 2007

źródło okładki: http://www.dig.com.pl/index.php?s=karta&id=509