Tyszkiewiczowie z Waki

Wydawnictwo: DiG
Tyszkiewiczowie, polskie rody
Madame_Mozart

Druga książka Liliany Narkowicz poświęcona polskim arystokratom z Kresów Wschodnich opowiada o losach rodziny Tyszkiewiczów wywodzących się z Waki nieopodal Wilna. Autorka, opierając się głównie na materiałach z archiwum rodzinnego, relacjach świadków i materiałach prasowych, odtwarza dwudziestowieczne pogmatwane, często dramatyczne losy tego rodu. Przybliża postaci m.in. Róży Raczyńskiej, Jana Michała Tyszkiewicza czy Hanki Ordonówny — ich walkę o rodzinę, tożsamość oraz stale uszczuplane bądź rujnowane majątki. Niewątpliwą zaletą opowieści jest obrazowa, pełna anegdot i ciekawych szczegółów narracja

źródło opisu: http://www.dig.pl/index.php?s=karta&id=860

źródło okładki: http://www.dig.pl/index.php?s=karta&id=860