Kod Sauniere'a

Wydawnictwo: Kos
historyczna

Mako | 2014-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2014

Przede wszystkim miałam niezłą zabawę, starając się "odkodować" kim jest autor kryjący się pod pseudonimem Merlin, i jestem niemal na sto procent przekonana, że mi się to udało. Wszystkie poszlaki wiodą ku Leszkowi Mateli :) nie wiem czy coś jest w internecie, nie sprawdzałam i pozostanę póki co w tym przekonaniu ;)
Książeczka powstała w 2006 roku na fali "Kodu da Vinci", do którego autor nieraz się odwołuje, niechybnie w celach marketingowych [och to ogrzewanie się w odbitym blasku cudzej chwały... ;)], niestety częściej niż do "Świętego Graala, Świętej Krwi", z którego Dan Brown zerżnął i zgwałcił co ciekawsze hipotezy na potrzeby bestsellera.
Pan Merlin [pozostańmy przy tym pseudonimie], niczym kelner z prowincjonalnej restauracji serwuje nam tutaj odgrzewane kotlety, czyli wszystko można było przeczytać już gdzie indziej. Na dodatek prawie kompletnie nie odwołuje się do źródeł [przy czym w tych nielicznych razach powołał się na... Leszka Matelę ;)] i nie załączył bibliografii....

neta | 2014-01-15
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Siegalam po te pozycje z bardzo sceptycznym nastawieniem i tylko dlatego, ze ktos mi ja wcisnal, a ja uznalaam, ze trzeba przeczytac, by umiec dyskutowac. Nie nastawiala mnie optymistycznie sama nazwa autora: Merlin. Ale ksiazka wcale nie jest szukaniem sensacji w rodzaju Jezus i Maria Magdalena mieli dziecko. Autor podchodzi do zagadek religijnych z taktem i sam stawia wiele znakow zapytania.

damiank8 | 2016-01-01
Beata | 2012-08-18