Bez przebaczenia

Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Cykl: Sean Dillon (tom 11)
Wydawnictwo: Albatros
Bad Company

Tuż przed upadkiem III Rzeszy Hitler powierza swój pamiętnik młodemu asystentowi baronowi Maxowi von Bergerowi. Dokument ten daje dostęp do zasobów finansowych führera; zwiera też wiele tajemnic, które mogą wywrócić do góry nogami istniejący porządek świata ? m.in. opis negocjacji pokojowych, do których ze strony alianckiej wyznaczono ojca ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po wojnie von Berger buduje przemysłowe imperium. By uzyskać dostęp do potężnych złóż ropy naftowej, sprzymierza się z rodziną Rashidów, władających państwem nad Zatoką Perską. Z czasem staje się groźnym przeciwnikiem dla Amerykanów i Anglików, którzy usiłują go unieszkodliwić. Wiedzą, że ujawnienie treści pamiętnika mogłoby spowodować upadek urzędującego prezydenta USA, Jake a Cazaleta. Sean Dillon i jego amerykański kolega Blake Johnson otrzymują zadanie odzyskania dokumentu za wszelką cenę. Jeszcze raz stają do walki ze swoim śmiertelnym wrogiem, lady Kate Rashid Okładka: miękka; Rok wydania: 2004;

Ewa | 2013-09-06

"Bez przebaczenia" jest moją pierwszą (i na pewno nie ostatnią) przeczytaną książką Jacka Higginsa. Bardzo przypadła mi do gustu. Owszem myślałam, że wątek z dziennikiem Hitlera będzie bardziej rozbudowany, ale jako całość bardzo wciągająca powieść.
Podstać Seana Dillona - ze wszystkich postaci w książce spodobała mi się najbardziej. Nie jest on bohaterem idealnym, bez skazy jednak to czynni tą postać nietuzinkową, ciekawą.

jalop | 2012-08-10
Przeczytana: 18 marca 2010

Książkę na oceniam na czwórkę. Raczej mało zaskakujące, aczkolwiek sensacyjne od początku do końca. Łatwo się czyta, aczkolwiek szybko umyka z pamięci. Typowa książka na relaks.

Marcin | 2010-08-27

Liczyłem na jakieś tajemnice Trzeciej Rzeszy osadzone w ciekawej fabule jednak się rozczarowałem :/

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2013 rok

Higginas sensacyjnego się czyta. Nic z tego nie zostaje tylko miłe chwile spędzone na śledzeniu akcji. Akcji dobrej ale ... ja szukam więcej ...

willi_75 | 2017-04-14
Fade | 2017-04-03