Motoświat

Wydawnictwo: Insignis
Motoworld

Inne wydania

Jedenaście krajów, dwanaście niesamowitych reportaży, niezliczona ilość wyjątkowych przygód, spotkań i obserwacji - to obfite żniwo podróży Jeremy'ego Clarksona, podczas których ten sławny brytyjski dziennikarz gromadził materiały do programu Motoświat. Dwa lata wypraw do najbardziej egzotycznych, z punktu widzenia motoryzacji, miejsc na świecie i wtykanie nosa tam, gdzie inni nie mieliby odwagi, zaowocowało doświadczeniami, których na próżno szukać w innych książkach podróżniczych.

Islandia, Kuba, Wietnam, Dubaj - to tylko niektóre z miejsc opisywanych przez Clarksona. Z jego wypełnionych po brzegi ciekawostkami i okraszonych niecodzienną dawką humoru reportaży dowiemy się, między innymi, z kim prowadzi wojnę neutralna skądinąd Szwajcaria, w jakim samochodzie mieszczą się cztery sypialnie, salon i łazienka, i co może skłócić każdą włoską rodzinę.

W którym mieście ludzie chlubią się tym, że nigdy nie byli w jego centrum? Jak pracuje się na australijskiej farmie o powierzchni województwa świętokrzyskiego? W jakim kraju samoloty tankują bezpośrednio na stacjach benzynowych?

Świat jest w nieustannym ruchu. Motoświat Jeremy'ego Clarksona tym bardziej.

źródło opisu: Wydawca

Marzena | 2015-10-09
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 09 października 2015

Powiedzieć, że znam się na motoryzacji to tak jakby powiedzieć o Clarksonie, że jest miłym łagodnym starszym panem, który nie wie co to sarkazm i nigdy nikogo nie obraził... Tak...Nie zmienia to faktu, że uwielbiam tego faceta!!!
Czytając reportaże składające się na tę książkę czułam się tak zrelaksowana, oderwana od rzeczywistości i to w towarzystwie mężczyzny z którym nie można się nudzić i którego poczucie humoru jest po prostu genialne!!!
Polecam każdemu fanowi lub nie motoryzacji!!!

sylwia-iga | 2013-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2013

Clarkson - przykład na to, że żeby wzbudzić w kobiecie pożądanie, niepotrzebny jest wygląd, a ponadprzeciętna inteligencja.

Wyobraź sobie, że na lotnisku spotykasz Jeremy'ego Clarksona. Chwilę później okazuje się, że siedzisz obok niego w samolocie. Prawdopodobnie już wiesz, jak to się skończy. Podróż będzie długa i na pewno nie wylądujesz tam, gdzie początkowo planowałeś. A "Motoświat" to po prostu bilet na pokład tego samolotu. Wsiadasz?

Kiedy zaczynasz czytać książkę Clarksona, zadajesz sobie pytanie, co jest prawdą, a co jedynie żartem. Kiedy kończysz czytać książkę Clarksona już wiesz, że to wszystko to jeden mega żart. A najśmieszniejsze w nim jest to, że to prawda.

Kurebayashi | 2016-10-20
Przeczytana: 20 października 2016

Jeremy Clarkson jakiego znamy i lubimy. Tym razem felietony powiązane są z kręconym przez Top Gear programem Motorworld, więc mamy tu świat motoryzacji z perspektywy różnych, jakże odmiennych od siebie państw świata. Historie prosto z Kuby, Monako, Australii czy Indii mają w sobie dużo ciekawostek, anegdot i niezawodnego humoru Clarksona. Po raz kolejny też czytałam w oryginale, dzięki czemu podczas lektury miałam wrażenie, że słyszę ten charakterystyczny głos Jeremy'ego w mojej głowie, tą ironię i sarkazm. To lubię.

CzarneEspresso | 2015-10-22
Na półkach: 2015, Przeczytane

Motoświat to felietony, które napisał Jeremy Clarkson w oparciu o swoje podróże w związku z kręceniem programu o tym samym tytule. Trzeba przyznać, że nawet mnie - laika - temat zaintrygował. Może ma to związek z błyskotliwym i pełnym humoru oraz żywym językiem, jakim posługiwał się autor? Choć czasem jego porównania wprawiły mnie w zakłopotanie :) Niemniej były całkiem zabawne :) Aż nabrałam ochoty, aby obejrzeć jakieś odcinki tego programu BBC. Clarkson zabiera nas do różnych, często egzotycznych miejsc takich jak: Włochy, Kuba, Detroit, Islandia, Japonia, Szwajcaria, Wietnam, Australia, Teksas, Monako, Indie, Dubaj oraz Wielka Brytania. Pod koniec znajdują się jeszcze 4 krótkie teksty związane z programem Ekstremalne maszyny. Najbardziej zainteresował mnie tekst o Islandii, może uda mi się znaleźć gdzieś w czeluściach Internetu ten odcinek - z przyjemnością bym go obejrzała! Również inne felietony przeczytałam z przyjemnością. Clarkson skupia się nie tylko na maszynach, choć...

Elto | 2012-10-08

Kocham motoryzację, lubię Jeremiego, ale ta książka do zbyt pasjonujących nie należy. Dobrego humoru w wykonaniu Jezzy zbyt dużo tu nie odnalazłem, ale sporo ciekawych spostrzeżeń, ciekawych faktów dotyczących motoryzacji w różnych zakątkach świata zebranych podczas nagrywania programu telewizyjnego. Generalnie książka zaliczona do pozytywnych i przeczytanie jej to przyjemność. Zwłaszcza dla fana motoryzacji.

Patipp | 2015-03-14

Moim zdaniem książki Clarksona nigdy Cię nie zawiodą. Znajdziesz tam wyjątkowo dobry humor, mnóstwo ciekawych anegdot ze świata i wiele inteligentnych spostrzeżeń. Cenię Clarksona za to że nie boi się wyrażać swojego zdania i może właśnie dlatego jego książki są wyjątkowe i inne od wszystkich.

Piotrek | 2011-05-29
Przeczytana: 28 maja 2011

Jeremy Clarkson w swoim żywiole.Jeśli chcesz się dowiedzieć gdzie wszystkie samochody maja silnik od Łady, kto jeździ wyłącznie czarnymi mercedesami klasy S, gdzie zamiast trójkąta ostrzegawczego używa się po prostu kamienia lub który kraj kolekcjonuje nakrętki po mleku, przeczytaj tę książkę.

czoper | 2014-04-04

Książka dobra jako odskocznia od poważniejszych tytułów,ale i nie tylko.Ciekawe opisy krajów odwiedzonych przez Jeremiego z jego pełną specyficznego angielskiego humoru narracją.Lekka,przyjemna,cały czas z uśmiechem na twarzy.Polecam nie tylko miłośnikom Top Gear!!

grzegoooorz | 2013-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Bez zbędnego opisywania i przedstawiania kim jest clarkson i co robi, bo skoro go czytasz to doskonale to wiesz. Polecam jako przerywnik między "pospolitymi książkami". Napisane charakterystycznym i cynicznym angielskim humorem reportaże po jego 11 krajach. Mi to odpowiada, bo jak nikt inny potrafi porównywać ludzi, kraje, przedmioty. Śmieszy, ale pod tą śmiesznością pokazane są często wady i złe funkcjonowanie. Czyta się szybko , jednak pamiętajcie, te reportaże z jego podróży są z roku 1994-1996 , także on już sam niektórych rzeczy pewnie nie pąmięta dziś:)

Zabieram się za następną niedługo

Fanom UK , ludzi którzy tam byli , mieszkają bądź mieszkali , którzy darzą tak jak ja Anglię miłymi wspomnieniami , jak najbardziej polecam

Matacz | 2011-11-01
Przeczytana: 30 października 2011

Moim zdaniem najlepsza książka Clarksona jaką miałem przyjemność czytać! Jest to zbiór felietonów na temat krajów, bądź miast, odwiedzanych przez Clarksona podczas kręcenia jego programu o tym samym tytule co książka. Jednak nie są to zwykłe opisy, gdyż autor jako dziennikarz motoryzacyjny na każdy aspekt życia w odwiedzanych miejscach patrzy z perspektywy kierowcy, co owocuje naprawdę zabawnymi spostrzeżeniami. Szkoda tylko, że książka w Anglii została wydana w 1996 a u nas duuuużo później. Jednak mimo jej "wieku", czyta się ją świetnie i wiele razy wywołuje uśmiech na ustach, dlatego polecam ją wszystkim!

PS
Najbardziej podobał mi się opis Włoch i włoskich kierowców! Przezabawny!