Syjoniści do Syjamu

Seria: Nowa proza polska
Wydawnictwo: Świat Książki
historyczna

Znakomity pisarz powraca do PRL roku 1968. Na obraz czasów spraw marcowych składają się krótkie opowiadania, impresje i udramatyzowane scenki: poważne i liryczne, zabawne i poruszające. Kolejka do mięsnego komentuje z uznaniem ostatnie kazanie Kardynała. Motorniczy wyrzuca z tramwaju kobietę, głośno rozprawiającą o tym, że trzeba ?mocniej lać studenciaków?. Inżynier denuncjuje dyrektora za żydowskie pochodzenie, by zająć jego miejsce... Nowakowski, przenikliwy obserwator codzienności, po mistrzowsku oddaje zarówno tragizm jak i absurd epoki.

AJK | 2015-03-04
Kwiprokwo | 2014-09-08