Każdy musi umrzeć sam

ezoteryka, senniki, horoskopy
Życie Uniwersalne
2006-01-01
2006-01-01

Krótka książeczka, którą kupiłem (kupując inną książkę) żeby dobić do 40zł i mieć darmową przesyłkę Smart - no bo jeśli te 8zł i tak musiałem zapłacić, to lepiej mieć za to dodatkową książkę niż nic ;) Opis mnie zainteresował.
Zacząłem czytać i pierwszym komentarzem jaki mi się nasunął było: "ale bełkot"...To jest po prostu jakaś wizja autora... autorki? Nawet nie jest podane wprost kto to napisał, jakaś Gabriela chyba. Jest to wszystko podane tonem nieznoszącym sprzeciwu ale nic za tym nie idzie - tzn. jasne, że twardych dowodów nie będzie w żadnej książce ;) i że jest wiele książek o reinkarnacji czy umieraniu ale mam wrażenie, że w nich autorzy starają się jakoś zweryfikować treść - albo ktoś próbuje coś zweryfikować, albo przynajmniej pisze skąd mu się to wzięło - jakieś przemyślenia, wnioski z rozumowania itp. Tutaj nie ma niczego takiego - jest jakaś wizja, dosyć dziwna w dodatku i koniec - tak jest, bo tak. A "argumentem" na to że egzystencja duszy nie kończy się wraz ze śmiercią ciała jest "Po cóż mamy sumienie, jeśli po tym czasie na ziemi wszystko ma się skończyć?" - nooo może dlatego, że z punktu widzenia ewolucji sumienie jest nam potrzebne po to byśmy się jako gatunek nie powybijali? ;) Nie potrzebowałem nawet myśleć aby obalić ten "argument" więc... słabo.
Generalnie nie wiem też w jaki sposób ta książka miałaby kogoś podnieść na duchu, bo jak dla mnie to treść jest raczej przygnębiająca - dużo możliwości jak to dusza nie będzie mogła się uwolnić, opęta swoich krzywdzicieli albo będzie cierpieć nawet ból tak jakby fizyczny jeszcze jakiś czas po śmierci. No nie wiem, cała ta treść jest jakimś dziwnym miksem chrześcijaństwa z wiarą w reinkarnację (choć ok, jest tam info, że wiara w reinkarnację została usunięta dopiero na V Soborze w 553r.) ale spoko - w sumie każdy ma prawo do swojej wizji, może nawet taka jakaś dziwna komuś się spodoba, więc... Chciałem dać 3 gwiazdki na 5 ale gwiazdka mniej za zniechęcanie do przeszczepów (jak wyżej - zdaniem autorki ciało czuje jeszcze po śmierci, a żeby pobrać organy do przeszczepu to wręcz ciało musi jeszcze żyć, a biorca to w ogóle dostanie obcą wibrację niepasującą do jego ciała - straszne rzeczy ;) ).

Na końcu książki są reklamy kilku innych, a w jednej z nich czytamy co następuje: "Chrystus Boży poprzez Gabrielę, swój instrument, wyjaśnia wiele zagadnień (...)" - ahaaa, no to wszystko jasne, czyli jakaś prorokini ta Gabriela ;) no to nie potrzeba już nic wyjaśniać ani uzasadniać - Chrystus tutaj przemawia ;) Bez komentarza.

(czytana: 5-6.09.2022)
2/5 (4/10)

• 🔮 Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • Ezoteryka i rozwój duchowy
  • 💤 Oniryzm, Sen, Lucid dream, OOBE, Astral
  • W-pracy
  • Sprzedane

Dodaj cytat z książki Każdy musi umrzeć sam