The Third Gate

Cykl: Jeremy Logan (tom 3)
Wydawnictwo: Random House
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Third Gate
angielski
Grzegorz

An archaeological expedition digging where it shouldn’t. . . A crown so powerful it is rumored to be cursed. . . And the one man who can explain it all. . . Deep in a nearly impassable swamp south of the Egyptian border, an archaeological team is searching for the burial chamber of King Narmer, the fabled pharaoh. Narmer's crown might be buried with him: the elusive "double" crown of the...

An archaeological expedition digging where it shouldn’t. . .
A crown so powerful it is rumored to be cursed. . .
And the one man who can explain it all. . .

Deep in a nearly impassable swamp south of the Egyptian border, an archaeological team is searching for the burial chamber of King Narmer, the fabled pharaoh. Narmer's crown might be buried with him: the elusive "double" crown of the two Egypts. Amid the nightmarish, disorienting tangle of mud and dead vegetation, strange things begin to happen. Could an ancient curse be responsible? Jeremy Logan, history professor and master interpreter of bizarre and inexplicable enigmas, is brought onto the project to investigate. What he finds raises fresh questions . . . and immediate alarm.

źródło opisu: opis okładkowy

deana | 2015-02-05
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 05 lutego 2015

Chyba czasem takiej książki potrzeba. Czułam się jakbym znowu miała naście lat i oglądała jeden z filmów przygodowych masowo produkowanych w latach 80-tych i na początku 90-tych. Bo i czego tutaj nie ma: jest i tajemnicza stacja badawcza, szalony żądny sławy poszukiwacz skarbów, dzielny naukowiec i oczywiście straszliwa klątwa z którą należy się zmierzyć.

Ale po kolei. Główny bohater, ,,enigmatolog" Jeremy Logan dostaje propozycję udziału w tajemniczej ekspedycji. Na miejscu okazuje się, że celem wyprawy jest odnalezienie grobowca pierwszego faraona. W momencie gdy, wydawać się by się mogło, prace są na finiszu, bo grobowiec został zlokalizowany, na stacji zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

Po trochę męczącej pierwszej połowie książki i bardzo rozwlekłym wprowadzeniu, akcja zdecydowanie nabiera tempa. Dużo się dzieje, jest i strasznie i tajemniczo,tak że z niecierpliwością oczekuje się rozwiązania tajemnic grobowca. Niestety finał trochę rozczarowuje - niby wszystko zostało...

Joanna | 2017-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2017

zabrałam się za tą książkę z wielkimi oporami. miałam już styczność z tym autorem i nie spodobał mi się za bardzo. i ta książka znów mnie utwierdziła w przekonaniu, że nie dla mnie ta tematyka.

BagatElka | 2014-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Po przeczytaniu "Grobowca" miałam chęć skopać autorowi zadek.
To konglomerat stylów Rollinsa,Cusslera i Stevea Berry i niemal na każdej stronie spodziewałam się,że wyskoczy Cottone Malone vel Pan Wacik.
Czytałam sporo książek z tego gatunku i poznałam podziemne miasto ze szkła,Arkę Noego znajdującą się na górze ale w jej środku,starożytne tajemnice,które zagrażają bezpieczeństwu świata i wiele,wiele innych.
Tym razem wyobraźnia pana Childa umieściła grobowiec faraona nie w piramidzie ale pod bagnem.Gdyby sprostał zadaniu i opisał to ciekawie i rozwinął pewne wątki to możliwe,iż wyszłaby fascynująca opowieść warta sfilmowania i przeczytania.A tak powstała nudna historyjka z nudnymi bohaterami,która równie nijako się kończy jak i zaczyna.

Lubię duet Preston&Child i pozostaję mu wierna od lat a każdą kolejną książkę kupuję niezależnie od ceny.Lubię też serię ,w której bohaterem jest Jack Reacher.
"Grobowiec" mocno mnie rozczarował i pozostawił żal,że długie oczekiwanie okazało się...

fik | 2017-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2017

Jak dla mnie ta pozycja to rewelacyjna dawka tego co najbardziej lubię tj, sensacji. przygody. archeologii i fantastyki ( nie wiem dlaczego tutaj jest tyle negatywnych opinii przecież ten autor nie pisze romansów ). Książka ta nie jest tylko o odkrywaniu grobowca faraona ale i o doświadczeniu śmierci klinicznej i jej eksperymentów w starożytnym Egipcie. Wciąga od pierwszych stron i naprawdę nie można się od niej oderwać. Panie Child naprawdę ciekawe teorie i tylko trochę mało niesamowitości.

Juanhijuan | 2014-10-27
Przeczytana: 26 października 2014

Rzadko sięgam po literaturę z tego gatunku, ale dla Lincoln-a postanowiłem zrobić wyjątek, czego w cale nie żałuje.
Tematem książki jest wyprawa archeologiczna do Egiptu w celu poszukiwania grobowca legendarnego faraona - Narmera, któremu według legend przypisuje się złączenie Egiptu Dolnego i Górnego. Legendarny i niezwykle tajemniczy poszukiwacz skarbów decyduje się zebrać grupę ludzi różnych profesji w celu zorganizowania tej niezwykłej wyprawy. Narracja prowadzona jest poprzez jednego z członków ekipy poszukiwawczej - łowcę zjawisk paranormalnych. Dzięki lekturze jesteśmy w stanie zagłębić się trochę w historię starożytnego Egiptu oraz poznać sposób realizacji wyprawy archeologicznej.

Książkę bardzo łatwo się czyta. Pozycja warta do polecenia, ale po przeczytaniu pozostaje jednaj drobny niedosyt. Zdecydowanie brakuje elementu zaskoczenia i dlatego nota nie jest najwyższa.

Anna-mojeksiążki | 2014-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Po książki Childa sięgam chętnie. I po tę sięgnęłam bez chwili zastanowienia - autor znany, tematyka fascynująca, blurb zachęcający.

Czytałam opinie, że książka jest słaba, podobna do innych autorow, itp, itd. Kurczę, a mi się podobała :) Czytałam ją kawałkami, w czasie pomiędzy bardzo intensywnymi działaniami zawodowymi, i mnie przyniosła odprężenie, relaks, ale również zaciekawiła mnie i oderwała od rzeczywistości. I właśnie tego było mi potrzeba!

Książka opowiada o wyprawie naukowej do Egiptu, która poszukiwała grobu legendarnego króla Narmera. Skład ekipy poszukiwawczej był niezwykły - był tam słynny poszukiwacz skarbów, jego ekipa poszukiwawcza, znany lekarz, jego żona wyrwana ze szponów śmierci i posiadająca medialne zdolności oraz człowiek zajmujący się badaniem zjawisk paranormalnych. Również miejsce poszukiwań nie było normalne i typowe. Stacja badawcza została zbudowana na bagnach i mokradłach w Suud, miejscu niezwykłym, tajemniczym i opustoszałym. Nad samym grobowcem...

Heathcliff1984 | 2014-11-14
Przeczytana: listopad 2014

Czasami się zdarzają wpadki. To była jedna z nich.
Nudna ksiązka, nic się nie dzieje. Akcja powolna, zero napięcia.
Nie polecam!!!!

Marcin | 2014-08-14
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Jak na tego pisarza trochę słaba książka! Zagłębiamy się wraz z głównym bohaterem pod bagna egipskie w poszukiwaniu legendarnego grobowca pierwszego faraona który zjednoczył Egipt. W książce czuje się klimaty zaczerpnięte z książek innych autorów np. Cusslera czy Stevea Berry. Aby było zabawniej główny bohater jest enigmatologiem (czyli krótko mówiąc człowiekiem od duchów:), tak tak ) który przybywa aby wyjaśnić "dziwne problemy dręczące ekspedycje. Pomieszanie z poplątaniem, dziwne technologie starożytnych związane z doznaniami śmierci i powrotu do życia, przejęcie ciała przez nieżyjącą duszę i tym podobne. Naprawdę jeżeli autor by się przyłożył i zastosował trochę stylu z książek które tworzy w duecie Preston&Child mogłaby powstać naprawdę dobra książka. A tak otrzymujemy nudną opowiastkę z pokręconą akcją i nudnymi bohaterami oraz zakończenie które jakoś nikogo nie dziwi i jak reszta książki jest NUDNE!!!!!! Niestety zawiodłem się na tej książce, pomimo że jego poprzednie...

Zuela | 2015-04-15

TYajemnica faraona,ktory zjednoczył górny i dolny Egipt.Czy dusze zmarłych mogą się kontaktować poprzez ludzi,którzy doświadczyli śmierci klinicznej.Mocna książka trzymająca w napięciu....w grobowcu faraona,który ukryty jest na bagnach,leży pochowana jego zona eksperymentująca ze śmiercią.Mozna się bać

kargulenka | 2016-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Czasami potrzebna jest książka, która pozwala na totalne odprężenie. "Grobowiec" nie wymaga nadmiernego skupienia, doskonale czyta się ją zatem po męczącym dniu w pracy.