Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Trup na trzepaku

Wydawnictwo: Novae Res
Iwona

KUDŁATA rzadko rano zdąża na tramwaj. Jej mieszkanie jest zakurzone jak egipski sarkofag, bo dnie i noce spędza na dyżurach w szpitalu. Kocha swoją pracę. Jest oddana pacjentom, psu Cystofiksowi i Obolałemu (temu ostatniemu do czasu). ANTONINA haruje po kilkanaście godzin dziennie w kancelarii prawniczej, ale tego nie lubi, dlatego rzadko się uśmiecha. Ubiera się w eleganckie garsonki. Jest...

ANTONINA haruje po kilkanaście godzin dziennie w kancelarii prawniczej, ale tego nie lubi, dlatego rzadko się uśmiecha. Ubiera się w eleganckie garsonki. Jest sztywniarą. Zupełnie jakby połknęła kij (do czasu).

SZABLA nie lubi wypacykowanych panienek. Rozpiera ją energia. Prowadzi szkółkę jeździecką. Marzy o wakacjach na egzotycznej plaży. Chodzi na nierandki z niechłopakami (do czasu).

BAZYLIA wspaniale przyrządza karkówkę, a po szampanie miewa ataki śmiechu. Ma kochającego męża, trzech wspaniałych synków i wymarzony dom za miastem, w którym czuje się bardzo szczęśliwa. Mąż nazywa ją Matką Teresą.

Kudłata, Antonina, Szabla i Bazylia są przyjaciółkami, których życie zmienia się, gdy jedna z nich znajduje trupa na osiedlowym trzepaku.

Trup na trzepaku to optymistyczna opowieść. Zawiera się w niej wszystko: niewiarygodna i komiczna zagadka kryminalna, nieplanowana miłość, czarujący mężczyźni, egzotyczne krajobrazy, zabawne sytuacje, a przede wszystkim KRZEPIĄCA SIŁA BABSKIEJ PRZYJAŹNI.

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trup_na_trzepaku,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/okladka/duza/978-83-8083-222-0.jpg

Beata | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Lekka, dość dobra, nieco zabawna powiastka kryminalna. Spodziewałam się czegoś więcej. Porównanie do humoru powieściowego p. Olgi Rudnickiej uważam za przesadzone i na wyrost - brak tu lekkości i tego specyficznego zwariowanego miksu humoru słownego i sytuacyjnego. Niemniej jakiś potencjał tutaj jest.

magdaleks | 2018-06-01
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 01 czerwca 2018

Bardzo mi się podoba! Taka babska książka o przyjaźni i trudnym życiu. Szabla, Kudłata, Antonina i Bazylia na tropie zabójcy z trzepaka. Książka śmieszna, przyjemna, opatrzona historią tropienia skarbu, kanaryjskiej podróży z dawką miłości i zabieganej codzienności i pracy. Można przy niej nabrać ducha optymizmu :)

Magdalena T | 2016-10-09
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

„Trup na trzepaku” autorstwa Konstancji Nowickiej to zagadka kryminalna o niezwykle chwytliwym tytule, który wpada w ucho i zachęca do zapoznania się z opisem. A to już samo w sobie jest dużym plusem…pierwszy krok w celu przyciągnięcia czytelnika osiągnięty. Drugim jest opis, a konkretnie barwne postacie, które się z niego wyłaniają i obiecują ciekawą i lekką historię. To, że książka jest lekka, przyjemna i przesiąknięta dowcipem oraz optymizmem, przekonacie się od samego początku. Powiedziałabym, że jest to coś w klimatach Olgi Rudnickiej. Jest trup, jest humor, są ciekawe babki w roli głównej, a wszystko to wyczarowane z lekkością pióra. Książkę czyta się szybko. Nie męczy, a wręcz działa relaksująco i optymistycznie. Nagle codzienność nabiera trochę innych barw. Jedyne, co mi tutaj nie pasuje to okładka…ale przecież ważniejsze to, co jest w środku. Tak więc, jeśli szukacie czegoś w takich klimatach to polecam gorąco! Mnie przyciągnęła od początku tytułem i nie zawiodłam się…...

DorotaKa | 2016-08-01

Lato to czas, kiedy mamy ochotę przeczytać coś lekkiego, co nie zajmie nam kilkunastu godzin - wszak wieczory teraz są nieprzyzwoicie krótkie a pogoda zachęca do innych aktywności. Taką propozycją idealnie wpisującą się w te kryteria jest ta właśnie niewielka książka. Dlaczego?

Kudłata pędząc jak zwykle spóźniona na tramwaj znajduje wiszące na trzepaku zwłoki. Skrzywienie zawodowe (?) lekarki każe jej reanimować sztywnego już nieboszczyka. Dopiero po chwili przekonuje się, że dziura w głowie ofiary niweczy jej wysiłki. Zacierając ślady przestępstwa oraz przez swoją przelotną znajomość z ofiarą siłą rzeczy zostaje przez policję wciągnięta na listę podejrzanych. Na szczęście ma trzy przyjaciółki które zamierzają "pomóc" policji znaleźć sprawcę i tym samym oczyścić Kudłatą z podejrzeń.

Cztery bohaterki tej książki są tak różne, że stanowią doskonały przykład na przyciąganie się przeciwieństw. Bazylia to taka matka Polka trójki brzdąców, wspaniale gotująca i zdaje się najbliższa...

asia_33 | 2016-10-13
Przeczytana: 13 października 2016

W drodze do pracy zakręcona Kudłata znajduje na trzepaku tytułowego trupa,tym samym wikła się w tajemniczą sprawę morderstwa.Zakręcona i pełna humoru opowieść o babskiej przyjaźni,przemycie dzieł sztuki i perypetiach sercowych.Minusem jest tylko to że książka jest zdecydowanie za krótka.Polecam!!

Wielbicielka-książek | 2016-08-04

"Na słowo "promocja" każda kobieta, nawet niezwykle zrównoważona, doznaje wyrzutu adrenaliny.
Jej źrenice rozszerzają się, żeby mogła lepiej widzieć metki z cenami.
Mięśnie poprzecznie prążkowane stają się bardziej ukrwione,
żeby mogła przegonić inną klientkę w wyścigu do tej samej rzeczy w promocji.
Słuch się wyostrza, żeby dokładnie mogła usłyszeć, jak dużo zyska na zakupie.
Serce przyspiesza, bo krew krąży szybciej w radosnym podnieceniu.
Tak, kobieca miłość do promocji niezaprzeczalnie istnieje
i jest bardzo silnym uczuciem potwierdzonym obiektywnie objawami somatycznymi."

Zapewne każdemu jest znane przeznaczenie i zastosowanie trzepaka. Nie tylko służy do trzepania dywanów i innych temu podobnych, ale również do wykonywania na nim przewrotów, fikołków, a nawet do grania w siatkówkę (trzepak zastępował wtedy siatkę). Czasami stanowi również miejsce spotkań sąsiadów, dzieci czy młodzieży. Okazuje się jednak, że trzepak może być też miejscem dokonania zbrodni, może na...

ishtariam82 | 2017-05-11
Przeczytana: 11 maja 2017

Lektura "na raz". Lekka, przyjemna i zabawna.Tyle tylko, ze nadal nie jestem w stanie pojąc skąd się wzięła w bibliotece na półce z kryminałami, bo morderstwo jest w niej tylko miało znaczącym epizodem.

Biały_Notes | 2017-07-12

Przyjaciółki są dla kobiety jak druga rodzina, a często wiedzą o niej więcej niż członkowie rodziny właściwej. To przyjaciółkom płacze się w rękaw po zerwaniu z facetem, to przyjaciółki pomagają wybrać idealny strój na pierwszą randkę, to przyjaciółki łakną pikantnej relacji z tego spotkania. Przyjaciółki wspierają, pocieszają, rozśmieszają, troszczą się i otaczają opieką. Z dobrymi przyjaciółkami można przenosić góry i konie kraść. A czy można również łapać z nimi przestępców? Trup na trzepaku autorstwa Konstancji Nowickiej, pełna ciepła opowieść o sile damskiej przyjaźni, udowadnia, że tak! I to jeszcze w jakim stylu!

Kudłata, Szabla, Bazylia i Antonina znają się od zawsze i od zawsze są sobie bardzo bliskie. Razem przeżywają wzajemne wzloty i upadki, razem radzą sobie z przeciwnościami losu, razem upajają się chwilami radości. Ich przyjaźni nie zaszkodziły ani rozbrykane pociechy Bazyli, ani wieczne narzekający partner Kudłatej, ani stresująca praca Antoniny, ani feminizm...

MoznaPrzeczytac | 2016-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2016

„Trup na trzepaku” jest bardzo lekkim humorystycznym kryminałem, co czyni go idealnym na weekendowe popołudnie przy kawie bądź lampce wina. Pomoże nam się zrelaksować i rozśmieszy. Polecam go gorąco wszystkim fanom troszkę innego, można powiedzieć przewrotnego kryminału, który tak naprawdę jest bardziej opowieścią o życiu i perypetiach kobiet z wątkiem zbrodni w tle...

Pełna recenzja książki na stronie:

Aneta | 2016-09-11

Czy istnieje kobieca przyjaźń? Dzięki tej książce można uwierzyć, że tak.

Cztery kobiety. Różne, jak cztery pory roku i cztery strony świata. Dzieli je styl życia, upodobania, codzienne problemy i specyfika zachowań wynikających z odmienności temperamentu, a łączy prawdziwa, szczera przyjaźń. Kudłata, Antonina, Szabla i Bazylia – kobiety niezwykłe, a jednocześnie tak zwyczajne, jak każda z nas. Ile czytelniczek, tyle podobieństw do bohaterek. Jedna przypadnie do gustu bardziej, druga nieco mniej. Piękne jest to, że cztery bohaterki, mimo różnic, doskonale się rozumieją i zawsze mogą na siebie liczyć.

Powieść opisuje pewien fragment z życia sympatycznej czwórki przyjaciółek. Pokazuje ich codzienność, wady i zalety. A wszystko z zagadką kryminalna w tle, bo cała opowieść zaczyna się od znalezienia przez Kudłatą trupa na osiedlowym trzepaku. Dochodzenie policyjne toczy się powoli, a w tym czasie bohaterki przeżywają wielkie i małe sprawy. Bo życie składa się z drobiazgów i tych...