Zła miłość

Cykl: Siedem Grzechów Głównych (tom 1)
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
literatura polska, pycha
Ag2S

Przejmująca historia dziewczyny, której matka wymyśliła życie. Siedem grzechów głównych – Pycha Na piąte urodziny Marzena dostaje pianino i to jest koniec jej dzieciństwa. Zabawki idą w kąt, koleżanki dostają zakaz przychodzenia. Dziewczynka ma cały czas ćwiczyć, żeby w przyszłości zostać światowej sławy pianistką i tym samym zrealizować niespełnione marzenie matki.  Wszystko zostaje...

Przejmująca historia dziewczyny, której matka wymyśliła życie.

Siedem grzechów głównych – Pycha

Wszystko zostaje precyzyjnie zaplanowane. Chłopcu, z którym Marzenę zaczyna łączyć pierwsza miłość, jej rodzicielka załatwia pracę w innym mieście. Sama znajduje zaś odpowiedniejszą partię dla córki: Nataniela, z dobrze sytuowanej rodziny.
Jak na ironię, okazuje się jednak, że rodzice chłopaka też zdecydowali za niego, a cynicznie zaplanowana przez nich kariera Nataniela nie idzie w parze z karierą Marzeny. Ale młodzi zdążyli już szaleńczo się w sobie zakochać…

Czy Nataniel zdoła przeciwstawić się rodzicom? Czy Marzena zdobędzie się na odwagę i spróbuje ułożyć sobie życie na nowo, z dala od zaborczej matki, niezdarnego ojca i dusznej zaściankowości rodzinnego miasteczka?

"Zła miłość" to chwytająca za serce powieść o uczuciach, które potrafią ranić, i takich, które przetrwają najcięższą próbę.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

boziaczek | 2016-12-17

"Zła miłość" to druga powieść Danuty Noszczyńskiej, którą udało mi się przeczytać. Jest to niezwykle prawdziwa, naładowana emocjami opowieść o dziewczynie, której życiem kieruje matka. Marzena jest wychowywana "pod kloszem". Zachowuje się i robi to, co aprobuje tylko i wyłącznie jej rodzicielka. Jakie będą konsekwencje właśnie takiej "złej" miłości, musicie przekonać się sami.
Jest to również opowieść o trudach dojrzewania, szukania swojego miejsca na ziemi, potrzebie bezwarunkowej miłości, dokonywania właściwych wyborów i podejmowania ważnych decyzji, które często nie są łatwe.
"Złą miłość" czyta się jednym tchem. Nie szkoda mi zarwanej nocy:) Polecam. Ta książka na długo pozostanie w mojej pamięci.

gosia123 | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na Panią Noszczyńska jak zawsze można liczyć. Kawał dobrej roboty,rewelacyjne studium psychologiczne. Głównej bohaterce udało się wyrwać spod skrzydeł nadopiekuńczej mamy,ale ile jest takich osób,które przez całe życie są sterowane przez rodziców???

Stokrotka | 2016-12-27

Główna bohaterka powieści - Marzena opisuje swoje życie /narracja w pierwszej osobie/ od czasów dzieciństwa, gdy w wieku pięciu lat otrzymuje od matki Joanny na swoje urodziny pianino. I tutaj w zasadzie koniec jej dziecięcych zabaw, znajomości z koleżankami. Dziewczynka codziennie musi uczyć się grać, bo jej zaborcza matka wymarzyła sobie dla niej karierę pianistki. Marzena znajduje zrozumienie jedynie u swojego ojca i babci /pełnej humoru/. Babcia ma swoje podejście /specyficzne/ do życia i jest sporym oparciem dla wnuczki. Szkolna pierwsza miłość Marzeny również nie jest zgodna ze scenariuszem jej matki. Marzena wyrasta na rozsądną dziewczynę, a kiedy pokocha Nataniela /co bardzo pasuje jej matce/, okazuje się, że nie mogą być razem. Nataniel również ma zaplanowane życie przez swoich rodziców. Czy tych dwoje odnajdzie się jeszcze kiedyś? Czy mogą być razem?
Książka w zasadzie smutna i nostalgiczna /takie zrobiła na mnie wrażenie/, choć nie brakuje kilku wesołych akcentów...

rudarecenzuje | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Matka i córka. W drodze do realizacji marzeń. Nie swoich. Próbujące odnaleźć się w rzeczywistości, która miała wyglądać inaczej. Wcielające się w role, które do nich nie pasują. Połączone trudną miłością i toksyczną relacją.

Z Noszczyńską spotkałam się po raz pierwszy. Słyszałam już co nieco o tej autorce i zżerała mnie ciekawość, zwłaszcza, że temat, który wybrała, przy okazji realizacji tej powieści, kusił. Przekonałam się, że autorce trudne tematy nie są obce i dobrze się czuje przekazując swoje opowieści czytelnikom.

A historii tej daleko jest do bajki. Relacja matki z córką powinna być związkiem niezwykłym- opierającym się na zaufaniu, szczerości, przyjaźni. W „Złej miłości” nie znajdziemy tych uczuć. Tutaj możemy liczyć na związek pełen goryczy, złości, niedomówień. Czytamy o matce przelewającej na dziecko swoje marzenia i planującej dla niej wymarzoną (przez matkę) przyszłość. I czujemy ciężar jej oczekiwań , niespełnionych nadziei, koszty życia pod presją, chęć...

Naad | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016

Na Danutę Noszczyńską i jej twórczość trafiłam przypadkowo podczas biedronkowych zakupów.Jako,że lubię od czasu do czasu odciąć się od świata przy pomocy lektury postanowiłam dać szansę książce z czerwienią okładki i intrygującym tytułem.Nie zawiodłam się i bardzo się z tego cieszę.Uczestniczyłam bowiem w swoistej retrospekcji głównej bohaterki,poddając się emocjom,wzruszeniom,śmiechowi i łzom.Czego chcieć więcej,skoro dostaje się tak barwny i smaczny koktajl? Jak dla mnie-niczego więcej....Tym,którzy się zastanawiają czy warto po ów koktajl sięgnąć powiem krótko;warto!

Keenyah | 2017-01-24
Przeczytana: 2017 rok

Pełna humoru i łez historia o tym jak ambicje matki mogą dziecku zepsuć życie, lub pomóc ale nie w realizacji samego siebie...
Świetna książka !
Polecam

mama_trojki | 2017-05-26
Przeczytana: 22 maja 2017

To jedna z tych książek, które kupiłam wyłącznie ze względu na okładkę. Tak bardzo mnie ona zachwyciła, że nawet tytuł, który kojarzy mi się z tanim romansidłem, nie mógł mnie odstraszyć. Ostatecznie jednak książka okazała się całkiem udanym zakupem. Może mnie nie zachwyciła, ale... dobrze mi się czytało.

W dniu swoich 5 urodzin Marzena dostaje wielkie pianino. Czuje się zaskoczona takim prezentem, bo zupełnie nie wie, po co jej ono. Przecież nie potrafi grać. Nigdy nawet nie planowała muzycznej kariery. Za to jej matka - Joanna, owszem. Co prawda, to ona miała zostać wielką pianistką, koncertować i błyszczeć na scenie, ale skoro jej się to nie udało, wymyśliła sobie, że Marzenka nią zostanie:

"żeby żyć godnie, trzeba być kimś. Wiesz, jak tylko się urodziłaś, rozważałam dla ciebie dwie drogi kariery: muzyczną albo prawniczą, gdyby się okazało, że nie odziedziczyłaś po mnie zdolności artystycznych.. Jednak, dzięki Bogu, bo modliłam się o to nieustannie, masz i słuch, i talent....

Margita | 2017-07-15
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 15 lipca 2017

Danuta Noszczyńska w znacznie poważniejszym wydaniu, niż to, do którego przywykłam.

"Zła miłość" to opowieść o toksycznych relacjach między dziećmi a próbującymi realizować za ich pośrednictwem swoje życiowe ambicje rodzicami. Marzeniem matki głównej bohaterki było zostanie światowej sławy pianistką i nie przyjmuje ona do wiadomości, że córka mogłaby obrać inną drogę, zmusza ją więc do nieustannych ćwiczeń i ogranicza jej kontakty z rówieśnikami. Czy Marzena kiedyś znajdzie w sobie dość siły, by postawić się skupionej na własnych potrzebach matce i zawalczy o szczęście na własnych zasadach? Czy po tylu latach swoistego prania mózgu jest to w ogóle możliwe?

Jak każdą z powieści pani Noszczyńskiej i tę czytało mi się bardzo dobrze. Autorce kilka razy udało się mnie zaskoczyć, a moją absolutną faworytką została bezpośrednia i wyluzowana babcia Marzeny. Jednak największym zaskoczenie (i niestety nie pozytywnym) okazało się zakończenie, nastąpiło bowiem nagle i niespodziewanie. Jakby...

Karola | 2017-01-02
Na półkach: Przeczytane, Styczeń 2017

Nie chciałam czytać tej książki, bałam się jej w pewnien sposób, bo według opisu miała dotykać trudnych relacji matki i córki. Przełamałam się i nie żałuję! Fantastycznie napisana pozycja. Bohaterowie rzeczywiście żyją na kartach książki i szczerze żałowałam, że tak szybko doczytałam do końca.

anut | 2017-01-28
Przeczytana: styczeń 2017

Moje pierwsze spotkanie z Panią Noszczyńską i na pewno nie ostatnie. Ksążka o trzech kobietach: córce, matce i babce oraz o wychowaniu i ambicjach. Czy rodzice na pewno chcą naszego szczęścia i spełnienia? Czy potrafią zadbać o to byśmy potrafili spełniać własne marzenia? Psychologiczna bardzo ale przy tym niezwykle lekka książka. Zdecydowanie polecam.

Exodus