Zła miłość

Cykl: Siedem Grzechów Głównych (tom 1)
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
literatura polska, pycha
Ag2S

Przejmująca historia dziewczyny, której matka wymyśliła życie. Siedem grzechów głównych – Pycha Na piąte urodziny Marzena dostaje pianino i to jest koniec jej dzieciństwa. Zabawki idą w kąt, koleżanki dostają zakaz przychodzenia. Dziewczynka ma cały czas ćwiczyć, żeby w przyszłości zostać światowej sławy pianistką i tym samym zrealizować niespełnione marzenie matki.  Wszystko zostaje...

Przejmująca historia dziewczyny, której matka wymyśliła życie.

Siedem grzechów głównych – Pycha

Wszystko zostaje precyzyjnie zaplanowane. Chłopcu, z którym Marzenę zaczyna łączyć pierwsza miłość, jej rodzicielka załatwia pracę w innym mieście. Sama znajduje zaś odpowiedniejszą partię dla córki: Nataniela, z dobrze sytuowanej rodziny.
Jak na ironię, okazuje się jednak, że rodzice chłopaka też zdecydowali za niego, a cynicznie zaplanowana przez nich kariera Nataniela nie idzie w parze z karierą Marzeny. Ale młodzi zdążyli już szaleńczo się w sobie zakochać…

Czy Nataniel zdoła przeciwstawić się rodzicom? Czy Marzena zdobędzie się na odwagę i spróbuje ułożyć sobie życie na nowo, z dala od zaborczej matki, niezdarnego ojca i dusznej zaściankowości rodzinnego miasteczka?

"Zła miłość" to chwytająca za serce powieść o uczuciach, które potrafią ranić, i takich, które przetrwają najcięższą próbę.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Beata | 2018-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2018

Rewelacyjna powieść obyczajowa, niezłe studium psychologiczne jednego z grzechów głównych - Pychy. Napisana prostym językiem, zawiera elementy komediowo-dramatyczne, ale pełna jest prawdziwych spostrzeżeń dotyczących relacji międzyludzkich, miłości i pychy (grzechu Lucyfera). Marzena ma babcię - prawdziwe antidotum na złą miłość... niezwykłe dobrodziejstwo od losu... i silny charakter. Czy to wystarczy, by walczyć ze "złą miłością"? A co z Dominikiem i Natanielem i innymi bohaterami powieści? Zachęcam do przeczytania książki.

boziaczek | 2016-12-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Zła miłość" to druga powieść Danuty Noszczyńskiej, którą udało mi się przeczytać. Jest to niezwykle prawdziwa, naładowana emocjami opowieść o dziewczynie, której życiem kieruje matka. Marzena jest wychowywana "pod kloszem". Zachowuje się i robi to, co aprobuje tylko i wyłącznie jej rodzicielka. Jakie będą konsekwencje właśnie takiej "złej" miłości, musicie przekonać się sami.
Jest to również opowieść o trudach dojrzewania, szukania swojego miejsca na ziemi, potrzebie bezwarunkowej miłości, dokonywania właściwych wyborów i podejmowania ważnych decyzji, które często nie są łatwe.
"Złą miłość" czyta się jednym tchem. Nie szkoda mi zarwanej nocy:) Polecam. Ta książka na długo pozostanie w mojej pamięci.

Nina | 2018-01-11
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Zła miłość jest książką poprawną, jest książką dobrą, jest książką, która czyta się właściwie sama. Czy jest książką, która chwyciła mnie za serce i przenicowała na lewą stronę? Nie, zdecydowanie nie. Osobę, która czyta dużo, niewiele jest w stanie zaskoczyć, a żeby tak się stało to książka musi być naprawdę wyjątkowa. Ta jest po prostu niezłą lekturą. Książką o złej miłości, miłości matki do córki, chociaż nie wiem, czy ja nazwałabym to miłością. Raczej chęcią posiadania i decydowania i pragnienia, aby niespełnione marzenia zostały wreszcie spełnione za pośrednictwem dziecka. A to , czy dziecko tego chce, nie ma najmniejszego znaczenia. Szantaż emocjonalny, izolowanie od "niewłaściwych" przyjaciół, wpychanie w ramiona tych "właściwych" i wieczna krytyka - czy Wy nazwalibyście to matczyną miłością?
Nie uważam czasu przeznaczonego na lekturę "Złej miłości" za stracony, co więcej wiem, że sięgnę po kolejne książki autorki.

Gosia | 2018-07-20
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 19 lipca 2018

Matka i córka - mówią, że to najsilniejsza więź. Jednakże w tej książce matka - Joanna próbuje kierować życiem swojej córki Marzenki. Marzenka od najmłodszych lat jest przygotowywana na robienie kariery muzycznej (były to niespełnione marzenia jej matki). Matka dobiera jej towarzystwo, chłopaków i mówi jak ma żyć. Dobrze, że jeszcze jest babcia, na którą Marzenka może zawsze liczyć.
Historia jakich pewnie jest wiele wśród ludzi, ciekawie napisana, polecam.

Biblioteczka Rudej | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Na Panią Noszczyńska jak zawsze można liczyć. Kawał dobrej roboty,rewelacyjne studium psychologiczne. Głównej bohaterce udało się wyrwać spod skrzydeł nadopiekuńczej mamy,ale ile jest takich osób,które przez całe życie są sterowane przez rodziców???

Grażyna Este | 2016-12-27

Główna bohaterka powieści - Marzena opisuje swoje życie /narracja w pierwszej osobie/ od czasów dzieciństwa, gdy w wieku pięciu lat otrzymuje od matki Joanny na swoje urodziny pianino. I tutaj w zasadzie koniec jej dziecięcych zabaw, znajomości z koleżankami. Dziewczynka codziennie musi uczyć się grać, bo jej zaborcza matka wymarzyła sobie dla niej karierę pianistki. Marzena znajduje zrozumienie jedynie u swojego ojca i babci /pełnej humoru/. Babcia ma swoje podejście /specyficzne/ do życia i jest sporym oparciem dla wnuczki. Szkolna pierwsza miłość Marzeny również nie jest zgodna ze scenariuszem jej matki. Marzena wyrasta na rozsądną dziewczynę, a kiedy pokocha Nataniela /co bardzo pasuje jej matce/, okazuje się, że nie mogą być razem. Nataniel również ma zaplanowane życie przez swoich rodziców. Czy tych dwoje odnajdzie się jeszcze kiedyś? Czy mogą być razem?
Książka w zasadzie smutna i nostalgiczna /takie zrobiła na mnie wrażenie/, choć nie brakuje kilku wesołych akcentów...

Emmaline86 | 2019-04-12
Na półkach: BIBLIOTEKA, Przeczytane
Przeczytana: 12 kwietnia 2019

Książkę wypożyczyłam z biblioteki czytało mi się bardzo przyjemnie. Bardzo miły dla oka język, bardzo efektowne słownictwo, polubiłam autorkę oraz główne bohaterki Marzenke i jej szalona imprezową babcię, która rzucała genialne teksty zwalające wręcz z nóg:D Nie zapałałam natomiast sympatia do matki Marzenki, zaborczej, zazdrosnej kobiety, której zachowania nie do końca udało mi sie rozgryźć. Niespełniona kariera pianistki i co za tym idzie rozkazywanie wręcz swojej córce wielogodzinnej nauki na pianinie... a czynność ta niespecjalnie dziewczynkę interesowała... ale to kobieta nie znosząca sprzeciwów przecież... za to będzie słona zapłata... z uroczą ironią...

Bardzo miła postać to również Pani Teresa oraz pełen pasji tata głownej bohaterki...
I dużo uroczych małych brzdąców:) Bardzo ładna oprawa graficzna, piękna okładka, czcionka kaligraficzna przykuwała zawsze moja uwagę gdy tylko sięgałam po książkę. Coś idealnego dla okładkowych srok. Ciekawe sploty zdarzeń. Dużo zbiegów...

BaSiUlA | 2019-03-26
Przeczytana: 26 marca 2019

Przepiękna książka. To moje drugie spotkanie z Panią D. Noszczyńską i bardzo udane. Kolejna książka, której nie zapomina się zaraz po przeczytaniu. Polecam, bo uważam, że rewelacja.

rudarecenzuje | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Matka i córka. W drodze do realizacji marzeń. Nie swoich. Próbujące odnaleźć się w rzeczywistości, która miała wyglądać inaczej. Wcielające się w role, które do nich nie pasują. Połączone trudną miłością i toksyczną relacją.

Z Noszczyńską spotkałam się po raz pierwszy. Słyszałam już co nieco o tej autorce i zżerała mnie ciekawość, zwłaszcza, że temat, który wybrała, przy okazji realizacji tej powieści, kusił. Przekonałam się, że autorce trudne tematy nie są obce i dobrze się czuje przekazując swoje opowieści czytelnikom.

A historii tej daleko jest do bajki. Relacja matki z córką powinna być związkiem niezwykłym- opierającym się na zaufaniu, szczerości, przyjaźni. W „Złej miłości” nie znajdziemy tych uczuć. Tutaj możemy liczyć na związek pełen goryczy, złości, niedomówień. Czytamy o matce przelewającej na dziecko swoje marzenia i planującej dla niej wymarzoną (przez matkę) przyszłość. I czujemy ciężar jej oczekiwań , niespełnionych nadziei, koszty życia pod presją, chęć...

Naad | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016

Na Danutę Noszczyńską i jej twórczość trafiłam przypadkowo podczas biedronkowych zakupów.Jako,że lubię od czasu do czasu odciąć się od świata przy pomocy lektury postanowiłam dać szansę książce z czerwienią okładki i intrygującym tytułem.Nie zawiodłam się i bardzo się z tego cieszę.Uczestniczyłam bowiem w swoistej retrospekcji głównej bohaterki,poddając się emocjom,wzruszeniom,śmiechowi i łzom.Czego chcieć więcej,skoro dostaje się tak barwny i smaczny koktajl? Jak dla mnie-niczego więcej....Tym,którzy się zastanawiają czy warto po ów koktajl sięgnąć powiem krótko;warto!