Changing Forever

2014-06-22
2014-06-22

Dużo emocji. Polecam.

Dużo emocji. Polecam.

"Kiedy wszystko się zmienia" to może prosta i dość przewidywalna historia, dla niektórych będzie to wada, dla innych zaleta. Mi się całkiem podobała - czyta się ją szybko i przyjemnie. Być może nie jest to odkrywcza opowieść, ale z pewnością pokazuje jakie piętno potrafi na dzieciach odcisnąć zachowanie rodziców, jak czasem marzenia okazują się spełnianiem oczekiwań innych, jak wiele nieporozumień można by uniknąć poprzez zwyczajną rozmowę i w końcu jak czasem życie samo weryfikuje plany.

Poprawna lektura, jeśli szukasz czegoś lekkiego to polecam!

Na początku myślałam, że to taka zwykła książka, ot prosta miłosna historia. Jednak im dalej... Autorka poruszyła znowu moje serducho.

Pamiętajcie, że nasze marzenia to NASZE marzenia. Nie naszych dzieci, znajomych, rodziny. Dajmy im żyć po swojemu. Nawet jeśli nam się to nie podoba, dajmy im szansę na błędy, poprawę, przemyślenia.
Oboje bohaterowie mieli swój bagaż z przeszłości do przepracowania, książka była przewidywalna, nie tak cudowna jak pierwsza część, ale i tak polecam.

Oboje bohaterowie mieli swój bagaż z...

Książka ok, choć biorąc pod uwagę opinie spodziewałam się wielkiego wow.
Ogólnie dobrze się czytało do pewnego momentu. Niektóre fragmenty przewidywalne, denerwujące, dłużące się. Główna bohaterka na prawdę ma czasem tak dziecinne zachowania, że aż mi jej żal, jak może sama ze sobą wytrzymywać. Może to kwestia jej wieku, choć autorka kreuje ją na bardzo "dojrzałą", tylko nie wiem, z której strony;/ Do tego ta śmiesznie opisywana trauma, po porzuceniu przez matkę - no chyba nie do końca tak to wygląda w normalnym życiu...
W pewnym momencie książki jest tak absurdalna sytuacja w odniesieniu do reszty historii (nie będę spojlerować),że zastanawiałam się, jak autorka mogła wpaść na taki pomysł, (bohaterka niby taka odpowiedzialna, ułożona, zaplanowane ma wszystko od a do z, tu taki chochlik... komiczne).
To zdecydowanie nie jest książka, do której się wraca, przeczytać, zapomnieć, sięgnąć po kolejną.

Książka ok, choć biorąc pod uwagę opinie spodziewałam się wielkiego wow.

Bardzo wciagajaca ksiazka, szybko I przyjemnie sie czyta.

Bardzo wciagajaca ksiazka, szybko I przyjemnie sie czyta.

Przeciętna. Jak na razie pierwsza część jest najlepsza.

Przeciętna. Jak na razie pierwsza część jest najlepsza.

Kolejn ksiazka ktora zaczyna sie i konczy tak samo jak 5 innych czy w stanach sa studenci z normalnych domow czy tylko bidotki z przerostem ambicji i tak zlym zyciem xd i jak zwykle gwiazda sportu to nie buc tylko skryty wrazliwiec a jego dziewczyna to skromna pieknosc z charakterem ale niska samocena szkoda ze nie daja zdjec niech ktos mi poleci ksiazke o grubej studentce i jakims nerdzie z historia ktora wbije w fotel bo amerykanskie ksiazki to jak polskie filmy maszyna losujaca jest pelna nastepuje zwolnienie blokady i mieszamy cale to obecne gowno z innymi imonami jade do usa ksiazki pisac moja tworczosc jest na poziomie autorki wydawca powie wkleilas sie w schemat mamy besceler na 7 gwiazdek zarobie miliony to co ze oglupie kolejne pokolenie i ksiazki beda tyle warte co brawo grils ale sprzedalo sie xd amen

Na półkach: , , , , , ,

Trochę słabsza niż poprzednia część, ale wciąż jest to fajne new adult.

Trochę słabsza niż poprzednia część, ale wciąż jest to fajne new adult.

Mam mieszane uczucia co do tej książki.
Jej głowną bohaterką jest Emery, która wyjechała na studia. Ciężko na nie pracowała, ponieważ jej rodziny nie stać było na taki wydatek, dlatego dziewczyna postarała się o stypendium.

Tam spotyka Drake'a Chambersa - "gwiazdę boiska". Oklepane nie? Powoli się docierają, mimo trudnych przeszłości. Jeszcze bardziej oklepane. Jednak Drake nie jest taki jak większość sportowców - nie traktuje kobiet przedmiotowo i nie pokazuje się co tydzień z inną. Zakochuje się w Emery z wzajemnością, lecz cały czas ją od siebie odtrąca.

Jak dla mnie ta książka była zbyt rozmemłana. Bohaterowie sami nie wiedzieli czego chcą i byli pełni sprzeczności. Nie było żadnych innych wątków - wszystko skupiało się wokół nich. Ja nie polecam, ale czytam opinie innych i widzę, że niektórym się podobała, więc może jest dla niej jakaś nadzieja.

Mam mieszane uczucia co do tej książki.

Drugi tom serii Rain ma nieco lżejszą tematykę niż pierwsza część. Jest to historia innej pary, jednak nadal czytając możemy dowiedzieć się co słychać u bohaterów pierwszej części.
Emery, to dziewczyna wychowywana przez ojca. W konsekwencji odejścia matki, boi się zaufać komukolwiek. Drake jako dziecko przejął rolę głowy rodziny. W swoim życiu robi wszystko, żeby spełnić oczekiwania ojca i zapewnić opiekę matce i siostrom.
Tę dwójkę łączy niebywałe przyciąganie, ale czy to wystarczy, bo jednak ile razy można dawać "drugą szansę"?
Książkę dobrze się czyta, chociaż momentami irytowało mnie zachowanie głównych bohaterów, a dokładnie powielanie pewnych wzorców przewijających się w tego typu książkach. Mimo wszystko polecam.

• 2017