Olimpias

Cykl: Trylogia Antyczna (tom 1)
Wydawnictwo: Edition 2000
historyczna

Inne wydania

Na samym krańcu portowej dzielnicy Efezu, przed rozpadającym się domkiem o jednospadowym dachu, troje nagich, brudnych i wynędzniałych dzieci darło się zgodnym chórem. Matka, młoda jeszcze kobieta o zniszczonej, czerwonej z rozdrażnienia twarzy, ocierała oczy wierzchem dłoni. Dzieci od rana bez przerwy nagabywały ją o pożywienie, a nie miała ani w domu obola, ani nawet garści bobu...

źródło opisu: Edition, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Monica | 2015-05-23
Przeczytana: 23 maja 2015

Książka, której nie można czytać szybko, bo nie warto.
Autor wspaniale oddał życie i walkę w czasach Filipa II Macedońskiego i jego syna Aleksandra Wielkiego Macedońskiego. Z książki bije niesamowitość, Boska Cząstka, jaką przypisuje się Aleksandrowi. Bardzo podobało mi się ukazanie w ten sposób jego osoby - młodzieńca o szerokim, wnikliwym, krytycznym, dociekliwym i nad wyraz sceptycznym umyśle. Ciekawą postacią była bohaterka tytułowa, matka Aleksandra, żona Filipa - Olimpias. Żałuję, że jej wątek, jako silnej kobiety, nie został bardziej rozwinięty.
Książka zdecydowanie dla miłośników historii starożytnej.

Roman Dłużniewski | 2016-12-07

Rewelacyjna książka. Bardzo lubię Bunscha, ale tym razem chyba przeszedł samego siebie. Olimpias. Matka Aleksandra Macedońskiego. Przepiękna książka!!

Iskander | 2012-04-11

Cała trylogia poświęcona antykowi i Aleksandrowi Wielkiemu, została napisana z należytym pietyzmem i dbałością o szczegóły. Każda postać historyczna posiada swój własny charakter a autorowi udało się to dobrze ująć. Książka zwłaszcza trafi do osób, które bardzo interesują się historią, zwłaszcza starożytnością. Warto zdobyć wszystkie trzy książki i przeczytać je z czystej ciekawości.

madzia_lena | 2013-11-05
Przeczytana: 02 listopada 2013

Trochę przytłaczające niektóre opisy i niedzisiejszy język ale poza tym ciekawa lektura.
Rzecz o Aleksandrze Macedońskim oraz o czasach i ludziach, którzy go ukształtowali.

apl | 2015-07-21
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Pięknie napisana, ciekawa opowieść. Wprowadza w świat starożytności i jej historię w sposób zaciekawiający czytelnika.
Wydanie sprzed lat nadaje czytaniu dodatkowego klimatu ;)

Rose | 2011-01-17

Świetna książka historyczna, przybliżająca życie Aleksandra Wielkiego i ludzi z jego otoczenia

Bozia | 2015-08-07
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Rewelacyjnie napisana, wciągająca, polecam.

Artur | 2017-04-02
Przeczytana: 1985 rok