Joga dla ciała, oddechu i umysłu. Program przywracania równowagi życiowej

Tłumaczenie: Krzysztof Krzyżanowski
Wydawnictwo: Sensus
7 (13 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Yoga for Body, Breath, and Mind: A Guide to Personal Reintegration
joga, zdrowie
sport
youstyna

Niezwykły podręcznik hatha-jogi... to jedna z tych książek, do których Czytelnik może wielokrotnie wracać w miarę rozwoju swojej praktyki, za każdym razem delektując się tym tekstem na nowo. Tym, co odróżnia ten tytuł od innych dzieł o zbliżonej tematyce, jest nacisk na indywidualizację programu terapeutycznego oraz przełożenie filozofii Jogasutr na język codziennej praktyki. "Yoga...

"Yoga International"

Wśród wielu książek traktujących o jodze trudno jest znaleźć taką, która ukazywałaby pełnię i wielowymiarowość tradycji jogicznej. Większość z nich skupia się raczej na opisywaniu kolejnych pozycji niż na pokazywaniu, jak joga może pomóc nam zmienić nasze życie na lepsze. Ta książka jest wyjątkowa: po pierwsze, łączy w spójną całość trzy podstawowe elementy praktykowania jogi, czyli asany (pozycje), pranajamę (ćwiczenia oddechowe) oraz medytację, po drugie, przedstawia najważniejsze koncepcje filozoficzne, a po trzecie, skupia się na kwestiach związanych ze zdrowiem i leczeniem za pomocą jogi.

To unikalne połączenie gwarantuje, że każda osoba zainteresowana praktykowaniem jogi znajdzie w niej coś dla siebie - coś, co pozwala na dokonanie osobistej reintegracji. Temat ten jest obecnie wyjątkowo gorący - w dzisiejszym zwariowanym świecie wszyscy mamy mniejsze lub większe wrażenie braku kontroli nad swoim życiem.

Tymczasem A.G. Mohan tłumaczy, że tak naprawdę chodzi o stan naszego umysłu, i wskazuje, jak usunąć chaos z własnych myśli, by zapanował w nich spokój. To ważne, bo tylko wówczas możemy dostrzegać prawdziwy obraz ludzi i zdarzeń, podejmować świadome decyzje i żyć szczęśliwie. Największą wartością tej książki jest kompleksowy program odzyskiwania równowagi i integracji. Czas wreszcie, by tego dokonać!
Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem!

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl/joga-dla-ciala-oddechu-...(?)

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/joga-dla-ciala-oddechu-...»

malenstwo_83 | 2019-09-30
Przeczytana: 30 września 2019

Bardzo ciekawa książka, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestię samodzielnego układania zestawów asan. Jest i rozdział o oddychaniu i medytacji, generalnie wszystko to o czym praktykujący jogę / ten kto zaczyna praktykę chciałby poczytać.

sil | 2016-10-31

[...]
Książka "Joga dla ciała, oddechu i umysłu" to kompleksowy podręcznik do jogi, który wydawca na okładce nazwał Programem przywracania równowagi życiowej. Na ponad 200 stronach A.G. Mohan wykłada czytelnikom wszystkie zawiłości związane z integralnym podejściem do jogi – bo to, jak wiadomo, nie tylko ćwiczenia fizyczne i wykonywanie pozycji, a sposób życia, oddychania i myślenia. Mam wrażenie, że w tej książce jest wszystko, czego potrzeba osobom poszukującym, które wiedzą, że coś w ich życiu nie do końca gra, a może chcieliby sprawdzić, czy po praktyce jogi klocki się w głowie poukładają.
[...]

Cała recenzja dostępna pod adresem: http://wblogunadzieja.blogspot.com/2016/10/ag-mohan-joga-dla-ciaa-oddechu-i-umysu.html