Brennerova

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Brennerova
kryminał, sensacja, groza
Melanie

Najpierw Brenner zostaje pobity do nieprzytomności przez dziesięciolatka, następnie jego przyjaciółka Herta próbuje zaciągnąć go do ołtarza. Wszystko między nimi układa się jak najlepiej. Jest tylko jeden problem: z drugą przyjaciółką – Nadieżdą, zwaną Brennerovą – układa mu się równie dobrze. Na szczęście dla Brennera w jego życiu pojawia się trzecia kobieta, która po jakimś czasie znika. Przypuszczalnie została porwana przez handlarzy żywym towarem. Poszukiwanie jej umożliwia Brennerowi rozwiązanie jego własnych problemów, rzuca się więc w wir pracy. Nigdy bowiem nie czujesz się silniej związany z obrączką ślubną, niż kiedy najbrutalniejszy sutener w mieście właśnie postanawia obciąć ci ręce.

źródło opisu: http://www.empik.com/brennerova-wolf-haas,p1123213867,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/brennerova-wolf-haas,p1123213867,ksiazka-p

lbadura | 2017-06-22
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Książkę wysłuchałem w formie audiobooka, w wykonaniu samego autora. Dla ciekawostki podam, że autor jest Austryjakiem, dokładniej mówiąc, Wiedeńczykiem. Czytając zaciąga dość mocnym dialektem wiedeńskim, co było dodatkową atrakcją podczas słuchania. Kilka razy odwiedzałem Wiedeń, również miałem do czynienia kilka razy z Wiedeńczykami, także przypomniały mi się tamte chwile oraz tamci ludzie. Z drugiej strony, uświadomiłem sobie, że przecież chyba dotychczas nie czytałem żadnej współczesnej powieści austryjackiego autora. A przecież to nie jest kraj nam aż tak bardzo odległy, biorąc pod uwagę fakt, iż spora część naszego kraju ze względu na zabór austryjackiego mocno związana jest historycznie z Wiedniem, z Austrią.

Już na samym początku książki można zwijać boki. Książka pełna jest humoru, autor już na wstępie stara się zademonstrować dość mocne, specyficzne poczucie humoru. Mnie osobiście przypadł do gustu ten humor. Tajemniczy tytuł,"Brennerova" w miarę szybko zostaje...

monweg | 2016-09-23

"Komisarz Brenner ma słabość do pięknych Rosjanek z serwisów randkowych. Szukając swojej pani Brennerovej, natrafia na zmysłową Nadieżdę, która nalega na spotkanie. Flirt rozwija się i Brenner trochę dla żartu, a trochę gnany męskimi fantazjami rusza do Moskwy. Tam dziewczyna odkrywa karty. Jej siostra została porwana przez handlarzy żywym towarem i wywieziona na zachód. Wiedeński detektyw ma być dla niej ostatnią deską ratunku."

"Brenner wkracza w brutalny świat narkotyków, prostytucji i handlu ludźmi.
To miał być niewinny flirt, a otworzył drogę do piekła za ziemi."

Kilka słów o autorze Brennerowej. Wolf Haas jest austriackim pisarzem, który w ojczystym kraju jest znany i czytywany. Jest też nagradzany, a jego dwie powieści doczekały się ekranizacji. Źródła donoszą, że w serii z detektywem Simonem Brennerem ukazało się do tej pory siedem części. To moje pierwsze zetknięcie z prozą Haasa i nie wiem jeszcze, czy czasem nie ostatnie.

"Dawniej mówiono Rusinki. Są wysokie i...

Przy_kawie_z_ksiazka | 2016-09-24
Przeczytana: 24 września 2016

Książka przyciągnęła moją uwagę swoją okładką. Niby nic szczególnego, ale dziwnym sposobem nie mogłem oderwać od niej oczu. Czułem, że czeka na mnie dobra przygoda.

Głównym bohaterem książki jest Simmon Brenner, który jest prywatnym detektywem i emerytowanym komisarzem. Prywatnie jest partnerem Herty, która została zmuszona odejść na wcześniejszą emeryturę. Jaki był tego powód? Spoliczkowała ucznia. Dzięki temu odkryła swoją pasję jaką są podróże. Co natomiast robi Simmon? Od czasu do czasu lubi przeglądać profile ślicznych Rosjanek na profilach randkowych. Pewnego razu zakłada on sobie fikcyjny profil na jednym z takich portali i zaczyna flirtować z jedną z dziewczyn. Co jest w tym wszystkim najlepsze? Przekonuje sam siebie, że to tylko dla zabawy. I tu właśnie zaczynają się schody. Ów flirt, który w rzeczywistości nim nie jest, wprowadza Brennera w świat, od którego normalni ludzie stronią z daleka. Bo kto z nas chciałby się mieszać w handel ludźmi i porachunki...

Cherryf | 2016-10-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 10 października 2016

To co charakteryzuje książki Haasa to jego niepowtarzalny, dziwny styl. Chyba nie ma drugiego takiego pisarza, który jednocześnie rozśmiesza i irytuje. Jedni go lubią drudzy nienawidzą, podejrzewam, że mało czytelników się nim zachwyca, ale zapewne jest on, na swój własny sposób, wyjątkowy.
Jako, że kiedyś jednorazowo zakupiłem dotychczasowe przygody Simona Brennera, nie mogłem się oprzeć by nie sięgnąć po ich nową odsłonę.
Tym razem Brenner zostaje wciągnięty w intrygę za pośrednictwem serwisu randkowego, a raczej jednej z jego użytkowniczek - "Rusinki" Nadieżdy.
Wracając do samego autora, jego znakiem firmowym jest dyskusja z czytelnikiem mająca miejsce w samym środku akcji, niekiedy zdania, (np. "I możesz wierzyć bądź nie ale..."). Nie wszystkim może to przypaść do gustu i dlatego o tym piszę, bo o samej książce (bez spoilerów) niewiele można napisać, może tylko tyle, że nie jest lepsza od poprzednich :).
Sam przypadek głównego bohatera można porównać do tajemniczego fryzjera z...

Marta Zagrajek | 2016-08-19

Komisarza Brennera poznajemy przez pryzmat opowiadającego o nim narratora. Po długich rozważaniach i korespondencji internetowej z pewną rosyjską Nadieżdą, wyrusza w podróż do Moskwy. Żeby było zabawniej, po drodze zostaje okradziony i pobity, a nagroda wcale nie jest taka jak mógł się spodziewać. Chciałoby się rzec – dobrze mu tak. Naprawdę. Bo powinien to przewidzieć – jest detektywem do cholery!

Całość na zukoteka.blox.pl

Ksantypa | 2016-09-09

Miłe złego początki.
To popularne powiedzenie świetnie oddaje wrażenia po lekturze najnowszej książki Wolfa Haasa pt. „Brennerova”. Niestety, złe zakończenie spotyka nie tyle głównego bohatera, co czytelnika, który zwiedziony ciekawą okładką i intrygującym zarysem fabuły, da się namówić do lektury.
Zapraszam na: http://dlalejdis.pl/artykuly/brennerova_recenzja

Keskilenae | 2017-04-22