Na skraju nocy

Wydawnictwo: Szara Godzina
karollllllla

Najnowsza książka Pawła Jaszczuka to mroczny thriller rozgrywający się w starym domu na peryferiach miasta, którego mieszkańcy od lat skrywają tajemnicę pewnego morderstwa. Joanna, młoda dziewczyna po dramatycznych przejściach, trafia tam, uciekając od własnej przeszłości; jej przerażający sekret jest jednak niczym wobec tajemnicy, którą odkrywa w tym nowym dla siebie miejscu.

źródło opisu: http://www.szaragodzina.pl/index.php?mact=News,cnt...(?)

źródło okładki: http://www.szaragodzina.pl/index.php?mact=News,cnt...»

miete | 2015-10-09

Ta opinia będzie króciutka bo też nie mam wiele do powiedzenia po przeczytaniu tej książki.
Pomysł na fabułę bardzo mi się podobał ale samo wykonanie już nie. Nie potrafię dokładnie wskazać co nie zagrało ale odebrałam tę powieść jako bardzo mało wiarygodną, czytając ją miałam wrażenie, że oglądam przedstawienie w gminnym - ośrodku kultury w którym biorą udział aktorzy amatorzy a dekoracje wykonano z przypadkowo dobranych przedmiotów. Czuć było kiepską grę aktorską i nieporadne dialogi a jedyne co trzymało wszystko do kupy to entuzjazm wykonawców.
Te trzy gwiazdki to za pomysł

Najnowsza książka Pawła Jaszczuka to mroczny, przerażający thriller rozgrywający się w starym domu na peryferiach miasta, którego od lat mieszkańcy skrywają tajemnicę pewnego morderstwa. Joanna główna bohaterka thrillera młoda dziewczyna ucieka po dramatycznych przejściach opiekuje się chorą Blanką w tym domu. Trafia do tego domu uciekając od swojej przeszłości, ma przerażający sekret niczym jest od tej tajemnicy.
Bardzo dobrze skonstruowany thriller, doskonała fabuła, akcja przyspiesza tempa coraz szybciej i wbudowane napięcie jest.
"Na skraju nocy"to mocna, rewelacyjna i zaskakująca książka pełna emocji, nie prawdopodobnych wydarzeń, są tajemnice,oraz mroczne sekrety.
Naprawdę super thriller wciąga do końca, mnie się spodobał!!!!!

Magdalena | 2016-05-06
Przeczytana: 05 maja 2016

Ciekawa fabuła, mnóstwo tajemnic, trzymała w napięciu.
Czytało się ją bardzo szybko, a szczególnie, iż było mnóstwo zagadek, które możne na następnej stronie zostaną rozwiązane.
Książka bardzo mi się podobała, choć była strasznie smutna.

PanCzyta | 2015-11-11
Przeczytana: 01 listopada 2015

Do polskich autorów miałem dość sceptyczne podejście. Może to wynik nie najlepszych wspomnień ze szkoły średniej. Polskie dzieła technicznie wybitne są i basta, ale czy interesujące to zupełnie inna para kaloszy.

Pamiętam, jak parę lat temu postanowiłem wrócić z księgarni z kryminałami tylko polskich autorów. Nie miałem i wtedy szczęścia, bo okazało się, że sprawa wygląda trochę jak z polskim filmem. Albo fabuła była naiwna i płytka jak kałuża w lipcu, albo ciężka i przygnębiająca jak masowy pogrzeb. Wtedy też na dobre rozkochałem się w dość prostolinijnej, ale mocno grającej na emocjach literaturze zza oceanu, posiłkując się czasami daniami kuchni rosyjskiej, skandynawskiej lub zachodnioeuropejskiej.

I teraz wpada mi w ręce książka Pawła Jaszczuka, która przewraca mój książkowy światopogląd do góry nogami i przywraca mi wiarę w polską literaturę.

"Wydaje mi się, że ten cholerny dom odciska na nas diabelskie piętno, że to nie my o nim, lecz on stale decyduje o nas. Jeszcze się o...

AlicjaC | 2015-10-15

Bardzo ciekawa książka, kolejna w mojej karierze czytelniczej pozycja z budzącym grozę domiszczem pełnym ludzkich osobliwości. Pomimo pozornej prostoty fabuły bardzo wciąga, ponieważ nic tu nie jest oczywiste i przewidywalne. Czytelnik nie odłoży jej, dopóki nie pozna wszystkich sekretów wszystkich bohaterów. Tak właśnie powinien wyglądać dobry thriller!

Matylda Saresta | 2017-03-09

Przeczytałam pół strony, dotarłam do słowa "cipki" i darowałam sobie... NAPRAWDĘ, czy nasz język polski jest aż tak ubogi, prostacki i wulgarny...? Porażka, jak dla mnie...

Rudaczyta | 2016-06-18

Duszna, mroczna,niepokojąca. Nie do końca ma się świadomość, co się dzieje naprawdę, a co jest tylko projekcją głównej bohaterki.

Doskonały styl, wciągająca fabuła, elementy zaskoczenia i spora dawka nierealności. I to, co w polskich książkach lubię i cenię najbardziej, specyficzny klimacik polskości: torebka z Biedronki, babcina renta, sąsiedzkie ploteczki, zaściankowość i chciwość.

Joanna ni z gruchy ni z pietruchy pojawia się przed starą kamienicą. W strugach deszczu, ubłocona, przemoczona i wkurzona próbuje dostać się do mieszkania, które zamierza wynajmować. Niespodziewanie okazuje się, że jej pokój jest przechodni, a w drugim pokoju dogorywa sędziwa staruszka, którą to Joanna ma w obowiązku opiekować się.

Dziwni mieszkańcy, wisząca w powietrzu aura tajemnicy, zła i niepewności. Niby nic się w tej książce nie dzieje, ale ja nabawiłam się niemal stanu przedzawałowego, kiedy do pokoju, w którym czytałam, wszedł niespodziewanie mój mąż;)

Mamy tu zagadkę z przeszłości zarówno...

ana L | 2015-10-07
Przeczytana: 07 października 2015

Na skraju nocy mogą zdarzyć się różne nieoczekiwane sytuacje. To czas budzący niepokój, najlepiej więc go przespać. Jednak Paweł Jaszczuk w najnowszej powieści nie da nam zmrużyć oka, obudzi w czytelniku sporo emocji i nie da spokoju nawet po przeczytaniu ostatniej strony książki.
„Na skraju nocy” to thriller psychologiczny, w którym niejeden bohater musi się zmierzyć z własną przeszłością. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna − Joanna, która przyjeżdża do pewnego miasteczka i zamieszkuje w starym domu, gdzie opiekuje się chorą Blanką. Okazuje się jednak, że nie tylko Joanna ma tajemnice, a jej przeszłość w zestawieniu z przeszłością Blanki i innych mieszkańców domu, staje się jedynie mało znaczącym epizodem. Razem z czytelnikiem próbuje rozwiązać zagadki domu, który sprawia wrażenie labiryntu.
Jaszczuk stworzył powieść z niezwykłym klimatem. Czytelnik ma wrażenie, że przebywa razem z mieszkańcami starego domu. Udziela mu się atmosfera tego miejsca. Niezwykła galeria postaci,...

Mrozia | 2017-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Joanna trafia do starego domu, prawie na końcu świata. Ma być to tylko tymczasowe lokum na przeczekanie. Spędza tam jednak znacznie więcej czasu niż planowała. Powoli i stopniowo odkrywa mroczne tajemnice licznych domowników.

Streszczenie może wydawać się ciekawe i zachęcające. Jednak niestety książka wcale taka nie jest. Akcja praktycznie nie istnieje. Wydarzenia wloką się niemiłosiernie. Trzeba być naprawdę upartym żeby dać radę dobrnąć do końca historii. Nigdy w życiu bym nie powiedziała, że jest to sensacja lub kryminał. Jest to obyczajówka...i może jako obyczajówka mogłaby się spodobać. Ale jeśli ktoś się nastawia na mocną akcję i intensywne doznania to srogo się rozczaruje. Zdecydowanie nie polecam.

inox70 | 2016-12-18
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Przeczytałem i pożałowałem. Co prawda książkę czyta się lekko, lecz treść jest mdła i niewiele wnosząca. Początek zapowiadał się bardzo ciekawie. Od pierwszych stron miałem wrażenie, że resztę przeczytam bez chwili przerwy. Niestety na tym się to wrażenie skończyło. Reszta książki właściwie o wszystkim i o niczym. Niby wątki kryminalne, ale bardzo niewyraźne. Powiązanie przeszłości i teraźniejszości głównej bohaterki nie doprowadzone do końca. Wszystko skupia się na odnalezieniu Miłki. Brak rozwiązania czynu popełnionego przez Joannę.