Uwolnij mnie

Cykl: Połączeni (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Free Me
ew_cia

Nowa emocjonująca seria bestsellerowej autorki Uwikłanych. Złamaliśmy dzisiaj wiele zasad Gwen. Zasady są po to, żeby je łamać. Ustalili zasady – tylko seks. Zapomnieli jednak o tym, że serc nikt nie pytał o zdanie. Pamiętacie Gwen z Uwikłanych? W Połączonych nadszedł czas, aby poznać jej historię. Gwen miała ciężkie życie, a przeszłość nawiedza ją niczym mroczny cień, który nie pozwala o...

Nowa emocjonująca seria bestsellerowej autorki Uwikłanych.

Złamaliśmy dzisiaj wiele zasad Gwen.
Zasady są po to, żeby je łamać.

Gwen miała ciężkie życie, a przeszłość nawiedza ją niczym mroczny cień, który nie pozwala o sobie zapomnieć. Dlatego buduje wokół siebie mur, zza którego jedynie obserwuje świat. Osiągnęła sukces zawodowy – zarządza jednym z najpopularniejszych klubów nocnych w Nowym Jorku, jest singielką i bezpiecznie czuje się tylko w takich sytuacjach, które może w pełni kontrolować.

Wszystko diametralnie się zmienia, kiedy w klubie poznaje bogatego i przystojnego playboya – JC. On za wszelką cenę postanawia zburzyć mur, którym się otoczyła. Chce dać jej wolność i nieograniczoną ilość rozkoszy. Zawierają więc układ, który tylko z pozoru wydaje się jasny.

Wkrótce seks bez zobowiązań już im nie wystarcza, a JC okaże się jedyną osobą, na której będzie polegać dziewczyna. Czy Gwen zdoła posłuchać swego serca i otworzyć się na prawdziwą miłość?

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl/

Kasiek | 2016-10-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 października 2016

Twórczość autorki miałam okazję poznać za sprawą serii "Uwikłani", a że przypadła mi do gustu, więc bez zastanowienia sięgnęłam po jej kolejną książkę, tym razem z cyklu "Połączeni". Nie zawiodłam się. Książka jest całkiem dobra, a historia pochłonęła moją uwagę na ładnych kilka godzin.
Fabuła może nie jest jakoś szczególnie oryginalna czy skomplikowana, jednak atmosfera tajemniczości, którą zbudowała autorka sprawia, że poddajemy się jej i niecierpliwie doszukujemy się wszelkich wyjaśnień. Tajemniczość ta skupia się głównie na bohaterach, a zwłaszcza na JC, którego w ogóle nie znamy, co spowodowane jest też poprzez narrację prowadzoną wyłącznie z punktu widzenia Gwen. Długo nie wiemy o nim nic, jednak sama jego osobowość wzbudza sympatię do jego postaci. No bo jak można nie polubić charyzmatycznego, przystojnego i pewnego swych racji bohatera. Gwen z kolei charakteryzuje się przede wszystkim bardzo sceptycznym podejściem do życia. Stara się kontrolować swoje czyny, nie pozwala...

,,Szukałem Cię..." Ale czy znalazłem?

,,Uwolnij mnie" to pierwsza część serii Połączeni, na którą czekałam z ogromną niecierpliwością. Kiedy w końcu książka znalazła się w moich zaborczych rękach, najpierw przez piętnaście minut szczerzyłam się do lustra, później zaczęłam podskakiwać, bo nie wiedziałam jak inaczej pozbyć się tak dużej dawki energii. Nie zamierzałam czytać od razu, ogrom obowiązków raczej mnie od tego odciągał. Postanowiłam że tylko zacznę... no i przepadłam.... Ocknęłam się kiedy słońce zaczęło wstawać a ja przekręciłam ostatnią kartkę. No i co z tego że nie udało mi się nic zrobić, oraz że wyglądam jak chodzący trup. Mam za sobą kilka bardzo intensywnych godzin...

Książka opowiada historię charakternej, ale jednocześnie zamkniętej w sobie Gwen. Menedżerki klubu należącego do Hudsona. Możemy dobrze zapoznać się z tą postacią w trzeciej części trylogii Uwikłanych. Już tam wyczuć można jej rezerwę, brak umiejętności pokazywania uczuć, czy odcięcie od tego co...

magpie101 | 2017-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2017

Zmeczyla mnie ta ksiazka, poczatek bardzo dlugi zanim cokolwiek zaczelo sie dziac, JC taki tajemniczy i dominujacy ale tylko na poczatku w klubie jak sie poznali z Gwen robil taki wrazenie, a w koncowce to juz zachowywal sie jak baba. Calosc tylko przecietna.

Owca | 2018-08-12
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Wiecie jak to jest, gdy zaczyna czytać się książkę i nie ma od razu wielkiego bum? Należę do tej grupy ludzi, którzy uwielbiają jak od pierwszych stron coś się dzieje. Tutaj mamy Gwen, naszą bohaterkę, w sumie zwykłą babeczkę, menadżerkę w klubie nocnym, która w nie wyróżnia się niczym prócz tego, że jest „sztywna” jakby kij połkła. Taka typowa pani kierownik z mottem, że 'zasady są świętością”. Tak właśnie zaczyna się ta opowieść. Podczas jednego z wieczorów w pracy, Gwen poznaje mężczyznę, JC, który już na zawsze odmieni jej życie. Wstępnie układ jest prosty – idą do łóżka, ale nie łączy ich nic więcej prócz fizyczności. Kobiecie takiej jak panna Anders to naprawdę nie przychodzi z trudem. Zatwardziała samotniczka, która z serca wyrzuciła każdego prócz rodzeństwa, stara się nie stracić panowania przed cielesnym partnerem. Co jak można się domyślić wcale się nie udaje :)

Przez cały czas mocno dopingowałam żeby młodym się udało, żeby JC się zakochał, żeby Gwen dała sobie szansę,...

mania_kch | 2017-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2017

Gwen to pragmatyczna, poukładana i nieco nudna kobieta, ma jasno wyznaczoną drogę w życiu. Wszystko zmienia się kiedy poznaje enigmatycznego JC. Mężczyzna proponuje układ, który ma pomóc Gwen inaczej spojrzeć na życie i zaczerpnąć z niego trochę luzu:) niespodziewanie układ nie idzie po myśli obojga, dodatkowo doganiają ich demony przeszłości wprowadzając w ich życie chaos.

Spodobała mi się ta historia. Namiętna, zmysłowa i tajemnicza. Mimo, że nie ma w niej niczego odkrywczego to styl w jakim została napisana przyciąga.
Polecam :)

Karolina Hajdysz | 2016-12-30

Jeżeli poszukujecie czegoś erotyczno-obyczajowego na pobudzenie wyobraźni to trafiliście idealnie. Pomimo jednego tematu książkę czyta się z wypiekami na twarzy. Przeczytana w kilka godzin :). Dramat rodzinny z przeszłości, morze tajemnic i zmysłowa, erotyczna gra między dwojgiem praktycznie nieznanych sobie ludzi. Polecam :)

gleism | 2018-06-27

Bardzo dobra historia. Mocno erotyczna, w fajnym stylu, jaki mi osobiście bardzo odpowiada. Bohaterowie bardzo "żywi", szczególnie JC. Jedyne zastrzeżenie mam do zakończenia. Na szczęście tom II już na mnie czeka!

Natalia | 2017-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Czuję się rozczarowana. Po raz kolejny książka autorstwa, Laurelin Paige okazała się, przewidywalna. Nic mnie nie zaskoczyło. Główny bohater, JC, który początkowo był tajemniczy, silny, charyzmatyczny okazał się mało interesujący, słaby. Natomiast Gwen od początku było w niej coś irytującego, niby miała być sztywną i odważną kobietą, a bardzo szybko uległa JC. Słabo stworzone postacie, zabrakło tu barwnego i silnego bohatera. Jak, dla mnie nie ma czym się tu zachwycać. Jest, to tak prosta historia, nie wzbudzająca w czytelniku żadnych emocji, mało przekonująca. Jest oczywiście dużo seksu, przyznam się, że omijałam te fragmenty, bo nudziły mnie. W "Uwikłanych", Gwen wydawała się ciekawszą postacią. Po skończeniu tejże lektury nie czuję zupełnie nic, więc pewnie szybko o niej zapomnę.

Kasik | 2016-10-25
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 października 2016

Temat oklepany i stary jak świat. Taka fabuła była fundamentem niejednej czytanej już przeze mnie- układy i seks bez zobowiązań był przerabiany
w literaturze nie raz, ale muszę Wam powiedzieć, że tu było mistrzowskie wykonanie.

Ponieważ temat znany autorka miała utrudnione zadanie by zaciekawić i zachwycić czytelnika,
ale udało się je to z nawiązką, gdyż tylko szkielet jest oklepany - całą resztę wykreowała perfekcyjnie wciągając mnie do świata bohaterów i ich problemów. Sprawiła, że ich historia mnie zachwyciła
i porwała.

Ogromny wpływ na moją ocenę mieli sami bohaterowie. Ich kreacja jest wręcz mistrzowska.
Przemyślenia, wątpliwości, emocje - wszystko do mnie przemawiało.
Utożsamiałam się z Gwen, rozumiałam jej wahania, jej rozterki i jej strach, a JC intrygował, bawił, rozczulał. Bohaterowie po prostu budują tą powieść.

Na kolejny plus zasługuje styl autorki. Plastyczny język, realistyczne opisy. Bez wątpienia posiada talent do przedstawiania świata, opisywania...

Alexandra | 2017-01-13

Przeczytałam poprzednią serię autorki, która bardzo mi się podobała. Więc z wielką ochotą sięgnęłam po jej nową powieść „Uwolnij mnie”. Jakie były moje wrażenia po lekturze? Zapraszam na recenzję.

„- Będziesz się musiała też nauczyć akceptować fakt, że cię kocham, Gwen. A jak kocham — to na zabój”

Gwen poznaliśmy już w serii 'Uwikłani' co prawda wystąpiła tam tylko chwilowo, jednak dobrze ją zapamiętałam. Kobieta pracuję w klubie i bardzo kocha swoją pracę. Pewnego dnia poznaję tam tajemniczego i szalenie przystojnego JC. Chociaż Gwen stara się zachowywać profesjonalnie i z dystansem to sama wie, że nie uda się jej oprzeć temu mężczyźnie. Zawarli układ, który miał nie wychodzić poza relacje łóżkowe, jednak serca nie da się oszukać.

„Problem polegał na tym, że się zmieniałam. To JC mnie zmieniał. Po kawałku kruszył mury, uwalniając mnie z więzienia. Jednak jego mury były wysokie jak zawsze”

„Uwolnij mnie” to kolejna lekka lektura, którą szybko się czyta, ale również szybko...