Namiętne serce

Okładka książki Namiętne serce Laurelin Paige
Okładka książki Namiętne serce
Laurelin Paige Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Dirty Wild (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Dirty Wild (tom 3)
Wild Heart
Niegrzeczne książki
2022-12-07
2022-12-07
2021-09-28
Grzegorz Gołębski

W trzecim tomie z serii Dirty Wild emocje sięgają zenitu. Książka napisana jest w bardzo fajny sposób, który bardzo dobrze oddaje emocje towarzyszące głównemu bohaterowi. Ile Cade jest jeszcze w stanie znieść? Czy wybaczy Jolie setki tajemnic? Stracony czas?

Tego wszystkiego można się tu dowiedzieć i uwierzcie, długo musiałam się zebrać aby przeczytać tą trylogie. Okładki troszkę mnie zniechęcały, ale zawartość jest cudowna i bardzo wartościowa.

Właśnie tutaj możemy dostrzec prawdziwą miłość. A ja kocham wątki z miłością.

Książka dowodzi, że: ludzie są sobie pisani w gwiazdach i prędzej czy później ich drogi się skrzyżują.

Sa ksiazki, po ktore siegasz w kazdej wolnej minucie, by dowiedziec sie co bedzie dalej. I sa ksiazki, po ktorej siegniecie musisz sie "zmusic" ... no wiec ta pozycja jest zdecydowanie z tej drugiej polki. Zawiedzona bylam po pierwszym tomie, po trzecim - rozczarowana na maksa.

„Namiętne serce” to trzeci i ostatni tom serii „Dirty Wild”. Naprawdę na niego czekałam, bo byłam bardzo ciekawa zakończenia historii Cade’a i Jolie. Nie jest to zwykły romans, bo jest on dość tragiczny. Tych dwoje ma za sobą bardzo ciężką przeszłość, która wciąż za nimi podąża. Autorka postanowiła wpleść tutaj wątek kryminalny, już od pierwszej części i w końcu mamy jego zwieńczenie. Przyznam, że chyba spodziewałam się czegoś innego, czegoś chyba większego i bardziej złożonego, ale ostatecznie nie czuję rozczarowania mimo innych oczekiwań.
Akcja nie pędzi. Wprawdzie rozgrywa się w bardzo krótkich ramach czasowych, ale nie ukrywam, że ja miałam wrażenie, że wszystko dzieje się znacznie dłużej. Nie ma co kryć, główni bohaterowie w bardzo krótkim czasie przeszli wiele i musieli się zmierzyć z przeszłością, a przede wszystkim z prawdą. Nareszcie wszelkie tajemnice wyjdą na jaw.
Ten tom czytało się bardzo szybko i zajął mi tylko dwa wieczory. Wzbudzał moją ciekawość i potrafiłam się wciągnąć w lekturę. Mówiąc tu już o wszystkich częściach, nie zawsze było łatwo czytać. Jak wspomniałam, Cade i Jolie przeszli wiele. Można by nawet rzec, że w pewnym momencie ich życie przypominało piekło. A teraz musieli się z tym wszystkim zmierzyć, bo bez tego nie byliby w stanie ruszyć do przodu.

Czy wam polecam?
Jak najbardziej, jeśli nie szukacie słodkiego i uroczego romansu. Ten nim nie jest. Nie brakuje tu elementów seksu i bywa pikantnie, ale cóż… historia tych dwoje jest jaka jest i kolorowo nie ma. Ale ja naprawdę polecam. Wszystkie tomy czyta się bardzo szybko i są napisane przyjemnym stylem, dzięki czemu płynnie zapoznaje się z tekstem.

Kochani, przychodzę dziś do Was z recenzją ostatniego tomu trylogii „Dirty Wild”. Ta część również opowiada o dalszych losach Jolie i Cade’a. Dwa poprzednie tomy średnio przypadły mi do gustu, ale stwierdziłam, że sięgnę również po ten, aby poznać zakończenie tej serii i jestem pozytywnie zaskoczona. Trzecia część najbardziej mi się spodobała i czytało mi się ją bardzo szybko.

„Namiętne serce” to książka, która pokazuje Nam, że przeszłości nie da się zapomnieć. Jolie była traktowana w okropny sposób przez swojego ojca i może to wydawać się głupie, ale kobieta i tak go kochała. Wierzyła, że gdzieś tam w środku istnieje choć cień szansy, iż ten mężczyzna nie jest całkowitym potworem. Dwa poprzednie tomy pokazały mi, że ojciec Jolie to mężczyzna, który nie ma w sobie za grosz dobroci. To właśnie przez niego kobieta musiała opuścić mężczyznę, którego kochała i przez siedemnaście lat ukrywała swój największy sekret, na który Cade nie był choćby w małym stopniu gotowy.

Ten tom to naprawdę mi się podobał, ponieważ dostałam odpowiedź na wszystkie nurtujące mnie pytania. Mamy przedstawioną relację głównych bohaterów, którzy postanawiają razem zbudować swoją przyszłość i mocno im kibicuję. Gdyby poprzednie części również były tak wciągające, to na pewno dużo wyżej bym je oceniła. Cieszę się także, że w książce pojawia się bardzo nowa postać. To dzięki niej ta historia wiele zyskała i przyjemniej mi się ją czytało.

Myślałam, że temat ojca Jolie będzie nieco bardziej rozpisany i to zdecydowanie było minusem. W poprzednim tomie pokazano, że zajmował się nielegalnymi rzeczami. Liczyłam, że zostaną one bardziej opisane. Pojawiła się sytuacja, która mnie zaskoczyła – nie spodziewałam się, że bliska osoba będzie wspierała jego czyny. Aż trudno mi uwierzyć, że można być człowiekiem, który bogaci się na krzywdzie innych.

Moja relacja z książkami autorki jest bardzo zmienna. Jedne podobają mi się bardziej a inne mniej. Cieszę się, że ten tom „Dirty wild” został napisany w tak fajny sposób i naprawdę przypadł mi do gustu. Spędziłam z tą książką bardzo fajny czas.

Trzeci tom serii Dirty Wild i zarazem gorący finał tej trylogii.
Koniecznie do czytania w kolejności, bo czytając tylko jedną część sporo stracimy z akcji i emocji. To zakończenie robi wrażenie, bo autorka nie szczędzi nam zwrotów akcji, zawirowań i emocji.
Tylko czytając do ostatniej strony, poczujecie, że wszystkie puzzle wskakują na swoje miejsce i wszystko było po coś.
Dla mnie to było sporo emocji, uwielbiam tych bohaterów i już żałuję, że to koniec 🤎🤎🤎

Trzeci tom serii Dirty Wild i zarazem gorący finał tej trylogii.

Próby zatrzymania jej w sercu przez te wszystkie lata były jak trzymanie w garści piasku. Codziennie jakaś część wymykała mi się z rąk. Co sprawiało, że tym bardziej desperacko trzymałem się tych jej części, które jeszcze mi pozostały.

Finały tom trylogii Dirty Wild autorstwa Laurelin Paige. Co tym razem przyniesie nam historia Jolie i Cadena? Jakie emocje wywoła zakończenie?

Po dwóch poprzednich tomach do całej serii podchodziłam z dużą rezerwą, nie spodziewałam się czegoś wow jak i również tego, iż zakończenie zmieni moje postrzeganie na całość, choć gdzieś w głębi liczyłam na takową zmianę, nie stało się tak. Mimo tego, iż zamysł na fabułę od samego początku wydawał się ciekawy, brakowało w nim czegoś, co wciągnęłoby mnie i jakoś bardziej zainteresowało. Dodatkowo po trzech tomach mam wrażenie, że wszystkie wydarzenia są aż nazbyt przedłużane, a całość mogłaby śmiało zakończyć się na jednym, maksymalnie dwóch tomach.

Całość recenzji https://www.czytelnika.pl/2023/01/namietne-serce-laurelin-paige.html

Dobre zakończenie trylogii. Jest kilka zaskoczeń. Byłaby nawet gwiazdka więcej ale mocno przesłodzony epilog trochę zepsuł odbiór całości.

Piekielnie wyczekiwałam tego tomu i mam nadzieję, że nie byłam w tym sama. 😈😁

Kiedy Cade pogodził się już z przeszłością i wszystkich chwilach, które stracił u boku Jolie, jedyne czego pragnął to tulić ją w ramionach. Zaakceptował uczucia, które jak się okazało nigdy go nie opuściły, i chciał zapomnieć o wszystkich złych rzeczach, przykrych wspomnieniach i wybaczyć bolesne decyzje dziewczyny- nawet te niezrozumiałe. Skupić się na rozwiązaniu sprawy, by szybciej cieszyć się "i żyli długo i szczęśliwie", które zostało im odebrane. Jednak jeden sekret, hermetycznie skrywany, mógł być zbyt bolesny na relację z tak kruchym zaufaniem i nieprzepracowanym żalem... Czy przeszkodzi on w sprawie Langdiona Starka? Będą potrafili wyłączyć na chwilę emocje, by połączyć siły i znaleźć sprawiedliwość? Czy ten ostatni cios w serce nie będzie za mocny?

Wydawałoby się, że to wybory Jolie doprowadziły do tego miejsca w którym są nasi bohaterowie. "Gdyby" starczyło jej siły i determinacji, "gdyby" miała więcej odwagi do działania, "gdyby"... Nie. To nie ona jest złym charakterem w tej powieści, a jej ojciec. Dawno nie pragnęłam niczego tak mocno jak wskoczyć do książki i skopać komuś tyłek. Człowiek, który powinien kształtować pozytywne emocje i dobre relacje w córce okazał się toksyczną i zepsutą do szpiku kości osobą. Autorka bardzo dobrze zobrazowała tę postać w swojej powieści i przeniosła ją na papier tym samym wprowadzając w fabułę kilka emocjonalnych zwrotów akcji.

Uważam, że jest to świetny romans z wątkiem sensacyjnym. Ognisty, niegrzeczny, ale i mroczny i wielokrotnie chwytający za serce. O nastoletniej miłości, która nie miała szans na przetrwanie i teraz w dorosłym życiu ma swój egzamin. O złości i żalu łatwiejszym do przeżywania niż przebaczeniu. O pogodzeniu się z przeszłością, przepracowaniu wszystkich wzajemnych pretensji oraz o poczuciu winy, które latami zżera nas od środka. O ludziach, których nieocenione wsparcie utrzymuje nas na powierzchni oraz strachu paraliżującym nie tylko ciało, ale i umysł.

Cała seria #dirtywild to mieszanka ogromnego pożądania, mrocznych sekretów, poruszenia trudnych problemów społecznych, bolesnych wspomnień i głębokich uczuć. Z czystym sumieniem ją polecam, a sama już szukam dla niej czasu żeby przeczytać ją jeszcze raz. #piekielniepolecam

Piekielnie wyczekiwałam tego tomu i mam nadzieję, że nie byłam w tym sama. 😈😁

Laurelin Paige losy Cadena i Jolie czyli bohaterów serii “Dirty Wild” kończy tytułem “Namiętne serce”. Wszyscy Ci, którzy mieli możliwość poznać się z tymi bohaterami dobrze wiedzą, że ta historia nieoderwanie łączy się ze skrywanymi tajemnicami i dużą dawką trudnej przeszłości, która siedemnaście lat wcześniej połączyła młodziutkich Jolie i Cadena. Razem przeszli przez piekło, po to by teraz wspólnie zemścić się na osobie, która najbardziej ich skrzywdziła. Nie spodziewają się jednak, że w domu rodzinnym pojawi się niespodziewany gość, który ponownie zachwieja ich ledwie co odbudowaną relację.

Nie będę bawić się w zbędne podsumowania, bo już dwukrotnie pisałam Wam, że bardzo podoba mi się kreacja głównych bohaterów, tym razem do tego grona możemy dodać również postać Tate, który wniósł fajny powiew świeżości do tej historii. Jego pojawienie wywołało troszkę szumu, jednak sama aura jaką wokół siebie tworzył, była urzekająca. Podobnie mam z postacią, która powróciła matką Cadena. Podobała mi się przemiana Carli i charakter jaki pokazała.

Powiedzieć, że w tej historii pojawia się wiele zwrotów akcji, to jak nie powiedzieć nic. Autorka bardzo umiejętnie potrafiła budować napięcie, i w pewien sposób przygotowywała czytelnika na przyszłe wydarzenia. Głównie tyczy się to sekretów, które były bardzo długo głęboko skrywane. Co łączy się z dużą dawką emocji, które autorka odwzorowuje bardzo autentycznie.

Podobnie jak w poprzednich częściach w środku nie brakuje namiętności, chwil uniesień i dużej dawki uczucia. Pojawią się dylematy, jednak prawdziwa miłość znajdzie rozwiązanie wszystkich problemów. Nie wszystko będzie proste, jednak muszę przyznać, że autorka potrafiła mnie rozczulić prawdziwym i szczerym uczuciem, które pojawia się w środku. Myślę, że to duży atut tej historii, który sprawia, że czytanie tej historii to czysta przyjemność.

Po przeczytaniu ostatnich zdań książki, uświadomiłam sobie, że finalnie ta historia ma ręce i nogi, jakkolwiek dziwnie to może brzmieć. Wszystkie puzzle zostały ułożone w jedną całość. Nadal podtrzymuję moją opinię, że ta seria jest dość przewidywalna, jednak mi osobiście to nie przeszkadzało w czytaniu. Wręcz przeciwnie, z czasem sprawiał mi przyjemność fakt, że mogłam domyślać się pewnych spraw wcześniej. Mogłam zabawić się w takiego detektywa, który potwierdzał swoje przypuszczenia.
Cała seria “Dirty Wild” w moim odczuciu jest warta przeczytania. Nie jest to słodki romans, a trudna i momentami brutalna historia o prawdziwej miłości, która ponownie rodzi się po latach. A może tak naprawdę nigdy nie umarła?
Sprawdzicie sami! ❤️

@book.moodpl

„Namiętne serce” @thereallaurelinpaige @niegrzeczneksiazki to trzecim i ostatnim tom serii „Dirty Wild”. Wszystkie części łącza się ze sobą, dlatego musimy czytać tę serię od pierwszego tomu do trzeciego. Pisze to, ponieważ teraz wychodzi bardzo dużo serii, które nie są ze sobą ściśle związane.
Wracamy do dalszej historii Cade i Jolie. Głowni bohaterowie wracają do domu rodzinnego, aby rozprawić się z demonami przeszłości. Jolie skrywa jeszcze jedną ważną tajemnicę, przez którą siedemnaście lat temu musiała postąpić tak, a nie inaczej z Cadem. Mężczyzna myślał, że już nic go nie zaskoczy. Żadna z tajemnic z przeszłości. A jednak 😱 Przyznam szczerze, że sama nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. I że z taką traumą i tragedią musiała walczyć Jolie.
Cieszę się bardzo, że ta seria mimo wszystkich tragedii, bólu i cierpień zakończyła się właśnie tak. A jak ? Musicie sięgnąć sami. Ale przygotujcie się na emocjonujący romans. Nie jest to lekka i przyjemna historia. Jest ona bardzo pokręcona, delikatnie mówiąc. Ale do końca kibicowałam Jolie i Cadowi, aby ta historia miała właśnie takie zakończenie. Cieszę się bardzo, że najgorsza i najbardziej zła osoba z całej trylogii - ojciec Jolie, już nikogo więcej nie skrzywdzi. Zasłużył na taki los jaki go spotkał. Czytając tę serię spotkałam dużo sytuacji, które mnie zaskoczyły. Niektórych w ogóle nie chciałam zaakceptować, ale życie to nie bajka, zdarzają się na pewno i takie tragedie jakie spotkały głównych bohaterów. Do lekkich lektur ta książka na pewno nie należy. Przynajmniej w moim odczuciu. Mam nadzieje, że sięgniecie po tę książkę i napiszecie mi parę słów po lekturze. Polecam ❤️

@book.moodpl

Wracamy do dalszej historii Cade i Jolie. Głowni bohaterowie...

• Romans
  • Audiobooki
  • Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Namiętne serce