Wyznanie

Okładka książki Wyznanie Lauren Rowe
Okładka książki Wyznanie
Lauren Rowe Wydawnictwo: Amber Cykl: Klub (tom 2) Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber] literatura obyczajowa, romans
Klub (tom 2)
Bestsellery literatury erotycznej [Amber]
The Club
Amber
2016-10-25
2016-10-25
2015-01-20
Małgorzata Stefaniuk
tajemnice miłość zmysły seks erotyka namiętność marzenia wyzwanie

Próbowałam, naprawdę się starałam, ale tej książki się nie da czytać. Bohaterowie są słabi, nie mają charakteru i ani trochę nie są ciekawi. Jonas jest kluchą, a niby miał być takim niesamowitym mężczyzną. DRAMAT!

Zdecydowanie Tom 2 dużo słabszy od 1. I te "wrzeszczące małpy'.... Boszeee...

Zdecydowanie Tom 2 dużo słabszy od 1. I te "wrzeszczące małpy'.... Boszeee...

II tom o wiele ciekawszy od pierwszego. Nie jest tak nachalny i irytujący. Główni bohaterowie zaczynają się lepiej poznawać, mamy delikatność, romantyczny szit i słodszą wersję Jonasa. Poznajemy lepiej demony kryjące się za osobowościami i postawą obu stron. A do tego Klub okazał się nie tym czym miał być i wszedł wątek kryminalny. Zabieram się za tom 3.

Falą powrotów wróciłam i do tej pozycji.

Powróciłam do „boga seksu” i uroczej rekruterki. Niestety jak zawsze historia (a raczej jej bohaterowie) w tomie drugim przeszli dziwną metamorfozę. Z ciekawej historii, którą bohaterka raczyła mnie w pierwszej części w drugiej zrobiła ckliwy, naiwny romansik. A nie chwila… tak było od samego początku. Tylko poszło jeszcze głębiej. I opiera się głównie na obsesji głównego bohatera dotyczących problemów swojej partnerki. Jeśli wydaje mu się, że nie stosuje on presji w stosunku do Sary i jej problemów to… To w takim razie facet po prostu nie zna definicji presji i stresu. Bywa.

Jesteśmy świadkami bajki, ciągnącej się przez 207 stron. Tak ta książka ma tylko 207 stron. Nie żeby coś, ale wygląda ona troszkę jak broszura. Przez to nawet gdybym chciała napisać coś więcej nie mogę. Nie da się. Bo wtedy ta recenzja będzie dłuższa niż cała książka.

Oczywiście tajemniczy Klub, na którym miała się opierać cała fabuła, przypuszczam, że nawet całej serii jest odległa tak samo jak w pierwszym tomie. Gdzieś tam autorka próbowała wepchnąć gdzieś ten motyw do książki jednak skończyło się tylko na kilku krótkich wzmiankach niczym migawki wspomnień Sary.

Dla kogoś spragnionych mocnych wrażeń, akcji lub czegokolwiek, co by go ożywiło to nie może na to liczyć.

Falą powrotów wróciłam i do tej pozycji.

Druga część jest niewiele lepsza. Jonas przyjmuje Sarah do swojego klubu, w którym nie będzie szczytować, dopóki ona tego nie zrobi. Zabiera ją w romantyczną podróż do Belize i tam zapewnia jej rozkosz, jakiej jeszcze nigdy nie zaznała. Jak dla mnie nudy, na szczęście po ich powrocie coś się dzieje, u Sarah w mieszkaniu było włamanie, jak widać, Klub daje o sobie znać.

Wszystko opisane w tek ksiązce jest słabe... Historia,język... Całość przewidywalna do bólu.
Nie polecam- zwykła strata czasu.

Nie polecam- zwykła strata czasu.

Cudowna książka.

Cudowna książka.

Czy uczucie powstające na tajemnicach ma rację bytu?
A może każdy ma prawo do swoich sekretów?
Czy Jonas i Sarah urodzili się pod szczęśliwą gwiazdą?

,,Wyznanie" to drugi tom serii Klub. Pierwsza część pomimo bardzo małej objętości i schematowego przebiegu fabuły podobała mi się, co było nie lada niespodzianką. Czy jej kontynuacja nadal znajduje się pod szczęśliwą gwiazdą?

Jonas i Sarah pomimo niekonwencjonalnego początku, kontynuują swoją ,,znajomość". Przeczytamy o wykrochmalonej, białej pościeli, o której tak marzył bohater w pierwszej części. Spędzimy kilka dni w egzotycznym raju ( ja niemal czułam słońce na twarzy ),ale przede wszystkim razem z ,,detektywem" Sarah odkryjemy informacje dotyczące jej ekskluzywnego miejsca pracy. Powiem szczerze, że rozwiązanie tej zagadki jest niby banalne, ale czytelnik nie byłby chyba w stanie go przewidzieć, a przynajmniej ja nie byłam. Za co ogromny plus dla autorki, bo jak widać nie trzeba stworzyć przekombinowanego wątku aby był on zadziwiający.

Sceny erotyczne, kiedy myślę nad tymi, które pojawiają się w tej historii to przychodzi mi do głowy jedynie słowo ,,wyczekiwanie"...
Widać, że Lauren Rowe lubi przeciągać momenty oczekiwania na zbliżenie bohaterów. W tym wypadku zdecydowanie działa to na plus, bo mocno działa na wyobraźnię. A wiadomo że czasami dużo lepsze jest gonienie marchewki niż jej chwycenie.
Sympatia do Jonasa i Sarah nie mija, wręcz przeciwnie. W moim przypadku nawet rośnie. Podobała mi się detektywistyczna odsłona bohaterki, jak również zmiany, które pod jej wpływem zachodziły w Jonasie. Biedny facet był kompletnie z tym nie obyty. Obserwowanie jak błąka się we mgle było na swój sposób nawet urocze.

Podsumowując ,,Wyznanie" to dobra kontynuacja, utrzymująca poziom swojej poprzedniczki. Z całą pewnością nie jest to książka, która pozostanie w głowach czy sercach. Nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek do niej wrócę, nie mniej jednak jako chwilowy relaks i odpoczynek sprawdza się bardzo dobrze.
Będę wyczekiwać kolejnego tomu.

Czy uczucie powstające na tajemnicach ma rację bytu?
A może każdy ma prawo do swoich sekretów?
Czy Jonas i Sarah urodzili się pod szczęśliwą gwiazdą?

• 2017
  • 2017