Namiętna wojna

Okładka książki Namiętna wojna Laurelin Paige
Okładka książki Namiętna wojna
Laurelin Paige Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Dirty Wild (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Dirty Wild (tom 2)
Wild War
Niegrzeczne książki
2022-08-10
2022-08-10
2021-06-29
Grzegorz Gołębski

W drugim tomie z serii Dirty Wild możemy poznać przeszłość bohaterów. Nie każdy lubi skaczące linie czasu w książkach, ale dzięki temu na prawdę można lepiej zrozumieć więź jaka łączy tą dwójkę.

Oboje mieszkają z potworem, nie miga zaufać nikomu bo i tak nikt im nie uwierzy. Mają tylko siebie. Stają się dla siebie całym światem. Powodem do kolejnych walk o życie.

Prośba Jolie nie jest łatwa lecz postanawiają przebrnąć przez to razem. Oboje ulegają pokusie i ponownie się w sobie zatracają mierząc się jednocześnie z przeszłością.

Niestety kolejne niewypowiedziane słowa oraz tajemnice przynoszą złe skutki. Cade dowiaduje się o czym czego Jolie nie odważyła się wyznać mimo, że powinna.

Historia zakręca coraz mocniej dlatego radzę zapiąć pasy bo nie zwalniamy.

Bardzo polecam!

Prośba...

Ciekawsza od pierwszej części, w której powiewało nudą, to na pewno. Aczkolwiek czekam na rozwiązanie wszystkich tajemnic w trzeciej części. Pewnych rzeczy w połowie książki już można się domyśleć...
No i Jolie już mniej irytuje. W ogóle bardziej polubiłam główną parę, gdy byli młodzi. Wydaje się, póki co, że im starsi, tym głupsi.

Pofobała mi sie i polecam. Ciekawa jestem kolejnej części

Pofobała mi sie i polecam. Ciekawa jestem kolejnej części

Zabrakło mi w tej części rozwinięcia motywu handlu ludźmi. Właściwie w tym tomie mamy tylko retrospekcje z młodzieńczego romansu pomiędzy bohaterami. Całość ratuje zakończenie, którego się spodziewałam ale i tak mi się podobało. Mam wrażenie że obie części mogły być zawarte w jednym tomie.

Wbrew temu, czego się spodziewałam po tym tomie, jest to przede wszystkim retrospektywna historia miłości nastolatków w skrajnie niesprzyjających warunkach. Oboje są uczniami prywatnej szkoły należącej i prowadzonej przez jej ojca, który jest jednocześnie jego ojczymem. Langdon Stark jest sadystą, okrutnie znęcającym się nad pasierbem, Cade’em i córką, Jolie.

Z pierwszego tomu serii Dirty Wild wiemy, źe siedemnaście lat temu Jolie nie zdecydowała się na ucieczkę wspólnie z Cade’em, a teraz prosi go, obecnie zamożnego współwłaściciela spółki marketingowej Reach, o pomoc w wyrównaniu rachunków z ich byłym prześladowcą. Cade, mimo niesłabnącego przez lata rozgoryczenia, ulega prośbie Jolie i oboje udają się do domostwa Starków, gdzie obecna jest jedynie jego żona, Clara, matka Cade’a. Dlatego, wbrew oczekiwaniom, do zemsty na okrutniku w tym tomie nie dochodzi.

Oprócz kilku scen odradzającego się między Jolie i Cade’em pożądania, najwięcej miejsca w książce zajmuje opis ich młodzieńczego romansu, jak do niego doszło i jak przebiegał. Jego otoczką jest dość osobliwa mieszanka rozbuchanego erotyzmu, do czego przyczynia się także atmosfera panująca w szkole, dumnie zwanej Stark Academy, oraz iście dickensowskich klimatów narzucanych szkole i domowi przez wszechwładnego wówczas Langdona Starka.

Rozliczenie przeszłości nie będzie możliwe bez ujawnienia wszystkich jej tajemnic. W „Wild War”* punkt ciężkości sygnalizowanej w tytule wojny przeniesiony zostaje na plan miłosny. Jest to wojna Cade’a, bo to on jest wiodącą postacią toczonej wojny i oczekuje, w pierwszym rzędzie od Jolie, odpowiedzi na pytanie: dlaczego. Dlaczego juź siedemnaście lat temu skapitulowała przed ojcem? Rąbek tej tajemnicy zostaje uchylony w finale, ale rokowania na ich wspólną przyszłość nie wyglądają najlepiej.

Jednak znając poetykę współczesnych romansów, także tych autorstwa Laurelin Paige, przypuszczam, że bez happily ever after się nie obędzie. Ale tak naprawdę bardziej mnie ciekawią potyczki w wojnie ze Starkiem, zwłaszcza źe juź pierwszy tom trylogii sygnalizował, że najcięższa wytoczona przeciwko draniowi amunicja to nie tylko przemoc domowa i szkolna. Innymi słowy, podczas gdy ten tom mnie nieco rozczarował, jako głównie YA romans - po polsku: literatura młodzieżowa - mam nadzieję, że w finale serii nie tylko romansowe wątki dojdą do głosu.

* Tytuły polskich wydań powieści należących do serii Dirty Wild zawierają przymiotnik namiętny/a/e, mamy więc „Namiętnego buntownika”, „Namiętną wojnę” i „Namiętne serce”.

Z pierwszego...

Pierwsza część była intrygująca, w drugiej poznajemy większość tajemnic i życie Cada oraz Jolie. Bardzo ciekawa książka i mega zaskakujący koniec. Czekam na trzecia część ! Polecam.

„Jesteś dla mnie jak kotwica dla okrętu podczas sztormu”

Książki autorstwa Laurelin należą do tych, które czyta się bardzo szybko. Miałam przyjemność poznać już kilka powieści autorki i każda z nich jest historią do przeczytania na jeden wieczór.

„Namiętna wojna” to drugi tom trylogii, który opowiada o losach Jolie i Cade’a. Pierwszą część przeczytałam bardzo szybko i dlatego zdecydowałam się na kolejny tom. Dawno nie sięgnęłam po trylogię, która skupia się na ten samej parze. Jeśli autorka ma świetny pomysł na historię, to zdecydowanie jestem na tak. Tutaj nie byłam do końca przekonana czy losy głównych bohaterów powinny być rozpisywane aż na trzy tomy.

Pierwsza część była dość przeciętna, ale uratowało ją zakończenie. To właśnie ono sprawiło, że wyczekiwałam kolejnego tomu i muszę przyznać, że trochę się zawiodłam. Liczyłam, że ta historia pójdzie w innym kierunku, a nie ruszyła się praktycznie wcale. Autorka zdecydowała się wrócić w tym tomie do przeszłości. Pokazała Nam lata młodości Jolie i Cade’a. Widzimy w jaki sposób rozwijała się ich relacja, ale czy było to aż tak potrzebne? Na początku myślałam, że przeszłość głównych bohaterów zostanie przedstawiona w kilu rozdziałach, ale później zdałam sobie sprawę, że bardzo się myliłam.

Tak jak wspominałam na początku, autorka pisze w taki sposób, że jej książki czyta się dość szybko. Jeśli ktoś z Was jeszcze nie spotkał się z jej twórczością to fajnie wyrobić sobie swoje zdanie, a może się Wam spodoba.
Na pewno sięgnę po kolejną część, ponieważ będzie to zakończenie trylogii. Może doczekam się rozwinięcia wątku kryminalnego, który zaczął się pojawiać pod koniec pierwszego tomu. Nie ukrywam, że druga część również skończyła się w bardzo zaskakujący sposób. Właśnie dlatego już wyczekuję trzeciego tomu. Liczę na to, że przypadnie mi do gustu.

„Jesteś dla mnie jak kotwica dla okrętu podczas sztormu”

Drugi tom serii #dirtywild i kontynuacja książki Namiętny buntownik, dlatego warto czytać w porządku chronologicznym.
Dalsze losy Jolie i Cade'a nadal bardzo interesujące i przejmujące. A autorka podała nam to w swoim własnym, wyjątkowym stylu, który myślę, że najbardziej przypadnie do gustu młodym 18+😀
Czy powrót po latach do domu, gdzie wszystko się zaczęło, będzie dobrym pomysłem? Co czeka naszych bohaterów? Czy cofając się w czasie, zanurzając się na nowo w problemach i wyciągając wszystkie tajemnice, w końcu odnajdą spokój? I. Najważniejsze czy Code wybaczy?
Zakończenie mnie zaskoczyło 🤎🤎
Gorąco polecam 😀

Czy powrót po latach do domu, gdzie wszystko się zaczęło, będzie dobrym...

Namiętna wojna to kontynuacja Namiętnego Buntownika.
Przed nami zostanie już tylko ostatni, trzeci tom. Mamy nadzieję, że szybko dostaniemy go w swoje łapki, bo zakończenie drugiego tomu ponownie zostawiło nas w zawieszeniu.
Przypomnijmy także, że Namiętna wojna to ścisła kontynuacja, nie czytajcie jej bez znajomości pierwszego. Lepiej poznać bohaterów od początku 😄
Musimy przyznać, że to jedna z lepszych kontynuacji, jakie czytałyśmy. Pierwszy tom przeczytałyśmy w mgnieniu oka i pozytywnie nas zaskoczył, bo ostatnio z twórczością autorki było nam trochę nie po drodze. Nie odnajdywałyśmy w jej historiach tego pazura i tej atrakcyjności. Jednak te dwa tomy nas pochłonęły do takiego stopnia, że na ostatnią część będziemy czekać i cierpieć😭😭
Pamiętacie jak zakończyła się pierwsza część?
Cade i Jolie powrócili do domu swoich rodziców. Wraz z tym powrotem odżyły wspomnienia. Niestety większość tych złych. Oboje mieli na celu ojca Jolie i szukali sposobu do wyrównania rachunków i żeby w końcu odpowiedział za ich krzywdy. Jolie nie wyjawiła Cade'owi powodu dla którego wróciła. Dalej między nimi ciążą tajemnice i niedomówienia. Ich smak poczujemy dopiero na końcu, w momencie gdzie autorka zrzuci kolejną bombę, a my będziemy szukać kontynuacji i przewracać kartki jak w amoku, bo przecież tak znowu zakończyć się nie mogło 🥺🥺🥺
Jak nie, jak tak 😉
Laurelin ponownie zostawia nas w zawieszeniu i doprowadza do białej gorączki. Czy się domyśliłyśmy takiego obroty sprawy?
Możliwe, że coś nam przeszło przez myśl, jednak autorka skupiła się tu bardziej na przeszłości i wspomnieniach bohaterów, to była idealna przykrywka do tego co nam zaserwowała. Nie myślałyśmy o teraźniejszości i czasie rzeczywistym, tylko analizowałyśmy ich przeszłość, nie zwróciłyśmy uwagi na to co planowała Laurelin.
W pierwszej części nie ufałyśmy Jolie i miałyśmy złe przeczucia. Teraz zupełnie inaczej odbieramy jej postać.
Po tym wszystkim czego się dowiedziałyśmy rozumiemy jej zachowanie. Doskonale także rozumiemy Cade'a. Widziałyśmy jego poświęcenie. Wydawało nam się, że jemu bardziej zależało. Jolie złamała mu serce nie przychodząc wtedy na spotkanie. Dowiecie się tu, dlaczego tak postąpiła.
W kolejnym tomie będzie na pewno gorąco. Cade z pewnością dostanie szału. A my będziemy świadkami kolejnej małej wojny między naszymi bohaterami.
Ta część była na pewno bardziej bolesna, emocjonalna i brutalniejsza.
Ojciec Julianny to totalny sadysta. Wyszły na jaw tu nowe fakty, po których do tej postaci poczułyśmy jeszcze większy wstręt i obrzydzenie. Naprawdę autorka szczegółowo opisywała jego kary. Oczy naszej wyobraźni mogły zobaczyć cierpienie tej dwójki i chore zadowolenie pana Starka...
Matka Cade'a to postać, której nie rozumiemy. Jak można się tak dać traktować. Patrzyła i nic nie widziała? A może z premedytacji widziała i nie reagowała. Przecież już raz zostawiła syna samego.
Ile można tak wytrzymać?
Ile tak naprawdę wiedziała i nic nie zrobiła?
I w końcu dlaczego pomogła?
Oj zagmatwana relacja i wiele się tam działo. Cała przeszłość Jolie i Cadea była traumatyczna i bolesna. Tych dwoje połączyła naprawdę wielka więź i ogromne uczucie, które by trwało, a może dalej trwa???
Namiętną wojnę będą toczyć jeszcze długo...
My polecamy i jak na szpilkach czekamy na końcowy tom💜🖤

Namiętna wojna to kontynuacja Namiętnego Buntownika.
Przypomnijmy także, że Namiętna wojna to ścisła kontynuacja, nie czytajcie jej bez znajomości pierwszego. Lepiej poznać bohaterów od początku...

Powrót Jolie i Cada do domu, w którym przeżyli koszmar, miał być jedynie chwilowym przystankiem na drodze do realizacji planu. Jednak miejsce to wzbudziło w nich wiele wspomnień przeszłości, tych dobrych, gdy obydwoje kochali siebie bezgranicznie, jak i tych złych, gdy szli do gabinetu Starka, by odbyć karę. Wraz ze śladami przeszłości pojawiły się obawy o uczucia drugiej osoby, które pojawiły się po tylu latach. Jak wyglądała przeszłość Jolie i Cada? Do jakich czynów był w stanie posunąć się Stark?

Wypowiadając na głos słowa, których dotąd nie wypowiedziałem nawet w myślach, poczułem, jakby kamień spadł mi z serca. Ogarnął mnie pokój. Krwawa wojna, którą toczyłem z samym sobą, dobiegła końca.

Całość recenzji https://www.czytelnika.pl/2022/08/namietna-wojna-laurelin-paige.html

• Audiobooki
  • Do kupienia