Miłosne graffiti

2016-07-12
Data 1. wydania:
2015-08-13
Beata Horosiewicz, Magdalena Ufland

Pierwsza książka tej Autorki, która trafiła w moje ręce - i chyba, jak nie na pewno, nie ostatnia, która przez moje dłonie przejdzie. Dość delikatna i prosta książka, która dobrze nada się na jeden wieczór! Kiedy Bex myśli, że gorzej być nie może - zostaje wystawiona do wiatru przez profesorkę - musi jeszcze wrócić do domu, ale nie metrem, a nocnym autobusem. Choć dzięki temu środkowi komunikacji, napotyka i spędza trochę czasu z Jackiem. Tym chłopakiem, który w późniejszym czasie odrobinę namiesza w jej życiu... Nie ukrywam, że bardzo polubiłam postać Jacka - tego niegrzecznego chłopaka, który skrywa pewnego rodzaju tajemnicę. I mimo tego, że dla niektórych historia może wydawać się oczywista - spodziewałam się takiego zakończenia - to droga do końca opowieści, nie była dla mnie typowa. A sama okładka, choć nie ocenia się książki po okładce, urzekła moje serce i zapewne pięknie będzie się prezentowała na półce.

246 / 2021

246 / 2021

Rewelacyjna i oryginalna! Polecam!

Rewelacyjna i oryginalna! Polecam!

To jest druga książka, którą przeczytałam od tej autorki i kolejny raz nie zawiodłam się, a w zasadzie to jestem zachwycona. Książka piękna, wzruszająca, pobudza kreatywność. Czyta się bardzo szybko, jest przyjemna ale zdecydowanie za krótka. Polecam 🥰

Na półkach: , , , ,

Mówią, że nie powinno oceniać się książki po okładce, ale ja się właśnie skusiłam na tą pozycję przez okładkę. Urzekła mnie od pierwszych chwil i dlatego postanowiłam dalej do niej zajrzeć.
Cała historia jest dość przyjemna, wciągająca, lekko się czyta mimo kłopotów głównych bohaterów, ale to może one w mieszance pozostałych elementów sprawiają, że pojawia się ten dreszczyk emocji i niecierpliwości. Mi się podobało.

Nie porwała mnie. Nudziła mnie. Była bardzo krótka, a czytałam ją bardzo długo. Była nierzeczywista i bezuczuciowa. Strasznie mnie denerwowała beznadziejnymi sytuacjami. Nie było nic co by mi się spodobało. Było małe światełko w tunelu jakoś pod koniec i stąd ta ocena. Szkoda nawet o niej pisać. Nie polecam.

Bex to osiemnastoletnia dziewczyna pasjonująca się rysowaniem anatomicznych szkiców. A Jack... Kim jest Jack? Właśnie tego Bex pragnie się dowiedzieć odkąd widzi go po raz pierwszy. Łączą ich nietypowe artystyczne zainteresowania, gdyż chłopak zajmuje się graffiti. Co ciekawe, jest również buddystą i choć nie jest to najważniejsza część jego życia, pewnym urozmaiceniem jest fakt, że buddyzm jednak pojawia się na przestrzeni całej historii. Plusem są również dość skomplikowane relacje rodzinne zarówno u Bex, jak i u Jacka. Pojawia się też tajemnica, nawet nie jedna. Właściwie bohaterowie muszą nieustannie wybierać pomiędzy dalszym ukrywaniem swoich sekretów, a otworzeniem się przed drugą osobą.
Sam pomysł mi się podoba, być może zabrakło czegoś w wykonaniu. Nie byłam szczególnie zainteresowana historią ani przywiązana do bohaterów. Dla mnie "Miłosne graffiti" to po prostu dość przyjemna pozycja, którą można poczytać w ramach odpoczynku, ale nic więcej, a na pewno nie coś, co szczególnie zapadłoby w pamięć.

Świetnie bawiłam się przy tej książce. Zainteresowania głównych bohaterów były nietuzinkowe, dzięki czemu czytałam o nich z zaciekawieniem, a i wspierałam ich dwójkę w ich planach. To nie kolejna historia o bad boyu i szarej myszce. Polecam, bo było to po prostu dobre.

Po 30 % się poddałam.

Po 30 % się poddałam.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
"Miłosne graffiti" opowiada o dwóch miłośnikach sztuki - Bex i Jacku. Dziewczyna interesuje się szkicami anatomicznymi, chłopak graffiti, jednak jakoś znajdują wspólny język i zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Jednak miłość nigdy nie jest taka łatwa...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Nie do końca wiem, co o tej książce powiedzieć. Nie była zła, ale nie była też dobra. Wszystkie emocje z nią związane, znajomość fabuły i moje myśli tak naprawdę wyleciały z mojej głowy i już nic nie pamiętam 😅 Więc wydaje mi się, że to chyba wystarczy żebyście wiedzieli, czy po tę książkę warto sięgnąć czy nie. Jeśli chcecie coś lekkiego, to w sumie może być, ale nie podchodźcie do "Miłosnego Graffiti" jak do niezwykle interesującej pozycji.