Straszny sen słonia

Wydawnictwo: Media Rodzina
Straszny sen słonia

Słoń, który się zamienił w czajnik, hipopotam, który lubi chodzić w piżamie, niezdarna małpa, która ma niesamowite przygody, beczka bez piątej klepki - to tylko niektórzy bohaterowie tych zabawnych, pełnych wdzięku wierszy, wspaniale zilustrowanych przez Emilię Dziubak. Dla dzieci od lat trzech.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: mediarodzina.pl

książek: 1970
Monika | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

Wspaniały zbiór wierszyków dla dzieci, ale i dorośli będą się świetnie bawić, czytając o przygodach różnych zwierzaków- o słoniu, który śni, że jest czajnikiem, o szympansie Szymonie, który nie lubi małpiego gaju, o jeżyku, którego kłują kolce i marzy o miękkim kołnierzu i wielu innych.
Z moją siostrzenicą przeczytałyśmy tę książeczkę chyba z tysiąc razy, aktualnie jest naszym numerem jeden.

Marteczka | 2016-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2016

bardzo miłe wierszyki, dzieci z wielkim xzainteresowaniem ich słuchają

mariapaula | 2015-09-20

zabawne historie, dowcipne, piękny język i dobre ilustracje

JakubowePoczytajki | 2015-08-13
Na półkach: Przeczytane, Z bliblioteki

Książkę ratują ilustracje p. Emilii Dziubak, wiersze są czerstwe. Z jednej strony ifantylne, pełne zdrobnień a jednocześnie bardzo abstrakcyjne i niekiedy z trudnym słownictwem. Dla oczytanego dwulatka za trudne, dla czterolatki zbyt nudne.

Labirynt Human | 2015-06-24
Przeczytana: 01 marca 2015

Rozkoszne wierszyki pobudzające dzieci do śmiechu i do myślenia. Jeśli ktoś ceni Brzechwę i Tuwima to doceni też Małgorzatę Pietrzyk. Warto wziąć tę książeczkę na wakacje z dziećmi! Warto wziąć na wycieczkę do ZOO. W dodatku ilustracje też mają klasę!