Bajka o słońcu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zielone bajki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biobooks
978-83-62991-08-2
ekologia
Jadzia

Kolejna w serii zielona bajka Elizy Piotrowskiej. O Słońcu, a przy okazji - o kosmosie, o wschodach i zachodach, o tęczy, o dobrej energii, o słonecznych kaprysach, humorach, zagrożeniach i dobrodziejstwach. Ekologia dla najmłodszych w najlepszym literackim gatunku: zabawna, magiczna, pasjonująca. Dla dzieci w wieku od 3 lat.

źródło opisu: Wydawnictwo Biobooks, Poznań 2012

źródło okładki: Wydawnictwo Biobooks, Poznań 2012

Maluszkowe Inspiracje | 2015-01-10
Przeczytana: 03 września 2014

"Bajka o Słońcu" bywa zabawna, a niekiedy bardzo poważna, bo przeczytamy w niej o opalaniu, ale i pożarze.
O tym jak to się dzieje, że mamy dzień i noc. O wschodzie i zachodzie.
Ale także o tym, jak kiedyś nauka postrzegała słońce i o tym, jak ten pogląd zrewolucjonizował Kopernik.
Nie wyobrażam sobie, żeby można było piękniej i ciekawiej opowiedzieć o słońcu trzylatkom.
Więcej na blogu: http://maluszkoweinspiracje.blogspot.com/2014/10/zielone-bajki.html

barakuda1205 | 2013-04-27

Jest to niewielka, wierszowana książeczka o słońcu napisana przez panią Elizę Piotrowską. Jest skierowana do młodszych dzieci (ok. 3 lat) i nam się naprawdę spodobała.
Zalet ma sporo. Po pierwsze ładne, kolorowe ilustracje, po drugie ekologiczne przesłanie (książka jest nawet wydrukowana na ekologicznym papierze, nie zawierającym drewna), po trzecie naprawdę spora dawka wiedzy dla maluchów. Z tego krótkiego, zabawnego wierszyka dzieci dowiedzą się na przykład tego, że słońce to gwiazda, że krąży wokół Ziemi (a ludzie nie zawsze w to wierzyli i dopiero Kopernik im o tym powiedział), że dzięki słońcu mamy tlen oraz że będąc na plaży należy smarować się kremem z filtrem, żeby słonko nas nie spiekło na czerwono. A to tylko część informacji o słońcu zawartych w tej książce. Wszystko podane zabawnie i bezboleśnie.
Bardzo się ucieszyłam, gdy zobaczyłam, że jest/będzie więcej takich książeczek – o drzewie, o wodzie i o wietrze. Na pewno po nie sięgniemy, jak tylko nadarzy się okazja....

Jadzia | 2012-11-26
Przeczytana: 24 listopada 2012

Z niecierpliwością czekaliśmy na tę książkę. Było warto!
Prosto i mądrze o świecie.

Penelopa | 2017-09-19
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci, 2017