Nominacja w plebiscycie 2016
Katie ScottKathy Willis Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: W Muzeum literatura dziecięca
Katarzyna Rosłan
Katarzyna Rosłan
W Muzeum
botanicum rośliny flora
Inne

Śliczna książka. Ilustracje pięknie wykonane, z wielką starannością. W każdym rozdziale można dowiedzieć się fascynujących ciekawostek. Jedyne co mi nie przypadło do gustu to, że w niektórych miejscach podana jest jedynie nazwa i wysokość. Jednak w większości są przydatne i interesujące informacje.

Piękna książka! Piękne ilustracje botaniczne, w stylu starych rycin, z ciekawymi krótkimi informacjami na temat roślin. Jedyne co mi przeszkadzało, to subiektywna wybiórczość przedstawionych elementów roślin - tu kwiat, tam liść, tu przekrój pylnika. Czemu akurat tak? Nie wiadomo. Pod tym względem wolę stare ryciny, na których roślina przedstawiona jest całościowo. Pomimo...

Pięknie ilustrowana. Krótkie opisy świata roślin.

cudowne

Piękne ilustracje, konkretne informacje, taki...darwinowski zielnik w starym dobrym stylu :)
Duży plus za drzewo życia- usystematyzował mi to z czym zawsze miałam problem-nagonasienne, okryto.. etc.
Dla osób, które kochają naturę i procesy jakie w niej zachodzą. Również dla dziecka- możliwe że po jej przeczytaniu zapragnie zostać botanikiem.
Polecam zachwycić się światem...

Przepięknie wydana książka o roślinach. Duży plus za format większy niż A4, dzięki temu ilustracje, wzorowane na starych rycinach, są czytelne i przyciągają uwagę. Pozycja dobra zarówno dla dzieci zaczynających swoją przygodę z botaniką, jak i dla dorosłych, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę.

Książka bardzo miła dla oka. Trudna do "czytania" w łóżku, ogromna.
Nie wiem za bardzo dla jakiej grupy wiekowej...
Utrzymana w nieco naukowym tonie, za ciężka dla mojego siedmiolatka, za ciężka dla rodzica - laika, którym na szczęście nie jestem.
Za prosta dla biologa.

W sumie to nie wiem dla kogo. Dla nastolatka zainteresowanego botaniką?
Chyba najbliżej jej do...

Książka raczej do obejrzenia niż przeczytania. Przepiękne ilustracje utrzymane w stylu naukowym. Same informacje z dziedziny botaniki to podstawy, które będą użyteczne raczej dla osób na poziomie od szkoły podstawowej do średniej, a dla studentów i fanów botaniki pozostają ilustracje.

Na półkach: , , , ,

Jako dziecko uwielbiałam wszystko, co dotyczy przyrody. Czytałam tony książek o roślinach i zwierzętach, z zapartym tchem oglądałam "Zwierzęta świata", a w "Poradniku weterynaryjnym" mojego dziadka miałam pozaznaczane ulubione fragmenty (wąglik, wścieklizna i te sprawy).

Trzy lata na biol-chem-fizie w liceum i rozszerzona matura z biologii sprawiły jednak, że przestałam...

Przepiękne wydanie, ilustracje i opisy są wspaniałe. Jak dla mnie, to format mógłby być mniejszy - standardowe A4. Jej cena mnie... przeraziła.

• Chcę w prezencie
  • Dla dzieci