Botanicum. Welcome to the Museum

Okładka książki Botanicum. Welcome to the Museum Katie Scott, Kathy Willis
Okładka książki Botanicum. Welcome to the Museum
Katie ScottKathy Willis Wydawnictwo: Templar Publishing Seria: Welcome to the Museum literatura dziecięca
literatura dziecięca
Inne

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Botanicum Katie Scott, Kathy Willis
Botanicum Katie Scott, Kathy ...

Okładka książki Tru Emilia Dziubak, Barbara Kosmowska
Tru Emilia Dziubak, Bar...
Okładka książki Księżniczki i smoki Christina Björk, Eva Eriksson
Księżniczki i ... Christina Björk, Ev...
Okładka książki Przepraszam, czy jesteś czarownicą? Emily Horn, Paweł Pawlak
Przepraszam, c... Emily Horn, Paweł P...
Okładka książki Animalium. Muzeum Zwierząt Jenny Broom, Katie Scott
Animalium. Muz... Jenny Broom, Katie ...
Okładka książki Pszczoły Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Pszczoły Wojciech Grajkowski...

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Przepiękne wydanie z krótkimi opisami i cudnymi ilustracjami. Świetna pozycja dla młodzieży i dorosłych laików.

Mimo, że Botanicum widnieje na półkach z literaturą dziecięcą, myślę że dorośli również mogą czerpać wielką przyjemność z obcowania z tą pozycją. W książce znajdziemy podstawowe informacje o świecie roślin ale ta pozycja to bardziej uczta dla oczu. Przepięknie wydana, podoba mi się wszystko- format A4, faktura papieru, czcionka, cudowne ilustracje. Przeprowadza przez historię powstania roślin, ich ewolucję, aż do wyodrębnienia współczesnych grup, omawia najważniejsze przystosowania roślin do różnych środowisk, ciekawe gatunki.

2085

Piękne, nietuzinkowe wydanie.
Książka adresowana chyba nie do dzieci tylko do miłośników roślin a ja nim jestem.
Wiedzy botanicznej wielki worek.
Warto posiadać i cieszyć oko.

Piękne, nietuzinkowe wydanie.
Wiedzy botanicznej wielki worek.
Warto posiadać i cieszyć oko.

Śliczna książka. Ilustracje pięknie wykonane, z wielką starannością. W każdym rozdziale można dowiedzieć się fascynujących ciekawostek. Jedyne co mi nie przypadło do gustu to, że w niektórych miejscach podana jest jedynie nazwa i wysokość. Jednak w większości są przydatne i interesujące informacje.

Piękna książka! Piękne ilustracje botaniczne, w stylu starych rycin, z ciekawymi krótkimi informacjami na temat roślin. Jedyne co mi przeszkadzało, to subiektywna wybiórczość przedstawionych elementów roślin - tu kwiat, tam liść, tu przekrój pylnika. Czemu akurat tak? Nie wiadomo. Pod tym względem wolę stare ryciny, na których roślina przedstawiona jest całościowo. Pomimo tej drobnej wady, książka zdecydowanie warta zapoznania się.

Pięknie ilustrowana. Krótkie opisy świata roślin.

Pięknie ilustrowana. Krótkie opisy świata roślin.

cudowne

cudowne

Piękne ilustracje, konkretne informacje, taki...darwinowski zielnik w starym dobrym stylu :)
Duży plus za drzewo życia- usystematyzował mi to z czym zawsze miałam problem-nagonasienne, okryto.. etc.
Dla osób, które kochają naturę i procesy jakie w niej zachodzą. Również dla dziecka- możliwe że po jej przeczytaniu zapragnie zostać botanikiem.
Polecam zachwycić się światem dzięki niej.

Polecam zachwycić się światem...

Przepięknie wydana książka o roślinach. Duży plus za format większy niż A4, dzięki temu ilustracje, wzorowane na starych rycinach, są czytelne i przyciągają uwagę. Pozycja dobra zarówno dla dzieci zaczynających swoją przygodę z botaniką, jak i dla dorosłych, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę.

• Dla dzieci
  • Rośliny